پدر و مادر هایی که برای کودکان خود مربی Fortnite استخدام می‌ کنند

استخدام مربی Fortnite

در حالی که بازی فورتنایت توانسته به محبوبیت بسیار زیادی دست پیدا کند برخی تصمیم گرفتند برای تبدیل شدن به بهترین بازیکنان از مربی های حرفه ای Fortnite استفاده کنند. اولین بار وال استریت ژورنال بود که یک مقاله در این مورد منتشر کرد. در این مقاله به والدینی مراجعه شده که بچه‌ های آن ها برای این بازی وقت زیادی را صرف می کنند.

استخدام مربی Fortnite
بازی Fortnite

اولین بار وال استریت ژورنال بود که یک مقاله در این مورد منتشر کرد. در این مقاله به والدینی مراجعه شده که بچه‌ های آن ها برای این بازی وقت زیادی را صرف می کنند. جالب است برخی از آن ها به هیچ عنوان نمی خواهند شاهد شکست بچه های خود در بازی باشد. برخی از والدین هنگام بازی کودکان شان آن ها را پیگیری می کنند و تلاش بر یادگیری آن ها در بازی دارند اما در این بین کسانی که برای فرزندان خود معلم خصوصی استخدام کردند خبرساز شده اند.
پیدا کردن این معلم خصوصی های بازی کار چندان سختی نیست و می‌ توان با گشت و گذار در شبکه های اجتماعی و بعضی از سایت ها معلم مخصوص هر بازی را پیدا کرد. یکی از این سایت ها عنوان کرده بود که توانسته تاکنون بیشتر از هزار و چهارصد معلم مخصوص فورتنایت را به استخدام خانواده ها در بیاورد. این آمار مربوط به یک بازه زمانی حدوداً دو ماهه از اسفند ۹۶ تا فروردین ۹۷ محدود می شود.
یکی از این مربی های مخصوص بازی فورتنایت یک جوان ۱۸ ساله می باشد که در ایالت یوتا زندگی می کند و از بازیکنان حرفه‌ ای این بازی حساب می شود او این موضوع را بسیار هیجان انگیز می داند و معتقد است که پدر خودش هیچ وقت برای آموزش گیم به کسی پول نخواهد داد کاری که حالا بسیاری از والدین حاضر به انجام آن هستند.
شاید در وهله اول این خبر کمی عجیب به نظر برسد ولی نباید فراموش کنیم که بازی فورتنایت توانسته به موفقیت بسیار زیادی برسد و از وقتی که در سال ۲۰۱۷ منتشر شده است توانسته آمار های میلیونی را برای خود ثبت کند. طبق آماری که در ماه ژوئن در دسترس قرار گرفت حدود ۱۲۵ میلیون نفر این بازی را انجام داده بودند.
کمپانی سازنده این بازی که اپیک گیمز نام دارد توانسته بود با کمک این استقبال فراوان به ارزش حدود ۸ میلیارد دلار برسد. شکی در آن نیست که بازی فورتنایت یکی از بزرگترین موفقیت های دنیای بازی در سال‌ های اخیر حساب می شود و به نظر می رسد محبوبیت و موفقیت های این بازی به این زودی‌ ها به پایان نخواهد رسید.
کمپانی سازنده این بازی به دنبال افزودن محتویات و آپدیت های جدید برای این بازی است تا بتواند گیم پلی بازی را همواره پیشرفت داده و جلوی کسل کننده و تکراری شدن آن را بگیرد.

استخدام مربی Fortnite
استخدام مربی Fortnite

در مقاله ای که با وال استریت ژورنال منتشر کرده بود، از برخی از والدین پرسیده بودند که چرا برای این کار هزینه می کنند، آن ها ضعیف بودن فرزندان شان در این بازی را علت کار خود معرفی کردند و گفتند نمی‌ خواهند کودکانشان در مدرسه توسط دیگران مسخره شود.
در این مقاله از یک نمونه انگلیسی این خانواده ها نام برده شده است، خانم هیکس برای کودک ۱۰ ساله خود با یک مربی Fortnite قرارداد بسته تا بتواند مهارت‌ های حرفه‌ ای او را ارتقا دهد و بتواند زنده بماند و بازی را با پیروزی به پایان برساند. گفته می شود برای هر جلسه از آموزش این بازی که به صورت آنلاین انجام می‌ پذیرد ۵۰ دلار حق الزحمه داده می شود.
خانم هیکس در این مورد گفته علت فشار زیادی که روی فرزندش وجود داشت این کار را کرده و این فشار فقط بازی کردن نبود بلکه به دنبال عملکرد خوب نیز بوده است. اتفاقات خبرساز مربوط بازی‌ فورتنایت به همین جا ختم نمی شود چرا که چندی پیش خبری منتشر شده بود که نشان می‌ داد یک دختر نه ساله به این بازی اعتیاد زیادی پیدا کرده بود و حتی از رفتن به دستشویی هم امتناع می کرد و به همین دلیل خانواده وی مجبور شد او را پیش روانشناس ببرند. اعتیاد او به این بازی باعث شده بود رفتاری خشن از خود بروز دهد و روحیات و شخصیت او تغییر کرده بود برای مثال وقتی پدرش سعی داشته ایکس باکس را از او دور کند با رفتاری بسیار تهاجمی و پرخاشگرانه با او برخورد کرده بود.
این دختر بازی را روی X BoX  دنبال می‌ کرد و اعتیاد زیادش به این بازی باعث شده بود از خورد و خوراک بیافتد و در کلاس هایش با خواب آلودگی حاضر شود.
خود این دختر قبول نمی کرد که علت تغییر رفتار هاش به خاطر این بازی آنلاین می باشد و رفتار های خود را با سن بلوغ توجیه می‌ کرد.
در نهایت وقتی کار بیخ پیدا کرد که از کارت اعتباری والدین این دختر ۵۰ پوند گم شد و در نهایت متوجه شدند که این پول برای خرید آیتم های فورتنایت هزینه شده است. گفتنی است این تنها مورد اعتیاد به فورتنایت نبوده و تعداد زیادی از این دست وجود داشتند. سازمان بهداشت جهانی هم آن را تایید می کند و اعتیاد به بازی های ویدیویی را رسما به عنوان یک اختلال روانی پذیرفته است.

امیرمحمد ترابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 10 =