مشکل عدم Stability اسلحه‌ های بازی Anthem

مشکل عدم Stability اسلحه‌ های بازی Anthem PS4

بازی anthem محصول شرکت بایو ور (bio ware)، یکی از کمپانی های رده بالا در بین کمپانی های سازنده بازی است ولی متاسفانه این بار موفق به جلب رضایت گیمرها نشد. شرکت bio ware اخیرا با انتشار بازی جدیدش متوجه اشکالات فراوان آن شد، یکی از مهم ترین این اشکالات این است که اسلحه های بازی anthem با پیشرفت در بازی پسرفت می کنند این به این معنا است که هرچقدر گیمر در بازی پیش برود و قوی تر شود، در مقابل اسلحه های او از قدرت کمتری برخوردار هستند.

مشکل سلاح ها عملکرد آن ها در طی بازی PS4 است. سلاحی که شما در ابتدای بازی دارید با سلاحی که در مراحل بعدی بدست می آورید مشابه است و در بعضی مواقع حتی عملکردی ضعیفتر از آن هم دارد و هیچ مزیتی نسبت به سلاحهای قبلی ندارد و زمانیکه شما این اسلحه را بدست می آورید تازه می فهمید که وقتی که برای بدست آوردن این اسلحه گذاشته اید به هدر رفته است.

مشکل عدم Stability اسلحه‌ های بازی Anthem PS4
مشکل عدم Stability اسلحه‌ های بازی Anthem PS4

زیرا این اسلحه به قدر کافی امکانات تازه ای ندارد و چیزی که باعث شگفتی و هیجان مخاطب شود و گیمر را راضی کند به ارمغان نمی آورد. در واقع آن چیزی که گیمر را به ادامه بازی دعوت میکند و شور و نشاط گیمر را به اوج خود می رساند تجهیزات فوق العاده و جدید و از همه مهم تر پرقدرت تر در بازی است و اگر این امر تحقق پیدا نکند گیمر دلیلی برای ادامه دادن بازی نمی بیند و علاوه بر اینکه بازی را رها می کند خاطره خوبی هم از بازی در ذهنش نمی ماند.

اگرچه داستان بازی جذاب و هیجان انگیز است ولی مشکلاتی از این دست باعث می شود که نقاط مثبت بازی به نابودی کشیده شوند و دیگر دیده نشوند و مورد توجه قرار نگیرند. با وجود اینکه زمان زیادی از انتشار بازی نمی گذرد ولی همین مشکل باعث سر و صدای زیاد و اعتراض گیمرها شده است. من فکر می کنم با توجه به اینکه سالهای زیادی روی بازی anthem کار شده بود ولی آنطور که باید و شایسته بود به نیاز گیمرها پاسخ مناسب داده نشد و تقریبا نود درصد گیمرها را از خودش نا امید کرد.

به زبان دیگر می توان گفت که دلخوشی گیمر به امکانات فول و عجیب یک بازی است وگرنه اگر قرار باشد که امکانات بازی پیشرفتی نداشته باشند بازی برای گیمر تکراری و بی معنا می شود. بنظر می رسد که بازی anthem زمان بیشتری لازم داشت تا کامل شود. چون ایده های این بازی وقتگیر بودند و داستان ظرافت های زیادی داشت که باید حتما به انها فکر و رسیدگی می گردید می توان گفت از دلایلی که این بازی نیمه تمام عرضه شد و نتیجه مناسبی نگرفت همین کمبود زمان باشد. حدسی که می توان از این همه انتقاد زد این است که شاید دلیل این مشکلات طبق برنامه و زمانبندی پیش نرفتن تیم سازنده بازی و تغییر ناگهانی برنامه ها در حین ساخت بازی باشد.

این بازی فعلا در پایین ترین رده در بین بازیهای ساخته شده توسط شرکت بایوور است گویی که تیمی تازه کار و برای اولین بار دست به ساخت یک بازی زده باشند. داستان بازی از آنجایی شروع می شود که شما باید از شهر خارج شوید و به کشف محیط های اطراف خود و مبارزه با موجودات ناشناخته بپردازید یکی یکی این مراحل را طی کنید تا به سلاحها و امکانات پیشرفته تر برسید.

ولی متاسفانه در جریان بازی پی اس ۴ این اتفاق برعکس میشود و سلاحها و امکانات بازی تغییرات محسوسی ندارند و داستان بازی در همین جا متوقف می شود و درجا می زند در اینجاست که تمام هیجان گیمر به یکباره متوقف می شود. در قانون همه بازیها با رفتن به مراحل بالاتر تجهیزات و امکانات هم قوی تر می شوند ولی در این بازی این اتفاق نمی افتد و اسلحه ها و تجهیزات مراحل قبلی خیلی بیشتر از مراحل جدید کارایی دارند و در مقابل دشمنان از مقاومت بیشتری برخوردار هستند.

مشکل عدم Stability اسلحه‌ های بازی Anthem PS4
مشکل عدم Stability اسلحه‌ های بازی Anthem PS4

فکر میکنم همین نکته خیلی مهم است تا یک بازی بعد از سال ها اتشار با استقبال چندان خوبی روبرو نشود. با این حال شرکت سازنده ی anthem درصدد است که هرچه سریعتر این مشکل را برطرف سازد ولی به نظر می رسد که رفع این مشکل مدت زمان زیادی لازم دارد تا رفع شود با این حال می توان منتظر بود و این شانس را به بازی داد تا شاید تیم سازنده از پس این مشکل برآید و بازی را دوباره روی صحنه بیاورند.

البته این نکته را هم باید در نظر گرفت که در حال حاضر تیم سازنده ی anthem باتوجه به نظرات و انتقادات و همچنین استقبال از بازی به تمام مشکلات بازی خود واقف شده است و فقط تنها کاری که باید بکند این است که با مدیریت درست زمان به دنبال راه حل رفع مشکلات بازی باشد. اگرچه این بازی مشکلات فراوانی دارد اما هنوز هم وقت و انرژی برای بهبود آن وجود دارد و این انتقادات نباید تیم سازنده بازی را ناامید کند بلکه باید انگیزه ای شود برای خلق اثری خارق العاده و شگفتی آور که باعث فراموش شدن مشکلات قبلی شود. در واقع این بازی نیمه کاره رها شده و زمان، چاره حل مشکل آن است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + سیزده =