طرفداران اثر Star Wars Battlefront خطاب به دایس لطفا این سری را خراب نکنید

اثر Star Wars Battlefront

در قسمت مولتی پلیر نسخه دوم اثر Star Wars Battlefront  ، همانند نسخه اول که بی نظیر بود در این نسخه نیز توجه خاصی به آن شده است و بازی قدرتمندی مشاهده می شود.

اثر Star Wars Battlefront

اثر Star Wars Battlefront

طرفداران اثر Star Wars Battlefront خطاب به دایس لطفا این سری را خراب نکنید

اولین نسخه اثر Star Wars Battlefront که برگرفته از فیلم  جنگ ستارگان در سال ۲۰۱۳ به بازار بازی های جنگی و مهیج معرفی شد. طرفداران و هواداران فیلم جنگ ستارگان مشتاق بازی جدید مورد علاقه خود بودند اما با وجود اینکه گرافیک این بازی بسیار بالا بود اما مشکلات فراوانی به همراه داشت یکی از این مشکلات نبود قسمت داستانی در بازی بود و بازی روی قسمت چندنفره تمرکز داشت. مشکل دیگری که مشهود بود وجود سربازان مونث بود که همانطور که می دانید در فیلم جنگ ستارگان سربازان مذکر هستند به جز تعداد معدودی مونث اما در اثر Star Wars Battlefront استورم‌تروپرهای مونث بیشتری بود و مشکل دیگر نبود نبردهای فضایی مطابق با فیلم جنگ ستارگان است و همچنین تیراندازی گیج کننده برخی از ایرادات این نسخه از بازی می باشند. در ضمن در روز های نخست که بازی منتشر شد مشکلاتی با ارتباط سرورهای بازی وجود داشت که طی چند نسخه به روز رسانی مشکلات برطرف گردید.

با انتشار نسخه اول در میان طرفداران و هواداران و کاربران این بازی  نگرانی هایی پیش آمد که با وجود این مشکلات در نسخه اول این بازی یک نسخه مشابه بازی Battlefield  باشد که دستیار تهیه کننده استودیوی دایس طی یک مصاحبه ای عنوان کرد که این نگرانی بیهوده است و این شباهت فقط از لحاظ بعضی سبک های تیراندازی است که گیمرهای حرفه ای این تفاوت ها را می توانند مشاهده کنند و همچنین درباره عدم وجود جنگ های فضایی عنوان کرد کاوش کردن بین سیارات و کهکشان ها سرگرم کننده و مهیج است و دایس در پی تغییر و بحث و گفتگو در این باره هست  که در نسخه جدید طراحی گردد.

سرانجام در سال ۲۰۱۵ نسخه جدید star wars battlefront۲  توسط شرکت بازی سازی  Electronic Arts به اختصار EA توسط استادیو  دایس ساخته شد و همه طرفداران و هواداران star wars انتظار داشتند که نسخه جدید پشرفته تر و مهیج تر به بازار عرضه گردد.  ظاهر این نسخه زیباتر و از لحاظ گرافیک و طراحی  و حتی صدا گذاری فوق العاده و گیرا می باشد و در ابتدای بازی برای کاربران بازی بسیار جذب کننده می باشد. و یکی از مشکلات اساسی نسخه اول یعنی قسمت داستانی در این نسخه بر طرف شده و یک قسمت داستانی تک نفره مهیج در بازی وجود دارد که در مورد وقایع بعد از فیلم سینمایی Return of the Jedi (یا بازگشت جدای) بعد از سه گانه اصلی می باشد که حول شخصیت اصلی  فرمانده امپریال به نام ایدن ورسیو برای نابود کردن پایگاه starkiller  می گردد. اما بعد از بازی با این نسخه متوجه میشوید که فقط ظاهر بازی است که تغییر کرده است و هنوز در محتوا دچار مشکل می باشد.  در قسمت داستانی تک نفره در وحله اول بازی جذابی را مشاهده کرده و حالت چهره شخصیت ها بی نظیر و انیمیشن بازی بی عیب و نقص و گیراست. اما همینطور که جلوتر رفته متوجه می شوید که شخصیت های خلق شده در بازی هیچ انگیزه مشخصی ندارند به طور مثال ایدن در نگاه اول شخصیتی قدرتمند و جنگجو به نظر می رسد اما توانایی هایی که در بازی دارد محدود است و ارتباطش با بقیه شخصیت ها در بازی ضعیف می باشد هیچگونه پیشرفت در طول بازی وجود ندارد و هیچ خط داستانی برای بازی تعریف نشده است به گونه ای که در میان بازی کاربر گیج شده و به حاشیه بازی می پردازد. همچنین به علت کوتاهی تایم بازی ایجاد محیط های جدید در بازی موجود نیست صرفا در طول بازی فقط به یک سری ماموریت های خاص و نابودی دشمنان و نابودگرها پرداخته می شود. اما این موارد هیچ چیز از جذابیت انیمیشن و ظرافت طراحی این بازی کم نمی کند.

در قسمت مولتی پلیر نسخه دوم اثر Star Wars Battlefront  ، همانند نسخه اول که بی نظیر بود در این نسخه نیز توجه خاصی به آن شده است و بازی قدرتمندی مشاهده می شود که طبق همه بازی های آنلاین دارای ۴ کلاس میباشد به نام های Assault، Officer، Heavy و Specialist  که با انتخاب هر یک از این کلاس ها بازیکن می تواند با ویژگی های متمایز و بخصوصی با همکاری بقیه کاربران در نبرد پیروز گردند. مثل سایر بازی ها ی گروهی می توانید با دریافت امتیازات سرباز خود را به صورت منحصر به فرد و مورد علاقه خود ارتقاء و شخصی سازی کنید تا بتوانید برنده نبرد شده و امتیازات بیشتری کسب کنید. در نسخه اول نبرد فضایی وجود نداشت اما در نسخه دوم این ایراد برطرف گردید و جنگنده های فضایی خفن طراحی شده است که با آنها می  توانید به سایر کهکشان ها و سیارات سفر کنید.

اثر Star Wars Battlefront

اثر Star Wars Battlefront

به طور کلی می توان گفت که دایس نسبت به نسخه قبلی تغییرات چشمگیری در بازی انجام داده است از جمله تغییرات در سیستم مبارزات بازی، اضافه کردن کلاس های جدید، ماموریتهای جذاب و بسیار زیاد و از همه مهمتر اضافه کردن بخش داستانی زیبا و با شکوه تک نفره که گرافیت بالای آن تحسین کننده است اما فاقد مفهوم و دارای محتوایی پراکنده و داستان پیش پا افتاده ای است ( که این موضوع قابلیت های بازی را کمرنگ می کند)

استودیو های دایس، Criterion و Motive با همکاری یکدیگر توانستند با برطرف کردن ایرادات بازی یک نسخه تقریبا کامل از بازی star wars  را با گرافیک و محتوا  قابل قبول طبق انتظار کاربران ارائه دهند. اما امیدواریم در نسخه های بعدی از این بازی شاهد بهتر شدن و حذف مشکلات دیگر بازی از جمله  در بخش آنلاین بعضی از کاربران در مدت زمان بازی نمی توانند امتیاز کسب کنند و پیروز بازی گردند و از سمت دیگر نمی توانند پولی خرج کنند و در مقابل بعضی از کاربران این توانایی را دارند و پیشرفت می کنند که این موضوع در آینده ای نه چندان دور تاثیر منفی بر بازی آنلاین می گذارد.

امیدواریم که سازندگان این بازی در نسخه های بعدی تمامی نقاط  ضعف بازی را حذف کرده و تغییرات قابل قبول از دید کاربران ارائه دهند تا این بازی پر طرفدار بتواند به خوبی حس و حال پرشور و هیجان فیلم های جنگ ستارگان را به گیمرها منتقل کند و کاربران بتوانند بهترین بازی را  تجربه کنند.

 

 

 

دیدگاه‌ها ۰

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of