ارائه ویدیو‌ های جدید بازی Steep به مناسبت فرارسیدن المپیک

ارائه ویدیو‌های جدید بازی Steep PS4 به مناسبت فرارسیدن المپیک

بازی های ویدیویی دارای بازه ی گسترده ای از تنوع در ژانر و سبک هستند. همین امر یکی از دلایلی است که موجب علاقمندی تعداد بیشماری از دوست داران تفریح و سرگرمی در سرتاسر دنیا به بازی های ویدیویی شده است. هریک از این سبک ها به فراخور خود دارای طرفداران و علاقمندانی هستند. یکی از ژانرهای مطرح در بازی های ویدیویی مربوط به بازی های ورزشی است که از جمله سبک های پرطرفدار نیز محسوب می شود.

در برخی از انواع این بازی های ورزشی هرساله نسخه های جدیدی از بازی ارائه می شود که این امر بر مبنای ماهیت رشته ورزشی مورد نظر است. به طور مثال در بازی های مربوط به ورزش فوتبال با توجه به برگزاری سالیانه لیگ های مطرح دنیا و جابجایی بازیکنان و ظهور ستاره های جدید، هر ساله نسخه جدیدی از بازی منتشر می شود. اما درخصوص برخی دیگر از ورزش ها و با توجه به ماهیت آن ورزش، نیازی به ارائه نسخه های جدیدتر از بازی وجود نداشته است.

ارائه ویدیو‌های جدید بازی Steep PS4 به مناسبت فرارسیدن المپیک
ارائه ویدیو‌ های جدید بازی Steep PS4 به مناسبت فرارسیدن المپیک

این امر تنها بسته به شرایط و رویدادهای جدید، بروزرسانی ها و یا محتوی قابل دانلود جدید در قالب بسته های الحاقی برای این بازی ها منتشر می شود. بازی Steep از این دست بازی ها است. بازی Steep یک شبیه ساز ورزشی جهان باز است که به طور خاص در مورد ورزش های زمستانی ساخته شده است. انتشار این بازی توسط کمپانی فرانسوی Ubisoft Entertainment انجام شده است.

این شرکت مسئولیت توسعه بازی را به عهده یکی از استودیو های زیر مجموعه خود با عنوان Ubisoft Annecy واگذار نموده است که در سال ۱۹۹۶ تاسیس شده و تا قبل از توسعه بازی Steep بیشتر به صورت جزئی در پروژه های Ubisoft مشارکت داشته است و این اولین تجربه مستقل آن ها می باشد. آغاز کار برای توسعه این بازی ویدیویی که قابلیت بازی به دو صورت تک نفره و چند نفره را دارا است به سال ۲۰۱۳ باز می گردد.

انتشار این بازی در دسامبر ۲۰۱۶ برای هر دو کنسول پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان و همین طور کامپیوترهای شخصی انجام گردید. از آن زمان تاکنون همواره اخبار و شایعات درخصوص انتشار این بازی برای کنسول نینتندو سوییچ نیز به گوش رسیده است که هنوز به مرحله عمل نرسیده. این بازی از ابتدا با ایجاد قابلیت بازی چند نفره آنلاین تلاش برای ایجاد فضای رقابتی نظیر مسابقات ورزشی نیز داشته است.

این بازی همچنین قابلیت انجام به صورت اول شخص و دید سوم شخص را دارد. محیط انجام این بازی در کوهستان های آلپ بوده و رشته های اصلی موجود در آن شامل اسکی، اسنوبورد، پاراگلایدر و پرواز با لباس بال دار است. از زمان انتشار این بازی تاکنون الحاقیه های مختلفی برای این بازی منتشر شده است که طی آن محیط های جدیدی نظیر کوهستان های کره و ژاپن و همچنین آلاسکا به بازی افزوده شده است.

در طی ارائه این موارد قابل دانلود، رشته های جدیدی نظیر پرواز با جت پک، اسکی با چتر، پرش آزاد، سورتمه سواری و غیره نیز به بازی افزوده شده است. چندی پیش شرکت Ubisoft اعلام نمود با توجه به در پیش بودن رویداد بزرگی همچون المپیک زمستانی ۲۰۱۸ که در کشور کره جنوبی برگزار می شود، قصد دارد اقدام به انتشار محتوای قابل دانلود جدیدی برای بازی Steep با عنوان Road to the Olympics نماید.

اخیراً و پس از انتشار بسته الحاقی این بازی در ماه دسامبر، این شرکت اقدام به انتشار چند تریلر با مضامین مختلف نمود تا توجهات بیشتری را نسبت به بسته الحاقی جدید خود معطوف دارد. در این تریلرها، توسعه دهنده بازی به تشریح شرایط و مراحل کاری و بیان انگیزه های پنهان موجود در پس تولید چنین بسته ی الحاقی کاملی پرداخته است. این تریلر با توجه به آن که بیش تر ماهیت فنی دارد شاید از جذابیت کمتری برای علاقه مندان به بازی برخوردار باشد.

ارائه ویدیو‌های جدید بازی Steep PS4 به مناسبت فرارسیدن المپیک
ارائه ویدیو‌های جدید بازی Steep PS4 به مناسبت فرارسیدن المپیک

در دیگر تریلر منتشر شده از این بازی، با دو هدف اصلی، از نماد این بازی ها یعنی ببر سفید استفاده شده است. هدف ابتدایی این کار اعلام و نشان دادن این نکته است که این بسته الحاقی با لایسنس رسمی بازی ها همراه بوده و انتشار یافته است، اما دومین هدف از انتشار این ویدیو در حالی که ببر سفید در حال انجام رشته های مختلف ورزش های زمستانی است، همراه ساختن بیشتر علاقمندان به این بازی با بروزرسانی منتشر شده برای آن است.

آخرین ویدیوی منتشر شده برای این بازی که شاید تریلر اصلی و مورد انتظار علاقمندان بازی باشد، ویدیویی است جذاب از محیط های بکر و زیبای این بازی زمستانی که تصاویر دلنشین از مناظر زیبا را هم زمان با هیجانی وصف ناپذیر به بیننده نشان می دهد. حضور چهره های مطرح، شاخص و حرفه ای در این بازی از کشورهای آمریکا، دانمارک، آلمان و فرانسه از دیگر جذابیت‌ های این تریلر است. حال باید دید انتشار این تریلرها تا چه میزان می تواند در استقبال علاقمندان به بازی های ویدیویی و خصوصاً دوست داران ژانر بازی های ورزشی از این بازی موثر باشد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × سه =