اضافه کردن حالت Photo Mode برای بازی Metro Exodus PS4

اضافه کردن حالت Photo Mode برای بازی Metro Exodus PS4

بازی Metro Exodus 4 توسط استودیوی اکراینی ۴A Game طراحی شده است و از نظر بازی کنندگان بسیار محبوب است، از این رو بازی Metro Exodus در سال ۲۰۱۹ از نظر بازی کنندگان در دسته ی بهترین بازی ها قرار گرفت. چندی پیش استودیوی طراح از پنج ویژگی بازی خبر داد که از اول با بازی همراه بوده است؛ از جمله حالت Photo Mode. این حالت روی دستگاه های PlayStation ۴، ایکس باکس وان و پی سی قابل دسترسی است.

نسخه ی کامپیوتری با استفاده از انسل انویدیا مجهز به فیلترها و زاویه دید مورد نظر است و حتی می توان تصاویر را با کیفیت ۴K ثبت نمود و همچنین بازی کرد. طبق گفته ی استودیوی ۴A Game ایده ی حالت Photo Mode توسط یکی از طرفداران مطرح شده است.

بررسی بازی Metro Exodus

بازی Metro Exodus اولین بار با نام Metro2033 منتشر شد، و موفق شد تا در بین بازی کنندگان طرفداران بسیاری پیدا کند. حال و هوای بازی اواخر عمر دنیا را نشان می دهد و این امر با توجه به محیط بازی و وهم موجود در بازی کاملا مشهود است.

نسخه ی دوم بازی نیز با نام Last Light منتشر شد و بر تعداد طرفداران خود افزود. و اما نسخه ی سوم بازی نسخه ی سوم عملکرد عالی نداشته است، اما می توان آن را یک بازی قابل قبول دانست.

به این دلیل که مشکلات بازی همانند ویژگی های خوب بازی به خوبی در آن مشاهده می شود. بازی Metro Exodus بر خلاف نسخه ی دوم خود یعنی Light Last فقط یک پایان مشخص دارد. داستان بازی ادامه دهنده ی داستان نسخه ی دوم است. در این بازی شما مأموریت دارید تا موجوات جهش یافته ای را پیدا کنید. شخصیتی به نام آرتیوم در بازی است که ادعا می کند می تواند در شهر مرده ی مسکو که بر اثر انفجار بمب های اتمی با خاک یکسان شده و هرگونه حیاتی را از دست داده، دوباره اثری از زندگی در آن پیدا کرد.

اضافه کردن حالت Photo Mode برای بازی Metro Exodus PS4
اضافه کردن حالت Photo Mode برای بازی Metro Exodus PS4

تنها کسانی که به همراهی آرتیوم می شتابند تا این فرضیه را محقق کنند، دوستان او به نام های میلر، آنا و همچنین همسرش هستند.نسخه های پیشین بازی فضای مرگ را برای بازی کننده تداعی می کردند، ولی در نسخه ی جدید رنگ و نشانی از زندگی به چشم می خورد. این تغییر گرافیکی تأثیرات زیادی روی جریان بازی داشته است. داستان بازی در حد متوسط است.

نه آنقدر عالی است که بازی کننده را مشتاق ادامه بازی کند و نه آنقدر بد است که بازی کننده نتواند آن را تحمل کند!نکته جالب بازی آشنایی و دیدار با شخصیت های جدیدی هستند که در طول سفر به آن ها بر می خوریم. در یکی از سفرها به افرادی برخورد خواهید کرد که تأثیرات جنگ باعث شده تا انسان بودن خود را فراموش کنند. در این بازی طراحی و شخصیت پردازی کاراکترهای منفی بسیار خوب صورت گرفته است.

مثلا در مراحل جلوتر به دشمنان مختلفی بر می خورید، که از حیث هوش مصنوعی در حد متوسط هستند؛ ولی عقاید آن ها به حدی واقعی به نظر می رسد که شاید لحظه ای به ذهن شما خطور کند که از این عقاید پیروی کنید. در مقابل این نکته ی جذاب، شخصیت پردازی آرتیوم چنگی به دل نمی زند. داستان بازی از زبان آرتیوم روایت می شود ولی کاراکتر او در طی بازی هیچ دیالوگی ندارد. این باعث می شود تا حس کنیم با یک مجسمه طرف هستیم.

اضافه کردن حالت Photo Mode برای بازی Metro Exodus PS4
اضافه کردن حالت Photo Mode برای بازی Metro Exodus PS4

بازی Metro Exodus از نظر گرافیک و طراحی محیط بسیار موفق عمل کرده است. بازی Metro Exodus در چهار فصل سال جریان دارد و این امر می تواند بازی کننده را از اصل داستان بازی منحرف کند. چون این بازی یک بازی ترسناک است که به گشتن در تونل های ترسناک و تاریک مترو و حس ترس رو به رو شدن با یک موجود وحشتناک معروف است. همه ی این مشکلات را می توان با دیدن مراحل پایانی بازی به فراموشی سپرد.

اواخر بازی شخصیت پردازی آرتیوم به شکلی دیگر انجام شده است. همچنین محیط بازی همان طوری که انتظارش را داشتیم طراحی شده یک محیط تاریک و وهم آلود. در این بازی علاوه بر مأموریت اصلی که بر عهده ی شما گذاشته شده مأموریت های کوچک و فرعی هم قرار داده شده و این امر می تواند از تکراری شدن بازی جلوگیری کند و جلوه ی دیگری به بازی ببخشد.

محیط های بازی در نسخه ی جدید گسترده تر شده است و در این محیط ها اتفاقات غیرمنتظره ای انتظار شما را می کشد. همچنین می توانید در حواشی این محیط ها اسلحه پیدا کنید.

خبر خوب این است که در نسخه ی جدید قادر خواهید بود، تا اسلحه ی خود را به میل خود طراحی کنید.مثلا دوربینی برای اسلحه قرار دهید یا اگر نیاز بود که در مرحله ای بی سر و صدا پیش بروید، برای اسلحه صدا خفه کن قرار دهید. نکته ی منفی بزرگ بازی هوش مصنوعی است که برای دشمنان در نظر گرفته شده گاهی اوقات بسیار احمقانه رفتار می کنند. موسیقی بازی و صداگذاری نیز کیفیت خوبی دارد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 2 =