ارتقاء فضا ذخیره سازی پلی استیشن ۵ تابستان امسال عرضه می‌شود

فضا ذخیره سازی پلی استیشن 5

ارتقاء فضا ذخیره سازی پلی استیشن ۵ از طریق به ‌روزرسانی‌ای که در تابستان امسال ارسال می‌شود و به ما اجازه می‌دهد از اسلات SSD اضافی کنسول استفاده کنیم.

این موضوع طبق گزارش Bloomberg است که در آن ادعا شده این به‌ روزرسانی اسلات M.2 پلی ‌استیشن را فعال می‌کند، که در حال حاضر در کنسول وجود دارد اما غیرفعال است. هدف این فعال‌ سازی افزایش سرعت فن خنک ‌کننده پلی ‌استیشن ۵ است، تا در هنگام استفاده کنسول از قدرت اضافی با اسلات جدید SSD، باعث گرم شدن بیش از حد کنسول نشود.

همانطور که مشخص است، هم نسخه درایو-دیسک پلی ‌استیشن ۵ و هم نسخه دیجیتالی آن با فضای ذخیره سازی ۸۵۲ گیگابایت عرضه شده ‌اند و پس از اینکه کاربر سیستم‌های داخلی را نصب کرد، به سختی حدود ۶۶۹ گیگابایت فضا را در اختیار قرار می‌دهند. یعنی شما انتخاب‌های کمی برای نصب بازی خواهید داشت. باتوجه به اینکه بازی‌هایی مانند Call of Duty: Warzone با افزودن پچ‌­های مورد نیاز، حدوداً ۱۰۰ گیگابایت حجم دارند، فضای کنسول همیشه مشکل‌ساز است.

اتصال کنسول به هارد اکسترنال

بدتر از همه اینکه نمی‌توانید به راحتی کنسول را به یک هارد اکسترنال متصل کنید و باید تمام بازی‌های پلی ‌استیشن ۵ را در کنسول جدید سونی به صورت آفلاین بارگذاری کنید. این کار فقط برای عناوین کنسول پلی ‌استیشن ۴ ممکن است. پس از ارتقاء سیستم‌ عامل که قرار است تابستان امسال عرضه شود، باید کاور پلاستیکی را از پلی ‌استیشن ۵ جدا کنید تا به درایو اضافی M.2 دسترسی پیدا کنید.

طبق گزارش Bloomberg سونی بیان کرده است: “همانطور که قبلاً هم اعلام شده بود، ما در حال کار روی فعال‌ سازی فضای ذخیره ‌سازی M.2 SSD برای پلی ‌استیشن ۵ هستیم. البته زمان عرضه این ارتقاء هنوز مشخص نیست و جزئیات بیشتر بعداً به اشتراک گذاشته می‌شود.”

یکی از نقاط ضعف گسترده سازی فضای ذخیره این است که احتمالاً در صورت گسترش این فضا صدای فن خنک ‌کننده بلندتر خواهد شد، زیرا به کنسول فشار وارد می‌کند. یکی از بهترین نکات درباره پلی ‌استیشن ۵ کارکرد آرام آن است، به خصوص وقتی به مقدار صدای کنسول‌های پلی ‌استیشن ۴ تا پایان یک بازی توجه کنید.

به هر حال فعال ‌سازی این ویژگی خوب و عالی است. اما هنوز هم به دلیل عرضه محدود و تقاضای زیاد کنسول پلی ‌استیشن ۵، مردم در دسترسی به کنسول با مشکلاتی روبرو هستند. با بررسی بهترین ویژگی‌های SSDهای پلی ‌استیشن ۵ خود را آماده ارتقاء بزرگ کنید و اکنون با سرمایه‌گذاری روی یک هارد درایو اکسترنال پلی‌ استیشن ۵، فضای کنسول خود را زیاد کنید.

امیرمحمد ترابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 18 =