اشاره مایکروسافت به معرفی نسل بعدی ایکس باکس [E3 2019]

نسل بعدی ایکس باکس

کنفرانس خبری E3 2019 برای ایکس باکس و مایکروسافت تبدیل به یک بمب خبری بزرگ شده است. از معرفی به روز رسانی های جدید تا اشاره  به نسل های بعدی کنسول ایکس باکس آن هم با نمادها و نشانه های مرموز هیجان این کنفرانس را برای کاربران خود به اوج خود رسانده است. این کنفرانس سالانه که بزرگترین کنفرانس و مجمع بازی های ویدئویی در جهان محسوب می شود و در شهر لس آنجلس آمریکا در حال برگزاری است، همیشه شاهد اتفاقات جذاب برای کاربران این بازی ها بوده است. اما این بار ایکس باکس و مدیران مایکروسافت این هیجان را به نوع دیگری برای طرفداران خود رقم زده اند.

نسل بعدی ایکس باکس

ماجرا از این قرار است که ایکس باکس از یک تلویزیون ویدئویی به عنوان روز شماری برای شروع کنفرانس آنها در E3 استفاده کرده است. این مانیتور در حال پخش ویدئوهایی از بازی های جدید و به روزرسانی های جدیدی از ایکس باکس است که در کنار آن نیز برند ایکس باکس در کنار آرم E3 خودنمایی می کند.

اصل ماجرا در این است که ایکس باکس سه تصویر از این مانیتور را پخش کرده که برخی کاربران به نکاتی در این عکس ها در توییتر اشاره کرده اند که منجر به بحث های بسیار زیادی در رسانه ها شده که مهم ترین این بحث ها مربوط به پروژه بعدی مایکروسافت برای ایکس باکس، موسوم به پروژه اسکارلت است.

رمز گشایی از حرکات مایکروسافت

شروع شایعات برای ارائه نسل بعدی و معرفی نسل بعدی ایکس باکس از تصاویری بود که خود این کمپانی پخش کرد. تصویری که در کنار همه موارد طبیعی و معمول آن چند کد مرموز در کنار آنها دیده می شد. در کنار تصویری که از روزشمار ایکس باکس برای شروع کنفرانس مطبوعاتی آنها در E3 2019 وجود دارد سه اسم رمز عجیب با عبارت های  RGB 36، RGB 255، RGB 0 قرار گرفته است. اما این ها چه رمزهایی هستند در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

کاربران زیادی نسبت به این اسامی و رمزها واکنش نشان داده اند و از آن تعابیر زیادی را نیز داشته اند. واضح ترین و نزدیک ترین تفسیرها از این عبارت های رمز آلود مربوط به رنگی است که مایکروسافت برای نسل بعدی ایکس باکس یعنی پروژه اسکارلت در نظر گرفته است و این نزدیک ترین شایعه ای است که تاکنون بسیاری از کاربران به آن اشاره داشته اند.

شایعاتی از پروژه نسل بعدی ایکس باکس

البته E3 اولین کنفرانسی نیست که شایعات زیادی برای معرفی ایکس باکس نسل نهم در آن زیاد شده است و کاربران ایکس باکس در حال حاضر مدتی است که خود را با این شایعات سرگرم می نمایند و منتظر یک ارائه رسمی از طرف ایکس باکس هستند.

تقریبا از مدت ها قبل  شایعاتی در رسانه ها شکل گرفته بود که مایکروسافت قرار است در کنفرانس مطبوعاتی خود در E3 2019 اقدام به معرفی نسل بعدی ایکس باکس نماید. برحسب همین شایعات همه کاربران آماده هستند تا در این کنفرانس خبر اعلام نسل بعدی ایکس باکس را بشوند. پروژه ای که قرار است با اسم رمز اسکارلت رونمایی شود. البته اطلاعات در این زمینه رسمی و تایید شده نمی باشد و بسیاری از این اطلاعات گمانه زنی هایی است که رسانه های خبری به آنها دامن زده اند. از این گذشته حتی شواهدی وجود دارد که مایکروسافت قرار است در این کنفرانس از چند نسخه ایکس باکس پرده برداری نموده و اسم رمز های مختلفی نیز برای آن ها قرار داده اند. آناکوندا (Anaconda) و لاک هارت (Lockhart) دو اسم رمز دیگری هستند که گویا مربوط به نسل بعدی ایکس باکس و پروژه ای هستند که قرار است مدیران این کمپانی درباره آن صحبت نمایند. از این رو برای بررسی دقیق  باید منتظر صحبت های آقای فیل اسپنسر مدیر شرکت ایکس باکس در این کنفرانس بمانیم.

ایکس باکس اسکارلت از شایعه تا واقعیت

همه شنیده ها و گفته ها از پروژه نسل آینده و نهم ایکس باکس بیشتر در حد شایعه بوده و هنوز هیچ اظهار نظر رسمی از این پروژه از سوی مسئولان و مدیران ایکس باکس نشده است. از زمان معرفی ایکس باکس وان نسل قبلی ایکس باکس زمان زیادی گذشته است و تجربه و گذشته این کنسول بازی نشان می دهد که در حال حاضر زمان آن رسیده است که پروژه جدید و نسل جدید ایکس باکس را از زبان مدیران این شرکت بشنویم. براساس بسیاری از شایعات موجود در این راه نیز همین منطق تاریخی معرفی نسل های ایکس باکس توسط این کمپانی بوده است.

کاربران ایکس باکس که به تازگی شاهد به روز رسانی های متعدد و البته عالی در این کنسول بازی بوده اند، دیگر خود را برای ورود به یک نسل جدید و انقلابی شگرف در این کنسول بازی آماده کرده اند. اتفاقی که از چندی پیش باعث بروز این شایعات شده است.

از قرار معلوم پروژه اسکارلت اسم رمزی است که ایکس باکس برای نسل بعدی این کنسول بازی در نظر گرفته است و باید منتظر بنشینیم و ببینیم که در کنفرانس مطبوعاتی آنها در E3 2019 چه اظهار نظرهایی را شاهد خواهیم بود.

مسیر پرفراز و نشیب ایکس باکس تاکنون

حال که گویا به زمان معرفی نسل جدید ایکس باکس نزدیک می شویم، بهتر است یک نگاه تاریخی به نسل های قبلی ایکس باکس و میزان موفقیت این شرکت در سال های اخیر داشته باشیم. از قرار معلوم اکنون سال های زیادی است که ایکس باکس و پلی استیشن تبدیل به دو رقیب بزرگ در تولید و توسعه کنسول های بازی شده اند و هر ساله با به روزرسانی های خاص خود کاربران را به سمت خود جذب می نمایند. این رقابت هر چند هم به نفع خود این کمپانی ها و هم به نفع کاربران کنسول های بازی تمام شده است، اما مسیر ثابت و یکسانی در گذشته نداشته است و هر کدام از مدیران این شرکت ها با تصمیماتی که در این مسیر اتخاذ نموده اند، واکنش های مختلفی را نیز از کاربران شاهد بوده اند.

نسل بعدی ایکس باکس
مسیر پرفراز و نشیب ایکس باکس تاکنون

زمانی که کنسول بازی پلی استیشن ۳ به بازار معرفی شد، ایکس باکس هنوز آنقدرها تبدیل به یک رقیب بزرگ برای سونی نشده بود. اما اعلام قیمت بسیار گزاف برای این کنسول بازی از طرف سونی باعث شد تا ایکس باکس نیز بتواند خود را در میان بسیاری از کاربران محبوب و خاص جلوه دهد و تبدیل به یکی از بهترین های بازار شود. اتفاقی که در نسل بعدی دقیقاً عکس آن رخ داد.

سونی گوی سبقت را ربود

جایی که مایکروسافت غره در طراحی بی نظیر خود برای ایکس باکس وان بود و قیمت اولیه بسیار بالایی برای آن پیشنهاد کرد، اما سونی از تجربه دوره قبل خود با یک قیمت منصفانه و البته کیفیت بهتر نسبت به ایکس باکس توانست گوی سبقت را هم از نظر میزان محبوبیت و هم از نظر کیفیت از این رقیب برباید.

این اتفاق مدیران ایکس باکس را بر آن داشت تا تصمیمات جدیدی برای نسخه های بعدی کنسول بازی خود اتخاذ نماید و از نیروهای جدیدتری برای طراحی آن نیز استفاده کنند. آنها در این سال ها با به روزرسانی های متعدد در حال حاضر سایه به سایه و پشت سر پلی استیشن در حال حرکت هستند و بسیاری از کارشناسان نیز اعتقاد دارند که سال جدید را باید سال برتری ایکس باکس نسبت به پلی استیشن دانست.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + دو =