اعتیاد به بازی فال اوت۴ باعث جدایی یک گیمر روسی از همسرش شد!

اعتیاد به بازی فال اوت4

بازی های ویدئویی خیلی زود در بین گیمرها و علاقمندان شناخته شدند و توانستند در مدت زمانی بسیار کوتاه کاربران بیشتری را به سمت خود جذب کنند. اگر چه پیشرفت و رسیدن به مراتب بالاتر همواره جذاب و شیرین است. اما گاهی از اوقات این اتفاق به نفع برخی از افراد نیست مانند اعتیاد به بازی فال اوت۴ که حسابی سر و صدا به پا کرده است.

اعتیاد به بازی فال اوت4
اعتیاد به بازی فال اوت۴

اعتیاد به بازی فال اوت۴ باعث جدایی یک گیمر روسی از همسرش شد!

بازی های ویدئویی شروع خوبی  داشتند. یعنی زمانی پا به زندگی انسان ها گذاشتند که همه چیز روالی ساده و معمول داشت. در واقع صنعت بازی های ویدئویی دنیای افراد را در زمان مناسبی متحول کرد. درست در زمانی که تمامی افراد به دنیای معمول خود عادت کرده بودند و تصور نمی کردند که چیزی بتواند هیجان این دنیای را بیشتر از قبل کند، بازی های ویدئویی پا به میدان گذاشتند تا جهان تازه ای را به مخاطبان نشان دهند.

دنیای بازی ها همان چیزی بود که در سال های دور جایش واقعا خالی بود. شاید همه افراد در آن زمان نیاز داشتند تا برای مدتی از زندگی معمول و یکنواختشان خارج شوند و به دنیای رنگارنگ و پر هیجان بازی ها وارد شوند. دنیای بازی ها در سال های اولیه چیزی شبیه به معجزه بود. معجزه ای که فکر پرمشغله را برای مدتی آزاد می کرد و می توانست مثل یک گردش درست و حسابی روح آدم را تازه کند. جذابیت دنیای بازی ها موجب شد تا استقبال از این صنعت روز به روز افزایش پیدا کند. این استقبال بی نظیر از بازی های ویدئویی یک انگیزه بزرگ برای کمپانی ها بازی ساز شد تا به فکر عرضه نسخه های تازه ای از بازی ها باشند و به این ترتیب و البته به همین سادگی فضای بازی ها گسترده تر از قبل شد و رفته رفته به شکل امروزی درآمد.

راستش را بخواهید من به عنوان یک گیمر تصور میکنم که سرعت گسترش و پیش روی دنیای بازی ها بسیار فراتر از آن چیزی بود که همه انتظارش را داشتند. بازی های ویدئویی خیلی زود در بین گیمرها و علاقمندان شناخته شدند و توانستند در مدت زمانی بسیار کوتاه کاربران بیشتری را به سمت خود جذب کنند. اگر چه پیشرفت و رسیدن به مراتب بالاتر همواره جذاب و شیرین است. اما گاهی از اوقات این اتفاق به نفع برخی از افراد نیست مانند اعتیاد به بازی فال اوت۴ که حسابی سر و صدا به پا کرده است.

در سال های گذشته بازی های ویدئویی ابزاری بودند که برای مدتی در روز نظر و توجه مخاطبان را به خود جلب می کردند تا خستگی ناشی از زندگی روزمره را از تن دربیاورند. اما حالا بازی ها کاربرد قبلی خودشان را از دست داده اند و برای برخی از افراد در میان برنامه ریزی های روزانه جایی پیدا کرده اند. حالا برخی از علاقمندان به این صنعت ساعت های زیادی از روزشان را برای کسب اطلاعات بیشتر و به دست آوردن تجربه های جالب تر صرف بازی های مختلف می کنند.

باید قبول کرد که کاربرد بازی های ویدئویی به کلی فرق کرده است. آنها دیگر همان عناوین ساده گذشته نیستند که بتوان برای مدتی کوتاه رویشان حساب کرد. آنها به قدری پیشرفته و حرفه ای شده اند که می توان تا ساعت ها در جهان بازی ها حضور داشت و از این همه جزئیات و طراحی های بی نظیر کیف کرد!  این اتفاق دارای دو روری سکه است. یعنی بخشی از ان اوج هنر، نبوغ و استفاده از تکنولوژی را به رخ می کشد و روی دیگرش می تواند بازی های ویدئویی را از یک سرگرمی ساده دور کند و کاربرانی را شکل دهد که فارغ از برنامه های روزانه خود به این دنیا معتاد می شوند. بله درست متوجه شددی معتاد! متاسفانه برخی از افراد تصور می کنند که افرا معتاد شاخ و دم دارند و یا حتما باید یک ماده ای را دود کنند! در صورتی که ما در دنیا معتادهایی داریم که نه شاخ و دم دارند و نه مواد مصرف می کنند! خیلی از معتاد ها وابستگی عجیبی به یک شی دارند. این شی می تواند یک گوشی موبایل باشد و یا شاید هم یک کنسول حاوی بازی های متنوع!

برای اینکه منظورمان را بهتر درک کنید، در ادامه با ما همراه بمانید تا یک مثال واقعی در این زمینه بزنیم.

اعتیاد به بازی فال اوت4
اعتیاد به بازی فال اوت۴

اعتیاد به بازی فال اوت۴ و عواقبش!

اگر تجربه ورود به دنیای بازی ها را داشته باشید، حتما می دانید که جذابیت برخی از بازی ها می تواند برای مدتی دست و پای گیمرها را ببندد. بسیاری از ما تا کنون عناوینی را امتحان کرده ایم که به سختی توانسته ایم از آنها دل بکنیم. به همین خاطر چند روزی را به طور بی وقفه در آن بازی حضور داشته ایم تا به یک نتیجه معمول برسیم و بتوانیم کنترل خودمان را به دست بیاوریم و با برنامه ریزی درست تری بازی مورد نظرمان را دنبال کنیم.

این یک اتفاق طبیعی است و احتمالا برای اکثر گیمرها پیش آمده است. اما ما می خواهیم در ادامه مقاله در مورد شخصی صحبت کنیم که نتوانسته است کنترل خودش را به دست بگیرد و اعتیاد به بازی فال اوت۴ زندگی اش را مختل کرده است. به همین دلیل تصمیم دارد تا از  سازنده این بازی یعنی بتسدا شکایت کند.

او یک جوان ۲۸ ساله روسی  است که به شدت به دنیای این بازی معتاد شده است. به طوری که تصور می کند در حال حاضر فقط یک نام برایش باقی مانده است.

شخصی به نام “راشا تودی” به تازگی اطلاعات بیشتری در مورد وضعیت این جوان روسی در اختیار مخاطبان قرار داده است. او گفته است که این جوان به دلیل وابسته شدن به فال اوت۴ دچار اختلال عملکرد درست شده است و نمی تواند کنترل روابط اجتماعیش را در دست بگیرد. به همین دلیل به تازگی شغلش را از دست داده است و همسرش هم تصمیم دارد تا از وی جدا شود. البته این آسیب ها تماما متوجه جهان پیرامون این جوان نبوده است. خود او هم از نظر سلامت دچار اتفاقات ناخوشایندی شده است و برنامه دقیقی برای خواب و خوراکش ندارد.

این جوان روسی تصمیم دارد تا  به خاطر آسیب هایی که دیده است، از کمپانی بتسدا شکایت کند و ۵۰۰ هزار روبل یا ۷ هزار دلار را به خاطر آسیب هایی که دیده است از این کمپانی درخواست نماید. این جوان معتقد است که بتسدا باید پیش از عرضه فال اوت۴ به کاربران و مخاطبان هشدار می داد و با آنها در مورد اعتیادآور بودن بازی صحبت می کرد.

در ادامه صحبت های این جوان را می خوانید:

“من هیچ گاه تصور نمی کردم که بازی فال اوت۴ اعتیادآور باشد. اگر این را می دانستم هیچ وقت آن را خریداری نمی کردم. اگر هم می خریدم سعی می کردم تا برنامه مشخصی برای استفاده از ان بچینم. مثلا به جز آخر هفته ها و تعطیلات کریسمس به سراغش نمی رفتم.”

در نهایت باید بگوییم که مشخص نیست تا اعتراض این جوان روسی به کجا می رسد! باید دید که مقامات قضایی روسیه توجهی به این درگیری ها دارد و از جوان روسی در برابر این کمپانی بازی سازی خارجی حمایت می کند یا خیر؟ اگر بخواهیم با توجه به گذشته در مورد آینده این جوان روسی پیش بینی انجام بدهیم، باید بگوییم که به احتمال زیاد این جوان راه به جایی نمی برد. زیرا در سال ۲۰۱۰ میلادی هم فردی از کمپانی ان سی سافت به خاطر اعتیاد آور بودن بازی Lineage II شکایت کرد و درخواست غرامت داشت. اما نتوانست شکایت خودش را به جایی که می خواست برساند!

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + هجده =