استودیو سازنده بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ با پرونده قضایی روبرو خواهد شد

پرونده قضایی سایبرپانک 2077

مقاله جدیدی که از نیویورک ‌تایمز منتشر شد نه تنها شامل بررسی دقیق بازی Cyberpunk 2077 چه پیش و چه پس از راه ‌اندازی بود، بلکه یک متن بی ­اندازه وحشتناک بود. با توجه به پاراگراف این مقاله، CD Projekt Red احتمالاً با پرونده قضایی سایبرپانک ۲۰۷۷ روبرو خواهد شد.

طبق پرونده قانونی ” به نظر می‌رسد آینده برای سازندگان بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ تیره است. شاید تیره‌تر از آینده کسانی که Night City را ساخته بودند. درخواست بازپرداخت وجه به سرعت در حال افزایش است. وکلا و سرمایه‌گذاران در Warsaw در حال طرح دادخواستی طبقاتی علیه این شرکت به دلیل ارائه نامناسب بازی برای کسب مزایای مالی هستند.” بسیاری از گیمرها قسم خورده ‌اند که بازی را کاملاً کنار بگذارند تا شرکت تمام مشکلات را برطرف کند و این بیانیه مربوط به پرونده تنظیم مقررات است.

پرونده قضایی بازی

درباره حوادث اخیر و به خصوص تعلیق فروش محصول Cyberpunk 2077، ما به همراه تیم حقوقی شرکت در حال تحلیل برای تشکیل زمینه‌هایی برای اقدامات طبقاتی با اطلاع از ارتکاب به جرم ماده ۲۸۶ قانون مجازات مبنی بر ارائه نامناسب به منظور کسب منافع مالی هستیم.

راه اندازی بازی Cyberpunk 2077 با اشکالات و اختلاف نظرهای بسیار همراه بود. البته اولین نسخه بروزرسانی هفته گذشته عرضه شده و برخی از مشکلات حل شدند. حالا CD Projekt Red قرار است آخرین بروزرسانی یعنی بروزرسانی ۱.۰۵ را برای سیستم‌های پلی ­استیشن و ایکس ­باکس عرضه کند. بازیکنان رایانه‌ها نیز به زودی بروزرسانی را دریافت خواهند کرد. با این حال، به نظر می‌رسد یکی از این مشکلات چیزی است که این شرکت قادر به برطرف کردن آن نیست. ظاهراً، ذخیره فایل بازی با اختلالی روبرو شده و اگر به مقدار ۸ مگابایت برسد، غیرقابل بازیابی خواهد شد. این مسئله از سوی خود مرکز GOG.com Support Center اعلام شده است.

تشنج یکی از بازیکنان

علاوه بر اشکالاتی که هنگام راه اندازی وجود داشت، لیانا روپرت از GameInformer هنگام بازی دچار تشنج شدیدی شد. این اتفاق هم به دلیل الگوهای نوری مشابه الگوهای نورولوژیستی است که برای کمک به ایجاد تشنج در بیماران شکل می‌گیرد. همچنین اشاره شد که بازی در ابتدا هشداری مبنی بر این موضوع نداشته است و این مورد هنوز اصلاح نشده است.

این نقش ‌آفرینی حتی قبل از راه اندازی نیز با گزارش‌های مربوط به ترنسوبیا، فرهنگ کرانچ و همچنین اینکه استودیو از به اشتراک گذاشتن اطلاعات درباره در دسترس قرارگیری بازی اجتناب می‌کرد، باعث ایجاد جنجال‌هایی شده بود.

ادعای مدیران کمپانی سازنده بازی

طبق گزارش جدید از سوی بلومبرگ، مدیران در CD Projekt مسئولیت انتشار پر از اشکال بازی Cyberpunk 2077 را به عهده گرفته‌ اند. آن‌ها به کارمندان گفته ‌اند فرقی ندارد بررسی بازی چگونه باشد، آن‌ها پاداش کامل خود را دریافت می‌کنند. پیش از این، به توسعه ‌دهندگان گفته شده بود بر اساس عملکرد اصلی بازی که توسط Metacritic ارائه می‌شود، آن‌ها حقوق اضافی دریافت خواهند کرد.

اگرچه Cyberpunk 2077 پیش از این هزینه‌های خود را جبران کرده است، اما به نظر می‌رسد که موسیان استودیو توسعه دهنده CD Projekt Red هنوز درحال ضرر هستند. دیروز گزارشی توسط بلومبرگ منتشر شد که نشان داد ایرادات و راه اندازی بد بازی بیش از ۱ میلیارد دلار به مؤسسان استودیو ضرر زده است. طی هفته گذشته، سهام این شرکت به شدت سقوط کرد. هرچند هنوز به پایین‌ترین میزان ثبت شده نرسیده است.

Cyberpunk 2077 در حال حاضر برای رایانه‌های شخصی، ایکس باکس وان و Google Stadia در دسترس است. درباره پلی استیشن ۴، نسخه‌های فروشی هنوز وجود دارند اما سونی آن را از فروشگاه PSN حذف کرده است. در همین حال، فروشگاه رسمی مایکروسافت بیانیه‌ای منتشر کرده و طی آن بازیکنان را از عملکرد بد بازی مطلع کرده و خواسته است تا در صورت امکان منتظر بروزرسانی‌های ایکس باکس باشند.

این بازی همچنین با توجه به قابلیت سازگاری رو به عقب، روی کنسول‌های Xbox Series X|S و پلی استیشن ۵ نیز قابل اجرا است. نظر ما این است که ” Cyberpunk 2077 بازی کاملاً متناقضی است، بازی‌ای که ممکن است در آخر عاشقش شده و در عین حال از آن متنفر شده و به شدت ناامید شوید.”

 

منبع: DualShockers

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =