چگونه از حافظه پلی‌استیشن ۵ بیشترین استفاده را ببریم

حافظه SSD کنسول بازی پلی استیشن 5

به احتمال زیاد می‌دانید که فضا حافظه پلی استیشن ۵ از نوع SSD است و فضای چندان قابل توجهی ندارد. بسته به اینکه تا کنون چه حجمی برنامه و بازی روی پلی‌استیشن ۵ خود نصب کرده‌اید، احتمالاً فهمیده‌اید که اگرچه ۸۲۵ گیگابایت فضای زیادی به نظر می‌رسد اما خیلی سریع پر می‌شود. به خصوص اگر بخواهید بازی Black Ops Cold War را نصب کنید، این بازی تقریباً یک‌چهارم فضای SSD را به خود اختصاص می‌دهد. باید فضای ذخیره‌سازی مورد نیاز برای سیستم‌عامل کنسول و فایل‌های سیستمی را هم در نظر بگیرید، با این وجود فضای خالی شما به مقدار کمتر از ۷۰۰ گیگابایت می‌رسد.

Black Ops Cold War تنها بازی‌ای نیست که حجم بالایی دارد. SSD شما احتمالاً در عرض چند ماه پر خواهد شد. بعلاوه، سونی اعلام کرده که گزینه‌های ذخیره‌سازی اضافی رسمی در زمان راه‌اندازی در دسترس نیستند اما احتمالاً خیلی زود ارائه می‌شود. تا آن زمان، در ادامه چند روش برایتان ارائه کرده‌ایم که باعث می‌شود پر شدن حافظه پلی‌استیشن ۵ شما کمی به تعویق بیافتد.

نصب بازی‌های PS4 بر روی هارد اکسترنال

فضای حافظه پلی استیشن 5
فضای حافظه پلی استیشن ۵

برخلاف پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵ قابلیت سازگاری رو به عقب دارد. البته نه با همه بازی‌های پلی‌استیشن، فقط با عناوینی که در پلی‌استیشن ۴ بازی کرده‌اید. از یک سو، این ویژگی عالی است. نیازی نیست بازی‌های مورد علاقه‌تان را برای همیشه کنار بگذارید. با این حال بسیاری از بازی‌های قدیمی فضای زیادی را اشغال می‌کنند. به همین دلیل است که هر بازی‌ای پلی‌استیشن ۴ که بخواهید به نسل بعدی بیاورید باید روی هارد درایو اکسترنال نگهداری شود. بازی‌های پلی‌استیشن ۴ که روی درایو اکسترنال نگهداری می‌شوند را می‌توان روی پلی‌استیشن ۵ هم بازی کرد. از آنجا که بازی‌های پلی‌استیشن ۵ به SSD کنسول نیاز دارند، پس بهتر از بازی‌های قدیمی را در جای دیگری نگهداری کنید. طبق این گفته‌ها، نمی‌توانید از مزایای زمان بارگیری سریع‌تر استفاده کنید.

Astro’s Playroom را حذف کنید

حافظه پلی استیشن 5
حافظه پلی استیشن ۵

مدتی است که کنسولی با بازی از پیش نصب شده ارائه می‌شود. Astro’s Playroom فوق‌العاده است،. با این حال، این روش، روشی مؤثر برای نشان دادن قابلیت‌های کنسول است. زمانی که آن را تجربه کردید، می‌توانید آن را حذف کنید، مگر اینکه قصد داشته باشید دوباره بازی کنید. این کار باعث می‌شود فضای کنسولتان به اندازه چند بازی جدید باز شود.

کیفیت ضبط را کاهش دهید

چند ویژگی جذاب به پلی‌استیشن ۵ اضافه شده است، شامل پیشخوان زمان پخش که مدت زمانی که صرف انجام هر بازی کرده‌اید را ردیابی می‌کند، و همچنین اضافه کردن کلیپ ویدیویی هنگام به دست آوردن جام قهرمانی به فایل‌هایتان. این ویژگی‌ها بسیار زیبا هستند، اما از آنجایی که ویدیوها با کیفیت ۴K ذخیره می‌شوند، احتمالاً فضای بیشتری را اشغال می‌کنند. می‌توانید وضوح تصویر کلیپ‌های جام‌های قهرمانی را با رفتن به بخش ضبط و پخش، سپس ضبط و در آخر فرمت کلیپ پایین بیاورید، یا آن را به طور کامل حذف کنید. بگذارید صادقانه بگوییم، تنها تعداد انگشت‌شماری از آن‌ها هم به‌اندازه‌ای چشمگیر هستند که بخواهید چند بار تماشا کنید.

حتی پس از همه این کارها شاید باز هم به دنبال فضای بیشتر باشید، چند مورد دیگر وجود دارد که می توانید امتحان کنید. بررسی کنید که کدام نسخه بازی روی پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ فضای کمتری را اشغال می‌کند. عجیب است، بازی‌های نسخه نسل بعدی گاهی فضای کمتری را روی SSD شما اشغال می‌کنند. یا، اگر مشکلی با بازی نسخه‌های نسل بعدی کنسول ندارید، اگر ممکن است آن را به نسخه پلی‌استیشن ۴ تغییر دهید. این کار نه تنها به خالی شدن فضای SSD شما کمک می‌کند، بلکه اگر یک بازی پلی‌استیشن ۴ داشته باشید می‌توانید آن را روی درایو اکسترنال نگه دارید.

 

منبع: TheGamer

کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − چهار =