اجرای بازی ‌های پلی ‌استیشن ۲ روی ایکس باکس سری اس

اجرای بازی ‌های پلی ‌استیشن 2 روی ایکس باکس سری اس

ایکس باکس قابلیت سازگاری رو به عقب را به یکی از ویژگی‌های اصلی کنسول‌های نسل بعدی Series S و Series X تبدیل کرده است. اما ما شک داریم این شرکت این سیستم را برای بازی‌ های پلی ‌استیشن ۲ هم در نظر گرفته باشد. طبق YouTuber Modern Vintage Gamer، راه گریزی در Developer Mode کنسول Series X/S ایجاد شده که به کاربران اجازه می‌دهد از شبیه سازهای مختلفی از جمله مواردی که از بازی ‌های پلی ‌استیشن ۲، Dreamcast، GameCube و Wii پشتیبانی می‌کنند، استفاده کنند.

Modern Vintage Gamer که تست‌های خود را روی Xbox Series S اجرا می‌کرد، پیش ‌نمایشی از بازی‌های مختلف قدیمی را در شبیه ‌ساز RetroArch به نمایش گذاشت. بازی‌هایی مانند God of War، Metal Gear Solid 2، Silent Hill 2 و غیره.

بازی‌های تأیید شده Xbox Series X

اگرچه هنوز تأیید نشده اما به نظر می‌رسد که در کنسول Xbox Series X|S بازی ‌های پلی ‌استیشن ۲ بیشتری را نسبت به بازی‌ های پلی ‌استیشن ۵ می‌توان انجام داد. کنسول پلی ‌استیشن ۵ از سازگاری رو به عقب تنها برای بازی ‌های پلی ‌استیشن ۴ و بازی ‌های منتخب پلی ‌استیشن ۳ از طریق PS Now پشتیبانی می‌کند.

برای اطلاعات و تجربه بیشتر Xbox Series S Developer Mode باید به کانال یوتیوب Modern Vintage Gamer مراجعه کنید. اگرچه روی Xbox Series S آزمایش شده، اما گفته می‌شود که Xbox Series X نیز احتمالاً همین‌گونه است. البته که لزوماً از کنسول Series S بهتر نیست.

 

منبع: IGN

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =