آموزش ارتقا حافظه پلی استیشن ۵

ارتقا حافظه پلی استینش 5

آیا به دنبال راهی هستید که بازی‌های بیشتری در کنسول پلی‌استیشن نسل بعدی خود جای دهید؟ در ادامه نحوه ارتقا حافظه یا همان هارد SSd پلی استیشن ۵ – PS5 را برایتان توضیح خواهیم داد. 

در زمانی که بازی‌های مختلف، پچ‌ها، و محتواهای قابل دانلود به سرعت کل فضای ذخیره‌سازی کنسول بازی شما را پر می‌کند، خوب است بدانید که اگر بخواهید راه‌هایی برای افزایش ظرفیت هارد درایو وجود دارد.

سونی همیشه با ارتقاء هارد درایو شما موافق است، و امکان دسترسی نسبتاً آسان به هارد درایو و جایگزینی درایو داخلی پلی‌استیشن ۳ و پلی‌استیشن ۴ را برای شما فراهم کرده و همچنین به شما اجازه می‌دهد از فضای ذخیره‌سازی خارجی استفاده کنید. پلی‌استیشن ۵ نیز روند مشابهی را طی کرده است، اما متأسفانه این روند چیزی نیست که از هنگام راه‌اندازی بتوانید از آن استفاده کنید.

نحوه افزایش حافظه SSD پلی استیشن ۵

اگرچه نمی‌توانید SSD داخلی پلی‌استیشن ۵ را جایگزین کنید، زیرا یکپارچگی آن برای عملکرد درست کنسول مهم است، اما این کنسول مجهز به بخش مجزایی برای اضافه کردن حافظه SSD اضافی است.  برای دسترسی به این اسلات، تنها کافیست پنل های سفید رنگ کنسول را جدا کرده تا این اسلات را مشاهده کنید. 

افزایش هارد SSD پلی استیشن 5
افزایش هارد SSD پلی استیشن ۵

 

با باز کردن این درپوش به راحتی می‌توانید حافظه SSD جدید خود را اضافه نمایید. 

ارتقا حافظه هارد PS5
ارتقا حافظه هارد PS5

 

سونی درباره قطعه سخت‌افزاری اصلی خود بیان کرده که این اسلات با اکثر SSD های NVMe که دارای رابط کاربری M.2 باشند و از درایوهای آتی که دارای ویژگی PCLe 4.0 هستند پشتیبانی کنند، تناسب دارد.

با این حال، سونی تأیید کرده است که توانایی استفاده از این گسترش حافظه در به‌روزرسانی‌های آینده سیستم عرضه می‌شود. در حال حاضر، درایوهای m.2 در تمام اشکال، اندازه‌ها و سرعت‌ها عرضه می‌شوند و به راحتی در بازار قابل خریداری هستند. 

آیا می‌توان هارد اکسترنال را به پلی ‌استیشن ۵ متصل کرد؟

بله، اما تنها برای بازی‌های پلی‌استیشن ۴ می‌توانید USB خارجی را به کنسول متصل کرده و به داده بازی پلی‌استیشن ۴ در پلی‌استیشن ۵ دسترسی پیدا کنید. همچنین می‌توانید بازی‌های پلی‌استیشن ۴ را مستقیماً از درایو اجرا کنید و حتی به کنسول دستور دهید تا بازی‌های پلی‌استیشن ۴ را مستقیماً روی درایو خارجی مورد نظر نصب کند. البته نمی‌توانید داده پلی‌استیشن ۵ را به درایو خارجی منتقل کنید.

 

منبع: Kotaku

کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =