شفاف‌سازی‌ در رابطه با عملکرد فرایند پرداخت درون برنامه‌ای اثر آنچارتد۴

اثر آنچارتد4

در واقع بخش جدید بازی به عنوان یک منبع درآمد تازه از اثر آنچارتد۴ نخواهد بود و مخاطبان بازی های uncharted 2 و ۳ هنوز با گذشت زمان از قسمت های چند نفره ی بازی استفاده می‌کنند.

اثر آنچارتد4

اثر آنچارتد۴

شفاف‌سازی‌ در رابطه با عملکرد فرایند پرداخت درون برنامه‌ای اثر آنچارتد۴

اثر آنچارتد۴ توسط استودیوی ناتی داگ ساخته و عرضه شد. از آن جایی که این نسخه، آخرین سری ساخته شده توسط استودیوی ناتی داگ است، تفاوت هایی با نسخه ی uncharted 3  و uncharted 2 که قبل از اخرین سری بازی عرضه شدتد؛ دارد. در بخش چند نفره ی بازی، کاربران توسط چندین هوش مصنوعی یاری داده می‌شوند. همراهانی که کاربران برای خود انتخاب می‌کنند می‌توانند برای گیمر ها پول جمع کنند. همان طور که کاربران به طور عادی در بازی پیش می‌ روند، می توانند با پول های خود همراه و آیتم های دیگری بخرند. چیزی که جالب توجه است امکان خرید این آیتم ها با پول واقعی از طرف گیمر هاست که سیستم پرداخت درون برنامه ای نام میگیرد.

زمانی که ناتی داگ اعلام کرد در سری جدید بازی و در قسمت بازی چند نفره امکان پرداخت درون برنامه ای وجود دارد، تعدادی از کاربران ناراحت شدند و گمان می کردند این امکان وجود دارد که سیاست جدید استودیوی ناتی داگ باعث پیروزی از پیش تعیین شده ی کاربرانی باشد که از سیستم پرداخت درون برنامه ای استفاده می کنند. اما حقیقت در واقع این است که آیتمی در سیستم پرداخت درون برنامه ای وجود ندارد که فقط از طریق پول بدست بیاید و نشود ان را در طول بازی به دست آورد. خرید آیتم های در بخش پرداخت درون برنامه ای منجر به بدست آوردن امتیازات ناتی داگ (naughty dog points ) می شوند که شاید نتوان همه ی آن را در بخش بازی چند نفره به دست آورد انا بخش زیاد و قابل توجهی از این امتیازات در قسمت داستانی بازی هم به دست می آیند.  با این وجود آن دسته از کاربرانی که می‌خواهند در زمان کوتاهی امتیازات بیشتری به دست آورند می بایست قیمت هایی به شرح زیر بپردازند :

برای بدست آوردن هر ۱۰,۰۰۰ امتیاز مبلغ ۴۹.۹۹ دلار باید پرداخت شود. مبلغ ۳۴.۹۹ دلار برای دست یابی به ۶,۵۰۰ امتیاز در نظر گرفته شده است. دست یابی به امتیاز ۳.۲۰۰ پرداخت مبلغ ۱۹,۹۹ دلار را می طلبد و بالاخره کاربرانی که میخواهند ۵۰۰ امتیاز دریافت کنند باید مبلغ ۴.۹۹ دلار را به صورت آنلاین در سیستم پرداخت درون برنامه ای پرداخت کنند.

گفته شد که این بازی دارای  فرآیند پرداخت درون برنامه ای است اما اطلاعاتی که در این بازه منتشر شد غلط بودند. از این رو مدیر ارتباطات استودیوی ناتی داگ به شفاف سازی درباره ی سیستم فرآیند پرداخت درون برنامه ای (microstransaction) پرداخت : ” قسمتی از اخبار منتشر شده درباره ی بازی استباه بوده است. در قسمت چند نفره ی بازی uncharted 4، بازیکن ها میتوانند با پرداخت امتیاز های ناتی داگ به آیتم هایی از بازی دست یابند. در هنگام اولین بازی چند نفره، مقداری از این امتیازات به طور رایگان به گیمر ها داده می‌شود که با ویژگی های این قسمت آشنا شوند. به تدریج زمان و در طول بازی با جمع آوری امتیازات و پرداخت آن ها نیشود به آیتم های جدید دسترسی داشت اما اگر زمان کافی برای بدست آوردن امتیاز نداشته باشند می‌توانند با پول واقعی این امتیازات را خریداری کنند. ” آرن میر در ادامه ی شفاف سازی فرآیند پرداخت درون برنامه ای بازی uncharted 4 اضافه می‌کند :” در واقع با بررسی عملکرد و عکس العمل بازی کن ها به بخش جدید بازی، هدف تولید سیستمی را داشتند که در عین پیچیده بودن مخصوص خود، ظرفیت و تعادل مورد نیاز برای استفاده ی همه ی مخاطبین باشد. در واقع بخش جدید بازی به عنوان یک منبع درآمد تازه از اثر آنچارتد۴ نخواهد بود. مخاطبان بازی های uncharted 2 و ۳ هنوز با گذشت زمان از قسمت های چند نفره ی بازی استفاده می‌کنند و ما هم قصد داشتیم تا مدت ها از قسمت چند نفره ی اثر آنچارتد۴ پشتیبانی و حمایت کنیم. بخش آنلاین بازی  uncharted 4 سرور های اختصاصی ندارد و همین باعث میشود ویژگی های یک بازی آنلاین به بهترین شکل ممکن ارائه نشود و ما قصد داریم با ارائه ی پول مجازی و سیستم پرداخت درون برنامه ای، در مدت زمان طولانی ای خدمات ویژه ی قسمت چهار نفره ی بازی را ارائه دهیم.

اثر آنچارتد4

اثر آنچارتد۴

مدیر ارتباطات ناتی داگ در پایان صحبت های خود درباره ی سیستم پرداخت درون برنامه ای اثر آنچارتد۴ افزود هر آنچه که در قسمت بازی چند نفره با پول واقعی به دست می‌آید، از طریق گذشت زمان و پیش رفتن در بازی قابل دریافت توسط خود گیمر ها میباشد :” طراحی قسمت چند نفره ی بازی به گونه ای است که تمامی چیزهایی که شما با پرداخت پول واقعی بدست می آورید، در طول بازی و با پیش رفتن در بازی؛ قابل دست یابی هستند. در واقع در قسمت چند نفره ی بازی هیچ آیتم و یا بخشی وجود ندارد که صرفا مخصوص کاربرانی باشد که پول پرداخت میکنند. به علاوه امکان ندارد که با پرداخت پول کاربران به آیتم هایی دست یابند که تغییرات اساسی در مسیر اصلی بازی اتفاق بیافتد.

همچنین موناسلی، مدیر سابق ارتباطات ناتی داگ، در دفاع از این بخش بازی، گفته است : ” در طول بازی پیش می آید که در ابتدای بازی چند نفره کاربران نتوانند در مقابل گیمر های قدیمی مقاومت کنند و سیستم پرداخت درون برنامه ای در چنین شرایطی این امکان را به کاربر تازه وارد می دهد که در مقابل سایر کاربران به بازی خود ادامه دهد.

البته وجود امکان پرداخت درون برنامه ای به معنای اجبار کاربر به انجام کاری نیست. خریداری سلاح جدید به تصمیم کاربر وابسته است و اگر گیمر به اندازه ای حرفه ای باشد که در ابتدای بازی چند نفره به مشکلی بر نخورد نیازی به خریداری سلاح نخواهد داشت. این مسئله کاملا به سلیقه ی کاربران وابسته است. و به عقیده ی موناسلی، هر چه تیم طراحی بر روی بسته ی سلاحی در قسمت پرداخت درون برنامه ای بیشتر کار کند، طبیعی است که کاربران باید پول بیشتری برای خرید آن سلاح پرداخت کنند.

 

دیدگاه‌ها ۰

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of