جزئیات و بررسی اعلام رضایت الکترونیک آرتز از عملکرد تجاری بازی فیفا ۱۸ و دیگر بازی های ورزشی

بازی فیفا 18

در طی جریان بروز ترین نشست مالی کمپانی الکترونیک آرتز، این شرکت از فروش بسیار خوب و به عبارتی دیگر عملکرد عالی در زمینه تجارت، بازی  فیفا ۱۸ و همچنین بازی های دیگری که در سبک ورزشی این شرکت بوده اند، سخن گفت و همچنین خاطر نشان کرده است که در آینده روند صعودی بسیار خوبی برای این سبک بازی ها رقم خواهد خورد.
در جدید ترین نشست مالی کمپانی الکترونیک آرتز که با سرمایه داران خود تدارک دیده بود، از فصل دوم سال مالی خود آمار و گزارشی را به نشر رساند که البته باید گفت اتمام این سال در ۳۰ ماه سپتامبر بوده است. در این زمان که از شرایط مالی آن گزارشی تهیه شده بود، بیشترین بازی ها Playstation در سبک ورزشی این شرکت بوده اند مانند بازی FIFA 18 که به مخاطبان خود عرضه داشته اند.

بازی فیفا 18
بازی فیفا ۱۸

اینگونه به نظر می آید که این کمپانی بزرگ، الکترونیک آرتز، از فروش و همچنین عملکرد آن ها در زمینه تجارت، بسیار رضایت داشته است. در ادامه قسمتی از سخنان آقا بلیک یورگنسن را خواهیم داشت که مدیر اجرایی این شرکت به حساب می آید :
“در حال حاضر ما شاهد آن هستیم که به صورت چشم گیری بخش دیجیتالی بازی های ما در سبک ورزشی تغییرات مثبتی داشته اند و همچنین این موضوع در قسمت التیمیت تیم نیز به چشم می خورد.
این بازی های ما، با این چنین فروش خود و عملکردی با ثبات در زمینه تجارت، ارزش و اعتبار خود را برای باری دیگر به رخ همگان کشیدند. در این فصل آخر از سال، این بازی ها با فروش بالای خود توانستند که پیش بینی های ما را تحقق ببخشند و همچنین آن گونه عمل کنند که ما بتوانیم آن طور که می خواهیم بازی هایمان را در ماه ها و یا سال های آینده ارتقاء بخشیم و آن ها را به تکامل خود نزدیک کنیم.”

همانطور که دیده شده، میزان فروش عنوان دیجیتالی بازی های این شرکت به صورتی خالص در این سال جاری به میزان بیست و شش درصد رشد داشته و به عدد ۳. ۲۴ میلیارد دلار در سال رسیده است؛ به گونه ای که تنها در فصل دوم از سال جاری فروش این محصولات دیجیتالی به صورتی خالص، تنها بالغ بر ۶۸۹ میلیون دلار بوده است که اگر بخواهیم این مبلغ را با رقم سال پیش در همین بازه زمانی که به میزان ۵۶۶ میلیون دلار بوده، به مقایسه بپردازیم، رشد و افزایش چشم گیری را شاهد خواهیم بود.
البته در کنار این ها باید این نکته نیز آورده شود که این تمرکز و توجه به عناوین دیجیتالی بازی ها، باعث شده که نسخه های فیزیکی آن ها کمتر مورد توجه قرار بگیرند و از درآمدزایی بالایی برخوردار نباشند و در طی این روند بازار فروش آن ها که در سال پیش ۳۳۲ میلیون دلار بوده است، در سال جاری به ۲۷۰ میلیون دلار تنزل قیمت یافته است.
اما در هر صورت باید گفت که جمع این دو نسخه فیزیکی و دیجیتالی بازی ها در امسال به ۹۵۹ میلیون دلار رسیده است که در مقایسه با سال پیش که رقمی برابر با ۸۹۸ میلیون دلار بود، رشد بسیار خوبی محسوب می شود.
در ادامه این نشست مالی، شرکت الکترونیک آرتز از دیگر بازی های خود نیز توضیحات کوتاهی به عمل آورد؛ در ابتدا از بازی Madden NFL 18 این سخنان آغاز شدند و راجع به آن اینگونه اذعان داشتند که، می توان گفت نصف بیشتر کاربران و بازیکنان این بازی Madden 18 وارد قسمت داستانی Longshot شده اند و با آن ارتباط گرفته اند.
بازی دوم که راجع به آن صحبت شد، بازی FIFA Mobile بود که رابطه با آن، آماری از تعداد بازیکنانش در اختیار قرار داده شد که این عدد به ۱۳ میلیون گیمر رسیده است ؛ این در حالیست که بازیکنان بازی بتلفیلد ۱ به عدد ۲۳. ۵ میلیون رسیده اند. جای تعجب بود که این شرکت از جالب ترین بازی پلی استیشن خود در این سه ماهه که می توان نام برد یعنی بازی NBA Live هیچ سخنی به میان نیاورد.

کلیدواژه : بازی فیفا 18
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − سه =