سونی در تلاش برای افزایش عرضه پلی‌ استیشن ۵

افزایش عرضه پلی‌ استیشن 5

طبق گزارش Nikkei و ترجمه VGC، جیم رایان مدیرعامل Sony Interactive Entertainment بیان کرد که پلی‌ استیشن در تلاش برای افزایش عرضه پلی‌ استیشن ۵ است.

Ryan به Nikkei گفت که پلی‌ استیشن به نیمه‌ هادی‌های مورد استفاده در پلی‌ استیشن ۵ درخواست افزایش تولید داده است. پاندمی کووید ۱۹ و جنگ تجاری با چین که توسط دولت ترامپ آغاز شده بود به طور چشمگیری بر توانایی تولید کنندگان تراشه در رسیدن به اهداف تولید تأثیر گذاشته است. همچنین در اوایل سال ۲۰۲۰ مردم شروع به تغییر نحوه کاریشان به کار از خانه کرده و در نتیجه تقاضا زیاد شد.

Ryan گفت “دلایل مختلفی برای دسترسی سخت به پلی‌ استیشن ۵ وجود دارد. تهیه آن در دوره وجود کرونا ویروس بسیار پیچیده بود و توزیع آنلاین بسیار محدودی وجود دارد. تأمین و تقاضا برای نیمه‌ هادی‌ها هم در سراسر جهان بسیار محدود است. ما از تأمین‌ کنندگان خواستیم تا اجازه دهند تولید را افزایش دهیم، که امسال وارد بازار می‌شوند.” انجمن صنعت نیمه‌ هادی در دسامبر گذشته اعلام کرد که فروش تراشه در سال ۲۰۲۱ با رشد %۸.۴ از مجموع ۴۳۳ میلیارد دلار سال ۲۰۲۰ همراه بوده است.

صحبت‌های مدیرعامل اپل

PlayStation و SIE با شرکتی که سعی در برآورده کردن تقاضا برای فناوری مبتنی بر نیمه‌ هادی دارند، فاصله زیادی دارند. مدیر عامل اپل Tim Cook به Reuters گفت “نیمه‌هادی‌ها بسیار سخت هستند” و اپل برای برآوردن تقاضا برای آیفون با مشکلاتی دست‌ و پنجه نرم کرده است.

هم Sony و هم مایکروسافت برای قدرت بخشی به کنسول‌هایشان بر خط تراشه AMD تکیه دارند، اما Lisa Su، مدیرعامل AMD بیان کرده که این شرکت باید انتظار کمبود تراشه تا نیمه اول سال ۲۰۲۱ را داشته باشد. دولت بایدن در ماه فوریه متعهد شد که زنجیره تأمین مسئول برای کمبود تراشه را بررسی می‌کند.

 

منبع: IGN

امیرمحمد ترابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 1 =