افزودن بازی Minecraft به سرویس ایکس باکس گیم پس

اضافه شدن بازی minecraft به سرویس ایکس باکس گیم پس

سرویس ایکس باکس گیم پس یک سرویس خصوصی می باشد که مختص به ایکس باکس وان است و کاربران با دادن مبالغی به شکل ماهانه در این سرویس عضو می شوند و می توانند به مجموعه ای از بازی ها دسترسی داشته باشند و از تجربه آن ها لذت ببرند. در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع بازی Minecraft به سرویس ایکس باکس پس افزوده می شود بپردازیم.

سرویس ایکس باکس گیم پس
بازی Minecraft

کمپانی مایکروسافت که شرکتی آمریکایی تبار است و حوزه فعالیتش سخت افزار و نرم افزار است طی رویدادی عملکرد گرا برای پخش اخبار گیم های کامپیوتری به صورت ماهیانه اطلاعات به دست آمده را در برنامه اینساید ایکس باکس اعلام می دارد و می توان گفت که این کمپانی برای شرکت سونی به رقیبی سر سخت تبدیل شده که طرفداران بسیاری زیادی را به خود جذب کرده است.

مایکروسافت اولین نسخه کنسولی بازی های خود را در سال ۲۰۰۱ به کاربران ارائه داد و پس از دیده شدن و محبوبیتش در کنار دیگر شرکت ها نسخه های جدیدتر را عرضه کرد. این شرکت کم کم و پس از گذشت مدتی سرویس های قبل را حذف می کند و تعداد جدیدی از بازی های محبوب را به لیست خود اضافه می کند. پس از اتمام کنفرانس مایکروسافت ۲۰۱۹ و طبق تازه ترین خبرها تعدادی بازی را برای عرضه بر روی ایکس باکس گیم پس معرفی کردند. بازی ماینکرافت جزو یکی از بازی های عرضه شده توسط این کمپانی بود که در تاریخ ۱۵ فروردین ماه به ایکس باکس گیم پس افزوده شد.

اطلاعاتی در مورد سرویس ایکس باکس گیم پس

باید گفت که سرویس ایکس باکس گیم پس یک سرویس خصوصی می باشد که مختص به ایکس باکس وان است و کاربران با دادن مبالغی به شکل ماهانه در این سرویس عضو می شوند و می توانند به مجموعه ای از بازی ها دسترسی داشته باشند و از تجربه آن ها لذت ببرند. هزینه ثبت نام و اشتراک گذاری بازی های کنسولی توسط این کمپانی ۱۵ دلار به ازای هر فرد که می تواند ماهیانه از این سرویس استفاده کند و از بازی های ارائه شده توسط کمپانی لذت ببرد.

بر اساس این اخبار اعضای سرویس مایکروسافت در ۱۵ فروردین ماه سال ۱۳۹۸ (۴ آوریل) این امکان را دارند با دریافت بازی ماین کرفت این بازی جذاب را که مورد توجه عدهٔ زیادی واقع شده، تجربه کنند. ماین کرفت بازی بسیار محبوبی است که علاقه مندان خیلی قبل تر از این ها انتظار انتشارش را توسط این کمپانی داشتند اما با این حال تعداد بی شماری از افراد پس از دریافت این خبر بسیار خوش حال شدند و مورد رضایت بازیکنان قرار گرفت.

این بازی در سال ۲۰۰۹ منتشر شد که بعد از انتشارش جزو بازی های بسیار محبوب قرار گرفت و ۹۱ میلیون کاربر آن را تجربه کردند جالب است بدانید که بازی ماین کرفت دومین بازی پرفروش جهان است و دنبال کنندگان بسیاری دارد. همین موضوع دلیلی شد که بازی بسیار جذاب ماینکرافت بر روی همه پلتفرم ها برای استفاده علاقه مندان ارائه شود که تا کنون موفق به عرضه بر روی ۲۰ پلتفرم اعم از کنسول پلی استیشن خانگی، ایکس باکس، ویندوز، گوشی موبایل و .. شده است.

سرویس گیم پس در حال حاضر تعداد ۱۰۰ بازی را برای استفاده مشترکین خود به ایکس باکس وان افزوده است. در ماه گذشته بازی محبوب جاست کاسیوس ۴ و دیگر بازی های محبوب و این ماه بازی ماینکرافت و تعداد بی شماری از بازی های جذاب به این سرویس پا گذاشتند.

شاید جالب باشد که بدانید مایکروسافت در اکثر مواقع بازی های خود را ماهیانه اضافه می کند اما کاربرانی که روز اول به سرویس وارد می شوند می توانند همه ی انحصاری این کمپانی را از ایکس باکس گیم پس طلب کنند. بر اساس گفته های رئیس قسمت ایکس باکس آقای فیل اسپنسر قصد دارند که بتوانند به تعداد مخاطبان بیشتری برسند و از ابزاری چون سرویس X Cloud و گیم پس برای این کار استفاده می کنند.

اضافه شدن بازی minecraft به سرویس ایکس باکس گیم پس
اضافه شدن بازی minecraft به سرویس ایکس باکس گیم پس

بازی Minecraft

اولین نسخه بازی در سال ۲۰۰۹ در ۱۷ می انتشار یافت اما انتشار بازی به این جا ختم نشد و در سال های بعد به صورت پی در پی نسخه های جدید این بازی جذاب برای کاربران خود وارد بازار شد. اما همه ی نسخه های عرضه شده ماین کرفت در طی زمانی مشخص به صورت دوره ای به روز رسانی می شوند.

این بازی امکان ساخت سازه های متفاوت را برای کاربران با استفاده از مکعب ها در دنیای رویه ای فراهم می کند. در این بازی فعالیت های متفاوتی چون مبارزه، صنعت گری، اکتشاف و جمع آوری عرضه می شود. این بازی در دو حالت بقا و خلاقانه قابل انتشار است. در حالت بقا بازیکن باید برای ضعف و سلامت خود کوشش کند و منابع را جمع آوری کند اما در حالت خلاقانه قدرت این را دارد بدون نگرانی از گرسنگی آزادانه پرواز کند و به صورت نامحدود منابع را دریافت کند.

این بازی تا به حال پنج جایزه را در سال ۲۰۱۱ دریافت کرده است که عبارتند از: بهترین بازی که قابلیت دانلود دارد، نو آوری، بهترین بازی از بخش انتخاباتی توسعه دهندگان، اهرمک طلایی و جایزه Seumas Mc Nally. اما در سال ۲۰۱۴ کمپانی مایکروسافت این بازی را از سازنده اش یعنی موجانگ با قیمتی معادل ۲.۵ میلیارد خریداری کرد و حال مالکیت این بازی به دست این کمپانی می باشد.

گیم پلی بازی Minecraft

برای بازی در ماینکرافت بازیکنان هیچ برنامه خاصی ندارند و به دلیل آزادی که دارند می توانند نوع بازی شان را خودشان مشخص کنند اما ناگفته نماند که در این بازی سیستم پیروزی هم طراحی شده است. در حالت پیش فرض این بازی به صورت اول شخص است اما بازیکن بنا به خواست خود می تواند آن را به سوم شخص تغییر دهد. جهان بازی دارای عناصری از جمله آب، خاک، گدازه، تنه درخت و کانی است که می توان آن را نمایانگر تنوع دانست و این امکان وجود دارد که ماین کرفت را دنیای ناهمواری های سه بعدی تلقی کرد.

این بازی حول محور جمع کردن و گذاشتن اجسام و اشیا می چرخد، به این صورت که مکعب ها در فضاهایی از پیش تعیین شده قرار دارند. بازیکن باید در دنیای بازی گردش کند و با کندن و حمل آن ها به نقطه دلخواه یک سازه ای را که خود در نظر دارد بنا کند. این بازی به صورت نا محدود طراحی شده و یک موقعیت جغرافیایی در آن تعبیه شده که بازیکن با استفاده از آن بتواند منطقه جغرافیایی خود را در سیستم این بازی مشخص کند اما باید بدانید که به صورت دستی هم این امکان وجود دارد که توسط بازیکن مشخص شود. در این بازی برای ساخت سازه ها و گذاشتن بلوک ها بر روی یکدیگر به صورت عمودی محدودیت وجود دارد و این مقدار تا ۲۵۶ بلوک است اما در حالت افقی و برای کنار هم گذاشتن بلوک ها در جهان بازی هیچ محدودیتی وجود ندارد و بازیکن می تواند تعداد بلوک های مد نظر خود را در کنار هم بچیند.

دنیای بازی ماین کرفت با مکان ها و فصل های متفاوتی همراه است و بازیکن می تواند از جنگل و دریا گرفته تا کوهستان و دشت، غار، رود، مواد مذاب و مناطق برفی سفر کند و با فاصله زمانی ۲۰ دقیقه، شب و روز را در این بازی جذاب تجربه کند. در جریان بازی حیواناتی هم برای هر چه جذاب تر شدن بازی حضور دارند که در خود بازی به آن ها موب می گویند. موب ها چند دسته اند: دسته اول موب های خوب که نه تنها برای بازیکن بی آزارند بلکه منبعی هستند برای تأمین غذای خود مثل گاوها، خوک ها و مرغ ها که در روزها دیده می شوند اما دسته دوم موب دشمن است که به حیواناتی چون عنکبوت ها، اسکلت ها و زامبی ها تقسیم می شوند این حیوانات در شب و برای سد کردن راه بازیکن تولید شده اند و شب ها به جاهایی چون غارها می روند.

جالب است بدانید موب های دشمن چون زامبی و اسکلت با تابیدن نور آفتاب به آن ها می سوزند و از بین می روند اما تعدادی از آن ها در زیر سایه درختان یا زیر آب قرار دارند که برای بازیکن ما خطر آفرینند. دسته سوم این موب ها موجوداتی منحصر به فردند مانند اندرمن که می تواند بلوک های چیده شده را جابه جا کند یا کریپر ها که می توانند خود را منفجر کنند و این کار را در نزدیکی بازیکن انجام می دهند. بازی ماین کرفت از سمت منتقدان یک بازی غیر واقعی شناخته شده چون آب همیشه در مسافتی بسیار کم به نسبت بلوک ها جریان دارد و برای مسدود کردن راه آن می توان از یک بلوک یا حتی سطل استفاده کرد.

سیستم هایی که دارای پیچیدگی فراوانند چون سیستم مکانیکی، الکتریکی و یا ورودهای منطقی را می توان با استفاده از مواد خاص در دنیای بازی ساخت که آن را به صورت عامیانه در بازی سنگ قرمز می خوانند. بازی ماین کرافت به نوعی ساخته شده که متشکل از دو دنیای موازی است دنیای اول زیر زمین است که می توان آن را یک بعد جهنمی دانست که بازیکن خود با ساخت دروازه ای می تواند آن را در دسترس قرار دهد این عامل منابع خاصی دارد که نمونه آن طی کردن مسافت های طولانی بر روی زمین است که از آن به عنوان یک میانبر می توان استفاده کرد و یا با منابع زیر زمین می تواند یک موب بسازد که آن را ویچر می خوانند.

دنیای دوم هم به آخرت معروف است. آخرت شامل یک سری از جزایر تکه تکه شده یا به نوعی زمینی خالی است که در آن یک موب به اسم موب رئیس اژدها ساکن جزیره اصلی است که به موب آخرت معروف است اگر بازیکن این اژدها را بکشد دروازه اختیاری پدید می شود که بازیکن فقط با ابزار جابه جایی سریع می تواند به آنجا برود که این مرحله از بازی نیز آیتم های خاص خود را دارد و پایان بازی ماین کرفت در این مرحله است اما اگر بازیکن به دنیای اصلی بازی برگردد که می تواند به هر دلیلی چون مرگ بازیکن باشد یا به صورت اختیاری از طرف بازیکن انجام شود بازی نا محدود باقی خواهد ماند.

اگر به صورت کلی و خلاصه وار بخواهیم بگوییم بازی متشکل از پنج مود است که شامل بقا، ماجراجویی، هاردکور، خالق و بیننده است و در دو بخش دوستانه (برای جلوگیری از دشمنی موب ها) و بخش سختی که در آن بازیکنان ممکن است از سمت موب های مقابلین یا از گرسنگی بمیرند، خلاصه می شود.

نسخه جیبی بازی ماین کرفت به اسم ورژن آلفا در سال ۲۰۱۱ در ماه اوت برای پلتفرم اکسپریا پلی ارائه گردید و در ۸ اکتبر همین سال برای همه سیستم های اندروید ارائه شد. اما این موضوع به همین جا ختم نشد و برای پلت فرم های دیگری چون ایکس باکس ۳۶۰، نسخه Pe، نسخه ایکس باکس وان و تعداد بسیاری از پلتفرم های دیگر طراحی و به علاقه مندان این بازی ارائه شد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 4 =