استریم بازی‌های ایکس‌باکس با موبایل امکان‌پذیر شد

استریم بازی‌های پی‌سی و ایکس‌باکس

اگر چه سرویس استریم امکانی فوق العاده به کاربر می دهد که در هر کجا فقط با استفاده گوشی موبایل بتواند بازی مورد علاقه خود را انجام دهد اما باید این نکته مهم را هم اضافه کنیم که از شرکتی به پر قدرتی ماکروسافت انتظار هایی بیش از این مورد می رود و کاربران می خواهد شاهد و شنونده خبر های بسیار هیجان انگیز تر از جانب این شرکت باشند.

استریم بازی‌های پی‌سی و ایکس‌باکس
استریم بازی‌های ایکس‌باکس با موبایل

در حال حاضر شاهد این موضوع هستیم که با قابلیت استریم کردن به راحتی می توان بازی هایی که با کامپیوترها به خصوص سیستم عامل ویندوز پشتیبانی می شوند را بر روی کنسول های خانگی اجرا کرد و بازی را با همان کیفیت انجام داد. این قابلیت در این سال ها بیش از گذشته مورد توجه شرکت های بزرگی مانند ماکروسافت قرار گرفته است.

شرکت ماکروسافت برای بازی های اختصاصی خود این امکان را فراهم کرده است که علاوه بر کامپیوتر های شخصی و کنسول xbox بتوان به راحتی هر چه تمام تر بازی ها را بر روی موبایل هم اجرا کنید. این مورد قدرتی فوق العاده به این شرکت ابر غول می دهد که در صنعت بازی های ویدئویی همچنان به پیش روی ادامه دهد.

البته در این مورد باید به این نکته اشاره کنیم که آخرین ورژن ویندوز ساخته شده توسط این شرکت ویندوز ۱۰ نام دارد که شرکت سازنده آن را ویندوزی برای پلتفرم ها نام گذاری کرده است. این نام به این دلیل است ک با استفاده از این ویندوز به راحتی می توان به استریم بازی پرداخت.

البته ذکر این نکته الزامی است که تا به حال که این مقاله را آماده می کنیم خبری منتشر نشده است مبنی بر این که گوشی های هوشمند به این قابلیت مهم و پر کاربرد دست پیدا کرده اند که این خود می تواند باعث کمی نگرانی در این زمینه شود زیرا برای یک استریم با کییفیت باید هر دو سیستم مقصد و مبدأ از این امکان کلیدی برخوردار باشند.

در این مورد اشاره به نکته ای دیگر را نیز مهم می دانیم و آن هم این است که امکان معرفی شده توسط ماکروسافت هنوز به طور کامل به بازار ارائه نشده است و قابلیت استفاده همگانی را ندارد. همین باعث شده است که ابهاماتی در باره این امکان جدید برای همه مردم و علاقه مندان به بازی های ویدئویی شکل بگیرد و حل شدن این ابهامات می تواند تنها با عرضه عمومی قابلیت استریم کردن باشد.

از جمله این ابهامات می توان به این مورد اشاره کرد که آیا فقط گوشی های هوشمندی که سیستم عامل ۱۰ بر روی آن اجرا می شود قابلیت پشتیبانی از این امکان را دارد یا دیگر گوشی های هوشمند هم می توانند از این سرویس خارق العاده پشتیبانی کنند. این سوالی است که ذهن اکثر علاقه مندان به بازی های ویدئویی را به خود مشغول کرده است و در حال حاضر نمی توان به طور قطعی به آن پاسخ داد.

انتظار می رود که شرکت ماکروسافت در یک کنفرانس یا در نمایشگاهی که به تازگی می خواهد شروع شود بخشی از فعالیت خود را به این بحث اختصاص دهد و ابهامات به وجود آمده را نه به طور کامل که تا حدود زیادی بر طرف کند که از دغدغه های کاربران به شدت زیادی کاسته شود.

اگر چه سرویس استریم امکانی فوق العاده به کاربر می دهد که در هر کجا فقط با استفاده گوشی موبایل بتواند بازی مورد علاقه خود را انجام دهد اما باید این نکته مهم را هم اضافه کنیم که از شرکتی به پر قدرتی ماکروسافت انتظارهایی بیش از این مورد می رود و کاربران می خواهد شاهد و شنونده خبرهای بسیار هیجان انگیزتر از جانب این شرکت باشند.

البته این تصور که همه ی کاربران از سرویس جدید استقبال خواهند کرد تصوری غلط است. با ذکر یک مثال این مورد را روشن می کنیم کاربرانی که به طور حرفه ای گیم می کنند با اهمیت صفحه نمایشگر در میزان هیجان و لذت بازی کاملاً آشنا هستند و می دانند که اگر بازی ویدئویی را با صفحه ی نمایشگری به اندازه و کوچکی صفحه گوشی انجام داد تا به چه اندازه می تواند از لذت و هیجان کاربر کم کند. باعث دل زدگی کاربر شود.

همان طور که گفتیم در حال حاضر امکان استریم کردن بازی های کنسول ایکس باکس وجود دارد. برای این کار باید موارد ذکر شده را با دقت پیش ببرید. قبل شروع کار مطمعن شوید که اکانت ایکس باکس شما به صورت زنده باشد و سپس به قسمت تنظیمات آن سر بزنید و اطمینان حاصل کنید که اجازه این به شما دادده شود که بتوانید به استریم کردن بپردازید.

حال باید موارد زیر را با دقت دنبال کنید. برای شروع کار باید کنترلر های کنسول ایکس باکس را به دستگاهی که می خواهید بازی بر روی آن استریم شود متصل کنید این دستگاه می تواند کامپیوترهای شخصی باشد یا تبلت. برنامه ایکس باکس را با استفاده از این کنترلر ها در محیط ویندوز نمایش دهید. در این جا توجه داشته باشید که ویندوز مورد استفاده شما حتماً باید ویندوز ۱۰ باشد که از این قابلیت پشتیبانی کند.

استریم بازی‌های پی‌سی و ایکس‌باکس
استریم بازی‌های ایکس‌باکس

مرحله بعدی را این طور شرح می دهیم حال با استفاده از کنترلرها و در فضای ویندوز مورد استفاده وارد اکانت ساخته شده خود شوید و یا می توانید اکانتی جدید برای خود بسازید که از این به بعد بازی های خود را با اکانت جدید انجام دهید.

در مرحله بعدی باید اقدام به روشن کردن ایکس باکس کنید. کنسول ایکس باکس و کامپیوتر و همین طور تبلت هر ۳ به wifi مجهز هستند. در این مرحله باید به اقدام کنید به این که با استفاده از این امکان دو دستگاهی که مورد استفاده شما است را به هم متصل کنید.

در مرحله بعدی شما می توانید به راحتی هر چه بیشتر بازی خود را شروع کنید و از انجام آن لذت ببرید. مراحل فوق بسیار ساده و راحت است اما در انجام همه مراحل باید دقت لازم و کافی را داشته باشید که بتوانید استریم با کیفیتی را تجربه کنید.

به شما پیشنهاد می دهیم برای استریم کردن از تبلت استفاده نکنید. زیرا همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم یکی از مهمترین عواملی که می تواند تاثیرات به سزایی در میزان هیجان یک بازی داشته باشد اندازه صفحه نمایشگر است. پس مسلماً بازی کردن با صفحه نمایش سینمای خانگی با صفحه نمایش گوشی به یک میزان نخواهد بود و تفاوت های چشمگیری با هم دارند.

دیگر موردی که درباره ستریم کردن باید به آن توجه کرد این است که همانطور که در مطالب فوق به آن اشاره کردیم دو دستگاه باید با ارتباط بی سیم به هم متصل شوند و این به آن معنا است که این دو دستگاه باید در فاصله مکانی قابل قبولی از یک دیگر قرار بگیرند که این اتصال ادامه دار باشد و باعث قطعی بازی نشود.

این مورد فوق را می توان به عنوان یکی از نقطه ضعف های سرویس استریم در حال حاضر بیان کرد. زیرا سرویس استریم زمانی کاربرد بیشتری دارد که دستگاه ایکس باکس از شما دور است و به هر دلیلی شما می خواهید بازی انجام دهید در این جا استریم به کمک شما می آید.

اما تصور کنید که شما در منزل هستید و دستگاه ایکس باکس هم کنار شما است, خب در این جا بازی کردن با کنسول ایکس باکس که لذت بیشتری دارد تا آن را به تبلت متصل کنیم. گرچه الآن هم سرویس استریم کاربرد دارد اما با تغییر نوع اتصال کاربرد آن بیشتر خواهد شد.

در ادامه مطالب فوق لازم می دانم که باز هم به این مورد اشاره کنم که ماکروسافت در حال طراحی سرویس استریمی است که بر روی گوشی های هوشمند هم قابلیت اجرا داشته باشد و بدون محدودیت مکانی با استفاده از پایگاه های ماکروسافت اتصال دو دستگاه انجام شود.

در این حالت می توانیم شاهد باشیم که شما در هر حال و در هر مکان می توانید بازی دلخواه خود را انجام دهید. مثلاً شما می توانید در ماشین بنشینید و برای آن که از مساحت طولانی سفر خسته نشوید بازی کنید. این سرویس با این شرایط می تواند بسیار مفید و کاربردی ظاهر شود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + یازده =