انتشار بازی Fighting Ex Layer کمپانی Arika

Fighting Ex Layer PS4

بلاخره پس از اخبار ضد و نقیض زیادی که از این طرف و آن طرف شنیدیم شرکت arika راضی به رونمایی از بازی جنجالی و پر رمز و راز خود، یعنی fithing EX layer شد. این بازی که محصول شرکت arika است در سال ۲۰۱۸ منتشر شد و در اختیار کاربران قرار گرفت تا نتیجه زحمات این شرکت را به همه نشان دهد. بازی fithing EX layer یک بازی در سبک مبارزه ای است که برای پلی استیشن ۴ منتشر می شود.

محصول کشور ژاپن است که بر روی موتور unreal طراحی شده است و توانسته نظر همه را به سمت خود جلب کند و طرفداران زیادی را برای خود جمع کند. این بازی همانطور که شواهد نشان میدهد نه داستان محور است و نه دارای بخش آموزنده پس مطمئنا هدفی خاص دارد و برای افرادی خاص طراحی شده است که این هدف خاص همان مبارزات رقابتی بین گیمرها است.

Fighting Ex Layer PS4
Fighting Ex Layer PS4

تاریخ دقیق انتشار بازی fithing EX layer اواخر ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ یعنی ۷ تیرماه سال ۹۷ است و ذکر این نکته لازم است که این نسخه از بازی که برای پلی استیشن ۴ ساخته شده است زودتر از نسخه ای که برای کامپیوترهای شخصی طراحی و ساخته شده است منتشر میشود و نسخه ای که برای کامپیوترهای شخصی آماده شده است.حدودا دو ماه دیرتر از نسخه پلی استیشن آن به بازار می آید و همپنین بعنوان یک جایزه برای این صبر کاربران نسخه کامپیوتری بازی، شرکت arika برای کسانیکه در هفته اولی که این نسخه منتشر می شود آن را خریداری کنند ۲۵ درصد تخفیف در نظر گرفته است.

قیمت اصلی این نسخه ۴۰ دلار است که با احتساب تخفیف ۳۰ دلار می شود و همچنین کاربرانی که از نسخه کامپیوتری بازی fithing EX layer استفاده می کنند به تمام محتوای بازی از جمله شخصیت ها و مراحل و حتی حالات بازی و همان کیفیت گرافیکی و روزلوشنی که برای پلی استیشن ۴ در نظر گرفته شده است دسترسی کامل دارند و این نسخه با نسخه پلی استیشن تفاوتی ندارد.

این بازی در دو نسخه ارائه میشود، در نسخه standard version بازی fithing EX layer دوازده شخصیت حضور دارند که با قیمتی حدود ۶۰ دلار فروخته میشود ولی نسخه ارزانتری هم از این بازی با نام light verzion وجود دارد که تقریبا بیست دلار با نسخه fithing EX layer تفاوت دارد و ارزانتر است و این نسخه شامل ده شخصیت است. این بازی تمام مبارزانی که در نسخه street fighter ex وجود داشتند را هنوز هم دارد و میتوان گفت که نسخه fithing EX layer جانشینی برای نسخه street fighter ex شده است که با همان شخصیتها سروکار دارد ولی امکاناتی بیشتر به آن اضافه شده است.

بعلاوه این نسخه از سیستم gouji بهره برده است که یک سری از مبارزات جدید را به بازی اضافه میکند که این مبارزات شامل پنج مهارت خاص است که در اواسط بازی Playstation در اختیار گیمر قرار میگیرد و گیمر در صورت تمایل میتواند این قسمت را فعال یا غیرفعال کند در ضمن باید بگویم که gouji یک سیستم جدید و خلاقانه در بازیهای مبارزه ای است که در نسخه fithing EX layer معرفی شده است.

همچنین گیمر میتواند در ابتدای شروع به بازی توانایی ها و قدرتهای مورد نظر خود را انتخاب کند و در بازی از آنها استفاده کند و حتی اگر در بازی شخصیتها شبیه یکدیگر باشند ولی بازهم تواناییها و قدرتهای آنها با هم متفاوت است و قابل توجه است که این سیستم این امکان را فراهم میکند تا در هر دور از مبارزه گیمر بتواند توانایی مخصوص خود را که شامل ایجاد زره برای دفاع از خود یا نامرئی شدن و… میشود را بدست بیاورد و این تواناییها در هر کدام از شخصیتها متفاوت با دیگری است.

چیزی که برای سازندگان بازی بسیار پراهمیت بوده و آنها را خوشحال و امیدوار کرده است این است که این بازی بطور قابل توجهی از نظر گیمرها رضایت بخش بوده است. این نسخه از بازی دارای نقاط مثبت بسیاری همچون مبارزات بسیار زیبا و جالب و مبارزه در یک مسیر کاملا جذاب است ولی در مقابل این نقاط مثبت قاعدتا نقاط ضعفی هم دیده میشود مثلا برای نبرد تک نفره در این بازی فکری نشده است .همچنین گیمر بدون هیچ راهنمایی و آموزشی باید بازی کند و بخش آنلاین بازی نیز با مشکلاتی همراه است که همه اینها کاملا طبیعی هستند. اگر به دنبال یک بازی کاملا حرفه ای و جذاب میگردید حتما بازی fithing EX layer را امتحان کنید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 10 =