استودیو بانجی تا شش سال دیگر بازی منتشر نخواهد کرد

استودیو بانجی

یکی دیگر از اخباری که بسیار توجه علاقه مندان به این بازی را جلب کرده بود این است که استودیو بانجی تا سال ۲۰۲۵ بازی Destiny 3  را منتشر نخواهد کرد. در ادامه با جزییات این خبر همراه ما باشید زیرا این بخش از خبر می‌تواند اخبار تازه‌ای را به کاربران در مورد این بازی بدهد.

استودیو بانجی
استودیو بانجی

استودیو بانجی تا شش سال دیگر بازی منتشر نخواهد کرد

یکی از استودیوهای با سابقه بازی سازی بانجی است. این استودیو از سال ۱۹۹۱ در زمینه ساخت و انتشار بازی‌های کامپیوتری فعال بوده است و از دوران ابتدایی بازی‌ها تاکنون در این صنعت فعالیت داشته است. این استودیو تا به حال پدید آورنده عناوینی چون دستنی و هیلو بوده است بازی‌هایی که از جمله محبوب‌ترین بازی‌ها بوده است و طرفداران بسیار زیادی را به خود اختصاص دادند.

این استودیوی آمریکایی توسط جیسون جونز، آلکس سروپیان بنیان گذاشته شد. اگر این استودیو را دنبال می‌کنید و از طرفداران بازی‌های ساخت آن به شمار می‌روید حتماً اطلاع دارید که این استودیو سال‌هاست که زیر نظر شرکت مایکروسافت فعالیت می‌کند. در حقیقت استودیوی بانجی در سال ۲۰۰۷ به بخشی از شرکت مایکروسافت تبدیل شد.

احتمالاً می دانید که بازی سرنوشت یا Destiny  از جمله محبوب‌ترین بازی‌ها در سبک خود می‌باشد که بازیکن را به سفر در قعر کهکشان‌ها دعوت می‌کند و از جذابیت بسیار بالایی برخودار بوده است. این بازی به طور قطع محبوب‌ترین عنوان ساخته شده توسط استودیو بانجی می‌باشد.

بازی از نسخه اول خود توانست توجه بسیاری را به خود جلب کند و چندان موفق شود که کمپانی تصمیم بر ساخت نسخه دیگری از این بازی بگیرد. نسخه اول بازی در سال ۲۰۱۴ منتشر شد. لازم به ذکر است که اولین بازی از این مجموعه تنها برای کاربران کنسول‌های خانگی قابل دسترس بود.

با این وجود این بازی توانست نمرات بسیار عالی در نقدها کسب کند و همینطور از طرف بازیکنان نیز مورد قبول واقع شود. سه سال بعد یعنی در سال ۲۰۱۷ کمپانی بازی دوم را منتشر کرد. این بار بازی برای کامپیوترهای خانگی نیز موجود شده بود که همین موضوع باعث رضایت هر چه بیشتر طرفداران از استودیو بانجی شد.

داستان بازی در ادامه بازی قبل ساخته شد و موفقیت همچنان برای سازندگان این بازی ادامه پیدا کرد. این مجموعه را قطعاً می‌توان از جمله موفق‌ترین آثاری دانست که توسط یکی از زیر مجموعه‌های کمپانی مایکروسافت ساخته می‌شود.

داستان در جایی ادامه پیدا می‌کند که یک سال از وقایعی که در بازی اول مشاهده شد می‌گذرد. در دستنی ۲ کابال ها دوباره به زمین بازگشته‌اند و می‌خواهند نسل انسان‌ها را که تعداد کمی از ان ها نیز باقی مانده است را به طور کامل از بین ببرند. شما یکی از فرماندهان انسان‌ها خواهید بود و باید جلوی این اتفاق را بگیرید و در این نبرد پیروز شوید.

در نسخه دوم بازی مانند نسخه قبل هنوز بخش آنلاین و چند نفره وجود دارد که از جمله جذاب‌ترین بخش‌های بازی به شمار می‌آید و می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند حال وعده داده شده که در آینده این بخش همواره جذاب‌تر نیز خواهد شد اما چیزی که هنوز مشخص نیست این است که این بهبود در بسته الحاقی پیش رو مشاهده خواهد شد و یا اینکه باید تا نسخه سوم بازی منتظر باقی بمانیم تا بهبودهای مربوط به بخش مالتی پلیر این بازی را ببینیم.

اگر بخواهیم از عوامل محبوبیت Destiny 2  صحبت کنیم قطعاً یکی از آن‌ها سرعت عمل مورد نیاز در این بازی است. برای موفقیت در مراحل این بازی قطعاً به رفلکس بالا و سرعت عملی بسیار خوب نیاز خواهید داشت و این ویژگی در هر دو نسخه از بازی مشاهده می‌شود. در نسخه دوم بازی گیم پلی بازی بسیار متنوع‌تر شد و بهبود چشمگیری دران مشاهده شد از جمله سلاح‌ها محیط بازی و هوش مصنوعی رقیبان شما بسیار بهتر شد.

چند ماه پیش که هنوز رویداد E3  شروع نشده بود، بسیاریی شایعات به گوش می‌رسید که قرار است بازی  Destiny 3  در این رویداد معرفی شود. حتی برخی افراد گفته بودند که این بازی در رویداد گیمزکام منتشر خواهد شد. اما در هیچ کدام از اتفاقات نام برده این بازی معرفی نشد و سازندگان بازی دستینی ۲ به انتشار یک بسته الحاقی برای این بازی اکتفا کردند.

این بسته الحاقی Shadowkeep  نام دارد. نکته‌ای که در ارتباط با این بسته الحاقی وجود دارد این است که برای تمامی پلتفرم‌هایی که بازی برایان‌ها وجود دارد منتشر خواهد شد و همین موضوع بسیاری از کاربران را شادمان ساخته است. حدود دو سال از انشار بازی Destiny 2  می‌گذرد و انتشار یک بسته الحاقی پس از این زمان می‌تواند بسیاری از کاربران را به بازی مجدد ترغیب کند و حرکت هوشمندانه‌ای از سوی ناشران بازی به شمار می‌رود.

استودیو بانجی
استودیو بانجی

اما چیزی که بیشتر هواداران این بازی انتظاران را می‌کشند انتشار نسخه سوم بازی یعنی Destiny 3  است. لازم به ذکر است که بسته الحاقی که برای بازی منتشر خواهد شد کاملاً رایگان می‌باشد و کاربران در پلتفرم‌های مختلف می‌توانند به دریافت آن اقدام کنند.

یکی دیگر از اخباری که بسیار توجه علاقه مندان به این بازی را جلب کرده بود این است که استودیو بانجی تا سال ۲۰۲۵ بازی Destiny 3  را منتشر نخواهد کرد. در ادامه با جزییات این خبر همراه ما باشید زیرا این بخش از خبر می‌تواند اخبار تازه‌ای را به کاربران در مورد این بازی بدهد. البته نمی‌توان بر روی تمامی اخبارها اطمینان داشت زیرا بسیاری از آنها از سوی رسانه‌های نامشخصی بیان می‌شوند. به همین دلیل است که باید به اخبار خود منابع رسمی توجه داشت و همان‌ها را دنبال کرد.

با توجه به اخبار ضد و نقیضی که منتشر شده است گویا استودیو بانجی تا سال‌ها قرار نیست بازی جدیدی را عرضه کند. گفته شده بود که بازی بعدی این استودیو  destiny 3 خواهد بود اما دیدیم که چنین چیزی محقق نشد.

با وجود اینکه تقریباً همه شکی از این مسئله نداشتند و این شایعات بسیار جدی شده بودند رئیس این استودیو آقای پیتر پارسون اعلام کرد که چنین چیزی محقق نخواهد شد و نباید به شایعات توجه کرد. اما این تنها چیزی نبود که رئیس این استودیو اعلام کرد. بخش حائز اهمیت‌تر صحبت‌های او چنین بودند:

ما هدف گذاری دقیقی انجام داده‌ایم و برنامه‌های ما به صورت دقیق آماده شده‌اند. هدف‌های ما تا سال ۲۰۲۵ مشخص شده است و قطعاً ما بر روی بازی Destiny  تمرکز ویژه‌ای خواهیم داشت. البته باید توجه داشته باشید که بانجی هنوز پشتیبانی از دیگر بازی‌های خود را به طور ویژه ادامه خواهد داد و این بدان معنا نیست که دیگر بازی‌های ما از یاد خواهند رفت. قطعاً ما تلاش خواهیم کرد تا بازی Destiny  را گسترش داده و آن را تا حد رضایت بخشی بهبود دهیم.

مهم‌ترین سؤال در این اثنا این است که بازی بعدی این شرکت چه زمانی منتشر خواهد شد؟ آیا قرار است که هواداران بازی‌های ساخت این استودیو تا سال ۲۰۲۵ منتظر بمانند و یا اینکه در میان راه تا سال ۲۰۲۵ این استودیو بازی جدیدی را نیز به معرض انتشار خواهد رساند؟ طبق گفته‌های رئیس این استودیو تلاشان ها این است که در میان بهترین استودیوهای صنعت بازی حاضر شوند.

شاید چندان هم دور از ذهن به نظر نرسد که این استودیو بازه‌ای شش ساله را در حالت تعلیق باقی بماند تا بتوانند بهتر از پیش به کار خود بپردازند و با ایده‌های جدیدتر بازی‌های بهتری را منتشر کنند. اما چیزی که قطعاً از آن مطمئنیم این است که طرفداران بی صبرانه منتظر نسخه بعدی بازی Destiny  خواهند بود و بهتر است.

استودیو بانجی هرچه سریع‌تر فکری به حال نسخه سوم این بازی بکند. کمتر مشاهده شده که یک استودیو بازی سازی شش سال طرفداران خود را منتظر باقی بگذارد و چنین صحبت‌هایی از طرف رئیس این استودیو انتقادهای بسیاری را موجب آن‌ها کرده است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 15 =