بلاگ

اعلام شدن تاریخ انتشار تقریبی بازی پلی استیشن ۴ Persona 5:The Royal در غرب

اعلام شدن تاریخ انتشار تقریبی بازی پلی استیشن 4 Persona 5:The Royal در غرب

اعلام شدن تاریخ انتشار تقریبی بازی پلی استیشن ۴ Persona 5:The Royal در غرب

اعلام شدن تاریخ انتشار تقریبی بازی پلی استیشن ۴ Persona 5:The Royal در غرب

ژاپنی‌ها با یک خبر خوش علاقه‌مندان به بازی های کامپیوتری را ذوق‌زده کردند. نسخه مخصوص پلی استیشن ۴ که در ماه‌های اخیر از بازی Persona 5 عرضه گردیده بود، توانست به رکورد جالب توجه ۲.۷ میلیون نسخه در این مدت کوتاه دست یابد. هرچند در دنیای بازی‌های کامپیوتری این رقم در گذشته بارها و بارها توسط کمپانی های مختلف شکسته شده، اما توجه به برخی نکات باعث توجه هر چه بیشتر به این رکورد خواهد شد.
به طور کلی انیمه‌ها منطبق با فرهنگ ژاپن ساخته و پرداخته می شوند و در سایر نقاط دنیا طرفداران چندان زیادی ندارند. از سوی دیگر Persona 5 تنها برای پلتفرم پلی استیشن ۴ ارائه گردیده بود و از همه مهمتر گروه هدف این بازی نیز تنها محدوده کوچک جغرافیایی ژاپن در نظر گرفته شده بود. از این رو دست یافتن به ۲.۷ میلیون نسخه در عرض کمتر از چند ماه رکورد کم نظیری به شمار می‌آید.

اعلام شدن تاریخ انتشار تقریبی بازی پلی استیشن 4 Persona 5:The Royal در غرب

اعلام شدن تاریخ انتشار تقریبی بازی پلی استیشن ۴ Persona 5:The Royal در غرب

چندی بعد شرکت Atlus که از این موفقیت به وجد آمده بود، تصمیم به انتشار نسخه‌ای فرا اسیایی از این بازی گرفت. طبیعی است انتشار این بازی بدون انجام تغییرات کافی در سراسر نقاط جهان با استقبال چندانی روبرو نخواهد شد. از این رو ژاپنی‌ها با هوشمندی هرچه تمام‌تر کاراکترها و روایات مختلفی را به نسخه جهانی Persona 5: The Royal افزوده‌اند.
Persona 5: The Royal عنوان نسخه غربی بازی Persona 5 همان سبک روایت اغراق‌آمیز و کمیک انیمه‌های اصیل ژاپنی را دارد. با این حال مولفه‌هایی از فرهنگ غرب نیز در آن نقش بازی می کند.به طور کلی این بازی از چند جهت قابل توجه است. در مرحله اول Persona 5: The Royal قابلیت اجرا بر روی ایکس باکس و نینتندو را نیز علاوه بر پلی استیشن ۴ دارد. از طرف دیگر برخلاف بازی هایی که کمپانی‌های تولید گیم آمریکایی در آن تبحر دارند، سبک روایت بسیار قوی و جذاب است.
از طرف دیگر همانند سایر محصولات ژاپن نگاه ایده‌آلیستی و کمال گرا در جزئیات ساخت Persona 5: The Royal به چشم می خورد.
نکته قابل توجه دیگر در رابطه با سری Persona 5 ساخت سریال و فیلم‌های متعدد بر اساس روایت و کاراکترهای این بازی است. در مجموع بیش از آنکه به Persona 5: The Royal به عنوان یک بازی کامپیوتری نگاه کنیم، باید به شکل یک کتاب مصور که ما را با فرهنگ غنی ژاپن آشنا خواهد کرد، نگاهی بیندازیم.
چرا که سراسر آمیخته با اسطوره های ژاپنی است که به صورت امروزی در آمده اند و نسل جوان را به دنبال کردن خود ترغیب می‌کند.
بهتر است برای اینکه درک بهتری از فضای بازی Playstation 4 داشته باشیم، به جای بحث های تئوریک و علمی سری به داستان واقعیت Persona 5: The Royal بزنیم. همانند سری های قبلی نوع گیم پلی و طراحی ها برای مخاطب آشناست و در صورتی که پیش از این خاطره استفاده از این گیم ها را داشته باشند به راحتی با آن ارتباط برقرار می کند.
با توجه به رده سنی اکثر گیمرهای فعال حال حاضر، کاراکتر های این بازی در سنین نوجوانی قرار دارند و علاوه بر وجود مشکلات توانایی های به خصوصی را نیز دارا هستند. به بیان دیگر فرد به راحتی می‌تواند با شخصیت‌های بازی همزاد پنداری داشته و خود را در جایگاه آنها فرض کند.
از سوی دیگر نه و زاویه نگاه سازندگان بازی به دنیای پیرامون به طور کاملا مشخص در بازی تاثیر گذاشته است. قهرمانان به صورتی عمل می کند تا پلیدی را از ذات انسانهایی که درون بازی شخصیت گرفته‌اند بزدایند و آنها را دوباره متولد سازند. نکته قابل توجه دیگر داستان تعاملی آن است. به صورتی که یک مسیر خطی واحد برای گذراندن مراحل و اتمام بازی وجود ندارد. بلکه حداقل سه پایان متفاوت برای بازی در نظر گرفته شده است.

اعلام شدن تاریخ انتشار تقریبی بازی پلی استیشن 4 Persona 5:The Royal در غرب

اعلام شدن تاریخ انتشار تقریبی بازی پلی استیشن ۴ Persona 5:The Royal در غرب

از این رو انتخاب‌های شماست که سرنوشت کارکترها را مشخص می سازد. برای درگیری هر چه بیشتر مخاطب با فضای بازی شخصیت ها دارای قابلیت هایی هستند که امکان ارتقای آنها وجود دارد. فرض کنید کاراکتری که نقش قهرمان داستان را دارد، قابلیت توانایی درست کردن قهوه برای خود را نیز پیدا کند. این موضوع هر چند ساده به نظر می‌رسد، اما با توجه به بازخوردهایی که در شبکه های اجتماعی داشته قلب بسیاری از گیمرهای حرفه ای را به دست آورده اسب.
در دنیای موازی با بازی همچنان که به گذراندن مراحل اساسی مشغول هستید، امکان تعامل با حواشی موجود در پس زمینه بازی را خواهید داشت. به بیان دیگر مردم عادی که در کوچه و خیابان های بازی قدم می‌زنند، نیز جزئی از دنیای شما هستند، که امکان تاثیر گذاری را بر آنها خواهید داشت. نحوه مبارزه کاراکتر نیز تا حد زیادی تابع نحوه بازی شماست.
خوشبختانه شرکت Atlus به بهترین نحو توانسته جزئیات گرافیکی را رعایت کند، تا حرکاتی نرم و قابل باور را تجربه کنید.

نظر شما در رابطه با Persona 5: The Royal برای پلی استیشن ۴ چیست؟ آیا تجربه انجام ورژن اولیه این بازی را در پلی استیشن ۴ داشته‌اید؟

مرکزخرید دات کام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 4 =