ارائه نسخه ی ازمایشی بازی DayZ در سرویس Xbox Game Preview

بازی DayZ

سال پیش در پی یک رخداد بزرگ بازی DayZ به سرویس Xbox Game Preview راه یافت. این امر موجب شد تا بازی کنندگان دستگاه های ایکس باکس به راحتی به این بازی دسترسی پیدا کنند. بازی DayZ نخستین بار در سال ۲۰۱۳ در نسخه ی آلفا منتشر شد پس از آن نیز نسخه ی بتایی از ان در اختیار بازی کنندگان قرار گرفت. این نسخه ی بتا  نیز در سرویس   Xbox Game Preview وارد شد.

بازی DayZ
بازی DayZ

سال پیش در پی یک رخداد بزرگ بازی DayZ به سرویس Xbox Game Preview راه یافت. این امر موجب شد تا بازی کنندگان دستگاه های ایکس باکس به راحتی به این بازی دسترسی پیدا کنند. بازی DayZ نخستین بار در سال ۲۰۱۳ در نسخه ی آلفا منتشر شد پس از آن نیز نسخه ی بتایی از ان در اختیار بازی کنندگان قرار گرفت. این نسخه ی بتا  نیز در سرویس Xbox Game Preview وارد شد.

اکنون سازندگان در حال بررسی و توسعه ی نسخه ی به روز شده ی ۰.۶۳ هستند تا قبلیت های بیشتری را به بازی ارائه دهند. این نسخه می بایست تا سال ۲۰۱۷ به صورت ازمایشی در اختیار بازی کنندگان قرار می گرفت؛ ولی چون بازی ناقص بود این امر یک سال به تأخیر افتاد. در نسخه ی جدید شاهد حضور زامبی ها، ساختمان سازی، موجودات جدید و رفع نقص هایی از نسخه ی پیشین هستیم.

آشنایی با بازی DayZ

بازی DayZ  توسط استودیوی بوهیما اینتراکتیو طراحی شده است. بازی DayZ یکی از بهترین ها در بخش بتل رویال است. با اینکه تأخیر زیادی در توسعه و انتشار داشت ولی ارزش صبر کردن را داشت. پنج سال طول کشید تا بازی از نسخه ی دسترسی زودهنگام خارج شده و وارد نسخه ی اصلی شود. جالب است بدانید که این بازی در همان روزهای اولیه انتشارش ۴میلیون نسخه فروش داشته است.

محیط بازی در یک زمینی دنبال می شود که هر لحظه به مرگ نزدیک می شود. دشمنان شما در بازی زامبی ها هستند. شما باید برای زنده ماندن تلاش کنید و هیچ وظیفه ی مهم دیگری جز این ندارید. با پیش روی در بازی آیتم های مخصوصی به دست می آورید.

البته شما در این بازی تنها نیستید همان طور که پیش تر گفته شد بازی به یک بازی بتل رویال معروف است پس یعنی این که شما در نقشه ای حضور دارید که افراد دیگر هم در آن هستند. در این بین بعضی از انسان ها با شما همکاری می کنند و برخی دیگر در صدد کشتن شما بر می آیند.

چندی پیش یک نسخه ی ازمایشی از بازی برای رایانه های شخصی در اختیار بازی کنندگان قرار گرفت. همچنین یک نسخه ی ازمایشی دیگر برای پلی استیشن ۴ و یک نسخه ی به روز شده برای ایکس باکس در سرویس  Xbox Game Preview قرار گرفته است.

در این نسخه های به روز شده و آزمایشی شاهد تغییرات مثبتی در روند بازی هستیم. برای مثال عکس العمل بهتر زامبی و احمقانه رفتار نکردن ان ها بعلاوه ی اضافه شدن وسایل نقلیه جدید. در نسخه های پیشین باگ هایی را در قسمت انلاین بازی داشتیم که در این نسخه رفع شده اند. پیش تر به عکس العمل زامبی ها اشاره شد که به هوش مصنوعی بستگی دارد؛ در نسخه ی پیشین هوش مصنوعی زامبی ها افتضاح بود ولی در این نسخه وضعیت بهتری دارد.

بازی DayZ
بازی DayZ

به گفته ی کمپانی سازنده قرار است تا نسخه ی مخصوص پلی استیشن بازی DayZ تا سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه شود. به گفته ی طراح بازی کنندگان می توانند نسخه دیجیتالی بازی DayZ را با قیمت ۴۴.۹دلار تهیه کنند. طراحان این اثر خارق العاده به منظور بیشتر کردن طرفداران DayZ یک روز در هفته را به ارائه ی رایگان نسخه ی آزمایشی و خرید نسخه ی کامل بازی با ۱۵ درصد تخفیف انتخاب کرده اند.

البته لازم به ذکر است که این طرح فقط برای نسخه های کامپیوتری قابل اجرا است. افرادی که پلی استیشن ۴ و ایکس باکس دارند می توانند از طریق سرویس Xbox Game Preview نسخه ی ازمایشی بازی  DayZ را در دسترس داشته باشند. به جز نسخه ی اصلی بازی بسته ها متفرقه قرار است تا پایان امسال  به DayZ اضافه شود.

البته فکر نکنید که تعداد  بسته های الحاقی به یک نسخه اکتفا می کند بلکه قرار است مدام بسته های متفرقه به بازی افزوده شود. اما از آنجایی که نسخه ی سیزن پسی برای بازی معرفی نشده است به نظر می رسد که تمامی بسته ها متفرقه بازی به صورت رایگان عرضه شود.

به گفته ی کارگردان بازی کمپانی سونی و مایکروسافت در تلاش برای ارائه ی نسخه ی کنسولی بازی هستند ولی خود استودیو بیشتر درگیر کار بر روی نسخه ی کامپیوتری DayZ است. به گفته ی هیکس کارگردان DayZ تا نسخه ی کامپیوتری بی نقص نشود نمی توانند روی نسخه ی کنسولی آن تمرکز داشته باشند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + ده =