ارجاع دادن شخصیت مونث بازی Death Stranding PS4 به مری پاپینز از دیزنی

ارجاع دادن شخصیت مونث بازی Death Stranding PS4 به مری پاپینز از دیزنی

ارجاع دادن شخصیت مونث بازی Death Stranding PS4 به مری پاپینز از دیزنی

اخبار ارائه شده در مورد بازی Death Stranding، به تازگی اجرای انحصاری این بازی در پلتفرم پلی استیشن ۴ را گزارش دادند و پس از مدت ها خبرهایی برای مخاطبان مشتاق این بازی به گوش رسید. آنچه در مورد این بازی برای مخاطبان جای سوال داشت و تا مدت ها گمانه زنی هایی نیز در آن مورد رد و بدل می شد، شباهت شخصیت زن چتر به دستی که در تریلر بازی Death Stranding معرفی شد، با شخصیت مری پایینز در فیلم والت دیزنی بود.
بالاخره سازندۀ بازی (هیدئو کوجیما) اخیرا طی مصاحبه ای در پردیس گیم، اظهار داشت که در خلق شخصیت مونث بازی Death Stranding (به نام لیا سیدو) از شخصیت زن فیلم والت دیزنی به نام مری پایینز الهام گرفته است. با بررسی ظاهری عکس ارائه شده از شخصیت لیا سیدو و مری پایینز در نحوۀ گرفتن چتر و کیف در دست و نحوۀ نگاه کردن، می توان به این درست بودن این گمانه زنی در مورد شباهت این دو شخصیت پی برد.

ارجاع دادن شخصیت مونث بازی Death Stranding PS4 به مری پاپینز از دیزنی
ارجاع دادن شخصیت مونث بازی Death Stranding PS4 به مری پاپینز از دیزنی

باید گفت با توجه به شخصیت هیدئوکوجیما و آنچه ظواهر در مورد علاقۀ بیش از حد او به فیلم نشان می دهند، خلق شخصیت های بازی بر اساس فیلم های مشهور، چندان هم دور از ذهن و عجیب نیست. حتی می توان انتظار داشت که شخصیتی که برای اولین بار در تریلر بازی در کنفرانس سونی به نمایش گذاشته شد، از جهات دیگر نیز مشابه مری پایینز باشد. اما به هر حال هنوز اطلاعات دقیقی در مورد چگونگی شخصیت زن چتر به دست در Death Stranding ارائه نشده است.
خودِ هیدئوکوجیما نیز در این رابطه هیچ اشاره ای نکرده است، و از آن جا که هنوز مشخص نیست آیا این شباهت و کپی برداری منحصر به ظاهر دو شخصیت زن است یا ویژگی های شخصیتی را نیز در بر می گیرد، برای دانستن اینکه آیا هیدئو کوجیما به طرز خلاقانه ای از محبوبیت مری پایینز برای رسیدن به اهداف خود در خلق شخصیت زن جدیدی بهره برده است، یا اینکه صرفا یک کپی برداری برای جلب نظر مخاطب بوده است.
هنوز کمی زود است و باید حداقل منتظر توئیت ها یا مصاحبه های سازندۀ این بازی مرموز باشید، یا اینکه برای قضاوت در این باره منتظر تجربۀ بازی در کنسول پلی استیشن ۴ باشید.
از نظر تکنیکی می توان گفت استفاده از شخصیت های سینمایی محبوب در طراحی شخصیت کاراکترهای بازی، به طرز خلاقانه ای قادر خواهد بود تا انگیزۀ مخاطبان را برای شروع بازی تقویت کند.
چون احتمالا افراد زیادی وجود دارند که مری پایینز را می شناسند یا به والت دیزنی علاقمند هستند، و همین مسئله می تواند بر تعداد مخاطبانی که مدت ها برای افشاء تاریخ انتشار این بازی Playstation 4 لحظه شماری می کنند، بیفزاید. به هر حال این را هم باید از جمله ویژگی های این سازندۀ بازی مشهور ژاپنی دانست و برایش ارزش ویژه ای قائل شد.

علاوه بر آن، طبق آنچه هیدئو کوجیما در مورد محتوای بازی و کیفیت تکنولوژیکی آن ارائه کرده است، می توان گفت احتمالا در خلق کل بازی از فیلم ها و انیمیشن های دیگر ایده گرفته شده است. هیدئو کوجیما در توئیتی به شباهت بنیادی داستان Into The Spider-Verse با Death Stranding صحبت به میان آورده است.
در جای دیگری، به شباهت ساختاری داستان بازی با نسخۀ جدید انیمیشن مرد عنکبوتی اشاره می کند که نشان می دهد احتمالا هیدئو کوجیما در طراحی داستان بازی Death Stranding از ایده های «چند جهانی در بازی»، «ایدۀ جهان های موازی» و موارد دیگری از این قبیل نیز بهره برده است. اما باز هم تاکید می کنیم که برای آگاهی کامل از جریان بازی بهتر است تا رسیدن موعد انتشار بازی (که تا کنون نامعلوم است) منتظر باشید.

ارجاع دادن شخصیت مونث بازی Death Stranding PS4 به مری پاپینز از دیزنی
ارجاع دادن شخصیت مونث بازی Death Stranding PS4 به مری پاپینز از دیزنی

با توجه به اینکه اطلاعات ارائه شده در مورد بازی در حال حاضر چندان زیاد نیست، توجه به نظرات افرادی از قبیل جوپنا که امکان تجربۀ بازی را داشته اند، بسیار جالب توجه است و طبق گفته هایشان چیزی را در بازی تجربه گرده اند که تا کنون مشابه آن را ندیده بودند.
اما آنچه تا کنون، به صورت اخبار عمومی در مورد بازی انتشار یافته است مربوط به خبر اتمام مراحل ساخت دو ساعت اول بازی است که نشان داد مراحل اول بازی مشابه متال گیر سالید هستند که برای تجربۀ هر کدام از آن ها باید ۸ تا ۱۲ ساعت وقت بگذارید.Death Stranding
به طور انحصاری برای پلی استیشن ۴ طراحی شده و امکان پیش فروش آن فراهم شده تا علاقمندان بتوانند پیش از افشاء تاریخ انتشار بازی، در مورد امکان دستیابی سریع به آن اطمینان حاصل کنند.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − سه =