سیستم عامل tvOS مجهز به پشتیبانی‌ کنترلرهای Xbox One و PS4 شد

سیستم عامل tvOS

سیستم عامل tvOS ، مجهز به پشتیبانی کنترلرهای Xbox One و PS4 شد. فناوری تنها صنعتی است که روزانه پیشرفت زیادی در آن دیده می‌شود و شرکت ها سعی می‌کنند قابلیت ‌های زیادی به کاربران خود بدهند. اپل یکی از شرکت‌هایی است که همواره تلاش می‌کرد امکانات زیادی را در دسترس کاربران خود قرار بدهد.

اپل کار خود را با سیستم‌های رایانه‌ای شروع کرد و سپس به سیستم عامل خود پرداخت. شاید اپل را بتوان تنها شرکتی دانست که توانست سیستم عامل خود را جهانی کند و کاربران زیادی را به خود اختصاص بدهد. به طوری که امروزه اپل در صدر جدول فروش خود قرار دارد. یکی از امکانات مطرح اپل، tvOS می‌باشد.

اطلاعات اپل از سیستم عامل تی وی

به تازگی خبرهایی از سوی اپل رسیده است که می‌خواهد کنترلرهای زیادی را برای سیستم عامل تی وی خود پشتیبانی کند. طبق این خبر اولین کنترلرهایی که پشتیبانی می‌شوند، مربوط به کنسول‌های ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ می‌باشند.

این دو کنترلر محبوب ‌ترین کنترلرها در سطح جهان هستند و کاربران زیادی برای خود دارند. در حقیقت علاوه بر خود کنسول‌ها، کاربران زیادی هستند که از آن برای رایانه‌های خود و کنسول‌های دیگر استفاده می‌کنند زیرا در حالت بسیار استانداردی تولید شده است و حس راحتی را به کاربر در هنگام کار می‌دهد.

tvOS چه چیزی می‌باشد؟

در ابتدا همگی فکر می‌کردند که سیستم عامل تنها باید برای رایانه‌ها باشد و هیچ وسیله دیگری نیاز به سیستم عامل ندارد. بعد از سال‌ها سیستم عامل‌ها بر روی گوشی‌ها هم آمدند و انسان‌ها متوجه شدند که می‌توانند قابلیت‌های زیادی بر روی گوشی خودشان به وسیله سیستم عامل داشته باشند.

تلویزیون یکی از وسیله‌هایی بود که امکانات کمی داشت و چیزی جز نمایش برای آن وجود نداشت. شرکت‌ها کم کم سیستم عامل‌های مختلفی را بر روی تلویزیون‌ها امتحان کردند و متوجه شدند که می‌توان امکانات دیگری را هم بر روی تلویزیون انجام داد و از آن استفاده کرد.

تی وی او اس یا tvOS سیستم عاملی برای تلویزیون می‌باشد که از سوی اپل معرفی شده است. البته این سیستم عامل به صورت پیش فرض بر روی تلوزیون قرار ندارد و شما باید دستگاه را خریداری کنید. این دستگاه امکانات زیادی به شما می‌دهد که مهم ‌ترین آن امکان انجام بسیاری از بازی‌های گوشی بر روی تلوزیون می‌باشد که در این دستگاه به وجود آمده است.

همچنین کتابخانه الکتریکی بسیار بزرگی در tvOS وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید و در کنار مجموعه عظیمی از فیلم‌ها برای تماشا موجود می‌باشد. البته باید بدانید که شما برای دسترسی به فیلم‌ها و برخی امکانات دیگر نیاز به خرید اشتراک ماهانه دارید. در نهایت باید بدانید که tvOS توانسته است امکانات زیادی را به تلویزیون اضافه کند و در کنار خود رقبای سرسختی هم دارد.

پشتیبانی از کنترلرهای ایکس باکس و پلی استیشن

یکی از رویدادهایی که اپل همیشه آن را برگزار می‌کند، WWDC نام دارد. اگر گیک باشید و اخبار را دنبال کرده باشید به خوبی از این رویداد اطلاع دارید. اپل همواره سعی می‌کند در این رویداد صاحب رسانه‌ها و توسعه دهنده‌های زیادی را دعوت کند تا امکانات فعلی و اخبار خود را بیان کنند.

همچنین خود اپل هم از اخبار جدیدی که در شرکتش رخ داده است صحبت می‌کند. در آخرین رویدادی که اپل برگزار کرده است، امکانات جدیدی از سیستم عامل تلوزیون خود و قابلیت‌هایی که به آن اضافه کرده است را ارائه کرده و کاربران را شگفت انگیز کرده است.

اپل قبل از هرگونه امکاناتی بر روی tvOS  سیستم اپل آرکید خود را معرفی کرده بود که برای کاربران اپل بسیار مفید است. اپل آرکید بر روی tvOS قرار دارد و این امکان را می‌دهد که شما بتوانید بسیاری از بازی‌هایی که بر روی آیفون و آیپد قرار دارد را بر روی تلوزیون امتحان کنید.

این قابلیت در ابتدا امکانات کمی را به همراه داشت و نمی‌توانست از بازی‌های زیادی پشتیبانی کند. اما به مرور زمان توانست بازی‌های زیادی را به خود اضافه کند و کاربران زیادی را برای خود پیدا کرد. همچنین اپل این قابلیت را برای رقابت با سیستم‌هایی همچون Game Pass ایکس باکس به وجود آورده است و باید بداند که راه سختی را برای رقابت دارد.

رقابت اپل در پشتیبانی کنترلرها

حال باید بدانید که اپل برای رقابت جدی ‌تر، امکانات تازه‌ای را به سیستم عامل خود اضافه کرده است که پشتیبانی از کنترلرها می‌باشد. اپل در ابتدا گفته است که به دنبال پشتیبانی از کنترلرهای پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان می‌باشد و سپس توانست این کنترلرها را به سیستم خود اضافه کند.

یعنی کاربران با استفاده از این کنترلرها می‌توانند تمام بازی‌هایی که درون اپل آرکید وجود دارد را امتحان کنند و هیچ مشکلی برایشان رخ نمی‌دهد. هنوز سیستم‌های کمی وجود دارند که بتوانند چنین امکانی را در سیستم خود اضافه کنند و عموماً کنترلرهای خاصی برای خودشان دارند.

البته باید بدانید که اپل آرکید هنوز تمامی بازی‌ها را اضافه نکرده است و همچنین در دسترس کاربران قرار ندارد. طبق صحبت‌هایی که اپل کرده است به نظر می‌رسد که در این سرویس حدود صد بازی قرار داشته باشد که بتوانید در تلوزیون آن ها را امتحان کنید. همچنین اپل آرکید علاوه بر کنترلرها، از سیستم‌ها و کنترلرهای دیگری هم پشتیبانی می‌کند که می‌توانید از آن ها استفاده کنید.

ویژگی و اهمیت کنترلرها

شاید برای شما هم سؤال باشد که اهمیت کنترلرها در چنین سرویس‌هایی چه چیزی می‌باشد. در حالت اول باید بدانید که این امکانات برای رقابت سخت ‌تر ایجاد می‌شود. به این معنا که کاربر وقتی می‌خواهد یک سرویس را برای خود انتخاب کند، نگاهی به امکانات می‌کند و زمانی که متوجه می‌شود امکانات tvOS بیشتر است، آن را انتخاب می‌کند.

ویژگی و اهمیت کنترلرها
ویژگی و اهمیت کنترلرها

دلیل بعدی علاقه‌هایی است که کاربران به کنترلرها دارند. بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند بازی‌های درون تلوزیون را به وسیله یک کنترلر امتحان کنند. به همین دلیل سرویس ارائه دهنده نیاز دارد که از کنترلرهای زیادی پشتیبانی کند.

اپل آرکید هنوز معرفی نشده است و نمی‌توان گفت که چگونه قرار است کاربرد داشته باشد. تاریخ رسمی معرفی اپل آرکید در پاییز ماه می‌باشد و انتظار می‌رود که همزمان این پشتیبانی‌ها هم آغاز شود و همچنین همواره بازی‌های زیادی به آن اضافه شود. یکی از بدی‌هایی که اپل دارد محدودیت‌هایی است که برای کاربران ایجاد می‌کند. اپل همواره تلاش می‌کند که به صورت مستقل کار خود را ادامه بدهد و همکاری‌های کمی با دیگر شرکت‌ها دارد.

سیستم عامل اندروید

اندروید سیستم عاملی است که دیگر سرویس‌ها از آن استفاده می‌کنند و برای اندروید قابلیت‌ها و امکانات بسیار زیادی وجود دارد و همچنین از وسیله‌های زیادی پشتیبانی می‌کند اما اپل خود را مستقل می‌داند و کاربران خود را به امکانات خود محدود کرده است. به همین دلیل بسیاری از کاربران نمی‌توانند انتخاب راحتی در خرید داشته باشند و باید همیشه منتظر معرفی‌های رسمی خود اپل باشند.

اگر می‌خواهید از tvOS استفاده کنید، باید بدانید که امکانات زیادی در مقابل شما قرار دارد که برای استفاده از آن ها نیاز به یک اشتراک ماهانه دارید و همچنین باید صبور باشید تا اپل آرکید برایتان معرفی شود. در غیر این صورت کار خاصی را نمی‌توانید در این سرویس انجام بدهید و همچنین بهتر است که در کنار آن، یک دستگاه اپل دیگر برای همگام سازی در خانه ‌تان داشته باشید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 2 =