افت احتمالی گرافیک بازی Red Dead Redemption 2

افت احتمالی گرافیک بازی Red Dead Redemption 2 به واسطه آپدیت ها

اگر شما هم راجع به افت گرافیک بازی Red Dead Redemption 2 شنیده اید بهتر است اگر تاکنون بازی خود را آپدیت نکرده اید، فعلاً دست نگهدارید و در این مقاله ما را همراهی نمائید تا به بررسی این موضوع بپردازیم. استودیوی Rockstar یکی از محبوب ترین بازی ها را ساخته است و به نظر می رسد همه چیز را به خوبی برنامه ریزی کرده باشد.
اما اخیراً برخی از بازیکنان متوجه تغییراتی در گرافیک این بازی پلی استیشن ۴ شده اند که البته اولین بار یکی از بازیکنان در توئیتر خود این مسئله را عنوان نمود. او عکس هایی ارائه کرد که در آن ها وضوح تصویر به شدت با آپدیت کردن تغییر کرده بود. در هر بازی وضوح تصاویر با نورپردازی خوب همراه خواهد بود و هنگامی که نورپردازی دچار مشکل شود وضوح از بین خواهد رفت.

افت احتمالی گرافیک بازی Red Dead Redemption 2 به واسطه آپدیت ها
افت احتمالی گرافیک بازی Red Dead Redemption 2 به واسطه آپدیت ها

هنگامی که نسخه دو عکسی که او ارائه کرده را مشاهده می کنیم، می بینیم که یکی نسخه ۱.۰۰ و دیگری نسخه ۱.۰۶ می باشد. در واقع در این بازی Occlusion رخ داده است. مختصری راجع به این واژه توضیح می دهم برای آن دسته از عزیزانی که با آن آشنایی ندارند. در اصل Ambient Occlusion یک روش نورپردازی است که باعث می شود نور به نظر بسیار واقعی باشد و در واقع زاویه های نور به درستی تعبیه شده اند.

اگر به تصاویری که کاربر توئیتری ارسال کرده بود نگاهی بیاندازیم می بینیم که پای پسر یکی از قابل توجه ترین نقاطی است که به وضوح این کاستی را نشان می دهد. البته جالب است بدانید که اینها تنها تصاویری نیستند که در این زمینه منتشر شده اند بلکه تصاویر زیادی وجود دارند که این گفته را تصدیق می نمایند. البته این موضوع فقط از طریق آخرین نسخه اعمال نشده است بلکه در نسخه های قبلی نیز این عیب مشاهده شده است.

یکی از کاربران چنین نقصی را در نسخه ۱.۰۳ متوجه شده است. در حالی که سازندگان بازی در آپدیت های خود تغییری در بافت ها و روشنایی بازی اعمال نمی کنند، اما در تصاویر ارسالی چنین معایبی به وضوح دیده می شود و از همه بدتر اینکه هیچ گونه هشداری در این زمینه از طرف سازندگان داده نمی شود. آنها حتی به نورپردازی توجهی نکرده اند و تغییرات کوچکی که در عکس ها مشاهده می کنیم حاصل این بی توجهی است.

عده ای می گویند که این مورد به دلیل تغییر زمان روز می باشد، ولی در پاسخ به آنها باید گفت که درست است که زمان تغییر کرده است اما نه آن قدر زیاد که تا این حد بر روشنایی تصاویر اثر گذار باشد. در حال حاضر بهترین پیشنهاد برای جلوگیری از این نقص در بازی این است که بازی را به روز رسانی نکنید و البته اطمینان حاصل کنید که در قسمت به روز رسانی خودکار نیز جلوی این کار را گرفته اید.

بدین صورت می توانید بازی خود را با همان نسخه اولیه با بهترین گرافیک موجود به اتمام برسانید. ولی اگر احیاناً قبلاً این بازی را به روز رسانی کرده اید و یا از طریق به روز رسانی خورکار بازی این کار انجام شده است پیشنهاد می کنیم بازی را حذف نصب کنید و سپس نسخه ۱.۰۰ آن را نصب نمائید.
تاکنون Rockstar هیچ پیامی راجع به این موضوع صادر نکرده است. هر چند کاربران زیادی این موضوع را درخواست داده اند. البته این اولین موضوعی نیست که بی پاسخ مانده است. قبلاً نیز در زمینه HDR مشکلاتی پدید آمده بود که با درخواست های مکرر بازیکنان بی پاسخ ماند.

افت احتمالی گرافیک بازی Red Dead Redemption 2 به واسطه آپدیت ها
افت احتمالی گرافیک بازی Red Dead Redemption 2 به واسطه آپدیت ها

بازی Red Dead Redemption 2 در اکتبر ۲۰۱۸ عرضه شد و بر روی کنسول های Xbox One و PlayStation 4 و PC قابل اجرا می باشد. این بازی تا پایان سال ۲۰۱۸ فروش بسیار خوبی هم داشت. تا اینکه بازیکنان به این مشکلات برخوردند و به بازی Red Dead Online رو آوردند. از اینرو بهتر می بود که Rockstar به جای این تغییراتی که به عصبانیت بازیکنان منجر شد،گامی در راستای رفع این مشکلات بر می داشت.

طبق آخرین نظر سنجی های به عمل آمده، بازیکنان با آپدیت بازی از انجام بازی ناراضی می شوند و همین امر منجر به کاهش قابل ملاحظه بازیکنان شده است. هر چند این بازی یکی از بهترین بازی های ویدئویی است که بسیار از جنبه های گرافیکی و فنی را به بهترین نحو اعمال کرده است ولی این بی توجهی به خواسته ی بازیکنان به نظر وجهه خوبی برای سازندگان و استودیوی های منتشر کننده آن نداشته باشدو امیدواریم به زودی شاهد پاسخی درخور این بازی بی نظیر باشیم.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =