ادای احترام بازی Enter the Gungeon به سری Metroid

جزئیات و بررسی ادای احترام بازی Enter the Gungeon PS4 به سری Metroid

چندی قبل که صحبت از انتشار سری جدید بازی Enter The Gumgeon بود استودیو dofge roll game رونمایی از اسلحه ی جدیدی را ضمیمه صحبت هایش کرد. البته این اسلحه اسلحه ی غریبی در این بازی نیست و قبلا با همین نام‌ معرف حضور بوده است و در واقع به عنوان نشان احترامی برای یکی از کاراکترهای بازی metroid در نظر گرفته شده بود. نام این‌ اسلحه ی تازه رونمایی شده the Heroein است که پیش تر هم در بازی حضور پررنگی داشت اما از آپشن های کم تری برخوردار بود.

به عنوان توضیح مختصری درباره ی متروید باید گفت که متروید ترکیب دو واژه ی metro و android است. که این‌ نام گذاری به ظاهر بازی برمی گردد. چرا که‌ پروتگونیست این بازی شبیه به ربات اندروید می باشد. ستنیگ زمانی بازی شبیه به مترو است. البته قرار بر این بود که بازی عنوان دیگری داشته باشد تا با عملکرد کاراکتر اصلی تناسب داشته باشد اما تا زمان انتشار تصمیم عوض شد. متروید نیز نام نوعی ویروس در این بازی می باشد.

جزئیات و بررسی ادای احترام بازی Enter the Gungeon PS4 به سری Metroid
جزئیات و بررسی ادای احترام بازی Enter the Gungeon PS4 به سری Metroid

شخصیت اصلی که سموس نام دارد و اسلحه ی مذکور خاص او می باشد با عنوان اولین قهرمان زن صنعت گیمینگ از او یاد شده است. داستان زندگی او از این قرار است که وقتی کودک بود پدر و مادر خود را از دست داد که باعث و بانی کشته شدن آن ها گروهی از دزدان‌فضایی بودند. پس از از دست دادن آن ها توسط چندین پرنده ی افسانه ای بزرگ می شود. این پرنده های فضایی پیشتر خودشان متروید ها را خلق کرده بودند تا توسط آن ها بتوانند دشمنان ویروسی خود را از بین ببرند اما متروید ها پس از انجام عملیات علیه خود آن ها به مبارزه برخاستند.

حالا در این بازی گروهی از دزدان فضایی قصد دزدیدن متروید ها را دارند که سموس وظیفه ی مقابله با آن ها را بر عهده دارد. نکته ی قابل توجه و جالب در این بازی این است که تا پایان‌ بازی از جنسیت کاراکتر اصلی با عنوان he یاد می شود و هیچ کس متوجه نمی شود که او یک she است. دلیل آن هم این است که لباس کاراکتر کاملا پسرانه و مسکولن می باشد و دلیلی هم وجود ندارد که بازی کن این حدس را بزند که درباره ی جنسیت کاراکتر دچار اشتباهی شده است.

این‌ اسلحه تنها مورد اضافه شده ی مورد توجه در سری جدید این بازی نیست. بلکه آپشن های جدید دیگر از قبیل ستینگ های مکانی جدید، حریف های متفاوت و بیشتر و همکاری های بیشتر که در قالب کار های گروهی می باشد را شامل می شود. متروید یک سری بازی ویدئویی با ژانر علمی تخیلی و اکشن است که توسط نینتندو و چند کمپانی دیگر ارائه شد و اولین انتشار آن مربوط به سال ۱۹۸۶ می شود و آخرین آن در سال ۲۰۱۷ با نام Samus Returns ارائه گردید.

سری جدید بازی Enter the Gungeon برای پلتفورم های پلی استیشن ۴، پی سی، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ، مک لینوکس، در دسترس می باشد. شما چند آپشن برای انتخاب دارید که می توانید در چند نقش مختلف در بازی ظاهر شوید. در ابتدا وارد منطقه ای به نام Gungeon می شوید که روی یک سیاره ی دور افتاده به نام Gunymede می باشد و اسلحه ای در اختیار می گیرید که مثلا بتوانید گذشته خود را از بین ببرید.

جزئیات و بررسی ادای احترام بازی Enter the Gungeon PS4 به سری Metroid
جزئیات و بررسی ادای احترام بازی Enter the Gungeon PS4 به سری Metroid

هر یک از شخصیت هایی که می توانید انتخاب کنید به تنهایی سلاح های خاص خود را دارند و ویژگی های منحصر به فردی را دارا هستند که هر یک خوبی هایی دارد. این بازی حس قابل توجهی را به مخاطب منتقل می کند. به نظر شما چند درصد از افراد هستند که دلشان می خواهد تمام یا قسمتی از گذشته ی خود را پاک کنند؟ این بازی حس قدرت خاصی را به مخاطب منتقل می کند و باعث می شود با استحکام و با داستانی متفاوت این بار در ژانر فایتینگ به جنگ و مقابله بپردازد.
پس از انتخاب کاراکتر مورد علاقه تان در میانه ی راه با دشمنان خود مواجه می شوید که هر کدام از قدرت بالایی برخورد دارند.
به طور کلی این‌ بازی تم فایتینگ دارد و اگر از علاقه مندان این نوع بازی ها هستید enter the gungeon به شدت به شما پیشنهاد می شود. در این‌ بازی شما با حجم عظیمی از گلوله سر و کار دارید. شرکت توسعه دهنده ی این بازی Dodge roll می باشد و اولین انتشار آن مربوط به سال ۲۰۱۶ می باشد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 14 =