معرفی مدیرعامل جدید بخش بازی های ویدیوئی سونی

جیم رایان مدیرعامل جدید بخش بازی های ویدیوئی سونی

برمبنای آخرین تغییراتی که در سیستم فعالیتی شرکت سونی ایجاد شده است، قرار است که از تاریخ ۱۲ فروردین‌ ماه ۱۳۹۸ مدیر عامل و رئیس جدید بخش سرگرمی‌ های شرکت سونی تغییر کند و ریاست این بخش را آقای جیم رایان بر عهده بگیرد. در مورد سابقه‌ ی فعالیتی که می‌توان در ارتباط با آقای جیم رایان بیان کرد، این است که این فرد از اشخاص بسیار مهم و فعال‌ بخش سرگرمی و تعامل شرکت سونی می‌ باشد.

سمت قبلی این فرد در شرکت سونی، معاون بخش سرگرمی و تعاملی شرکت سونی بوده است. بر اساس هدف‌ گذاری که شرکت سونی در راستای بهبود فعالیت‌ های خود انجام داده است قرار شده که این شرکت آقای جیم رایان را به عنوان مدیر عامل بخش سرگرمی شرکت انتخاب نماید و این تاریخ انتصاب از ۱۲ فروردین‌ماه ۱۳۹۸ که مصادف با یکم آوریل است، صورت می‌ گیرد.

جیم رایان مدیرعامل جدید بخش بازی های ویدیوئی سونی
جیم رایان مدیرعامل جدید بخش بازی های ویدیوئی سونی

سمت این بخش در گذشته بر عهده‌ی آقای جان کوردا بوده است که قرار است از این به بعد جان کوردا در سمت دیگری به فعالیت مشغول گردد. سمت جدیدی که شرکت سونی برای آقای جان کوردا تعیین نموده است این است که آقای جان کوردا از این به بعد باید بر روی تقویت و تولید شبکه‌ ی PlayStation شرکت فعالیت داشته باشد. برمبنای اظهارات آقای یوشیدا مدیر عامل شرکت سونی، بخش بازی‌ های ویدیویی شرکت سونی بسیار حائز اهمیت است و شرکت بابت این بخش سرمایه‌گذاری زیادی را انجام داده است و برای شرکت این بخش دارای سود بسیار بالایی محسوب می‌ گردد.
در ضمن مدیر عامل شرکت بر طبق بیانیه‌ای که اعلام نموده است، اظهار کرده که: این بخش از شرکت که مربوط به گسترش و تولید بازی‌ های ویدیویی است برای شرکت بسیار حائز اهمیت می‌ باشد و در جهت اینکه شرکت بتواند در این زمینه بازار را در دست خود بگیرد باید یکسری برنامه‌های تغییراتی در این زمینه ارائه دهد تا بتواند همیشه از رشد و گسترش بالایی نیز برخوردار باشد.
بر همین مبنا شرکت سونی تصمیم دارد این تغییرات را با تغییر سیستم مدیریتی انجام دهد و بر همین مبنا آقای جیم رایان را مسئول بخش سرگرمی شرکت سونی برگزید. هدف از ایجاد این تغییر سیستم مدیریتی این است که در آینده پلتفرم پلی‌ استیشن و هم‌چنین شبکه‌های اجتماعی از رشد و تکامل بالاتری برخوردار باشند. در راستای همین تصمیم تغییر سیستم مدیریتی آقای یوشیدا در شرکت سونی، آقای جان کوردا مسئول گسترش شبکه پلی‌ استیشن شده است.

جیم رایان مدیرعامل جدید بخش بازی های ویدیوئی سونی
جیم رایان مدیرعامل جدید بخش بازی های ویدیوئی سونی

تا از این به بعد تمرکز خود را بر روی این بخش قرار دهد تا در این زمینه شرکت سونی در آینده از پیشرفت خوبی برخوردار شود. شبکه پلی‌ استیشن شرکت سونی بر مبنای آخرین آمار ارائه شده دارای ۹۰ میلیون کاربر فعال دارد. در مقابل آقای جیم رایان در بخش سرگرمی‌ های شرکت سونی مشغول به کار می‌ شود که باید بر روی گسترش شبکه‌ های پلی‌ استیشن شرکت فعالیت داشته باشد.

در همین راستا جیم رایان اعلام نموده است که از همان ابتدای دوران فعالیتش در شرکت سونی شاهد پیشرفت و تغییرات بازی‌ های پلی‌ استیشن در شرکت بوده است و بر همین مبنا امیدوار است که شرکت در این زمینه دارای پیشرفت خوبی خواهد بود. جیم رایان نیز اعلام نموده است که در همین زمینه تمام تلاش خود را انجام می‌ دهد تا بتواند کمک بسیار زیادی را در زمینه گسترش بازی‌ های و هم‌ چنین سرویس شبکه‌ ای شرکت داشته باشد.

در این زمینه جیم رایان تعهد داده است که تمام تلاش خود را برای اینکه بخش پلی‌ استیشن بیشترین سرگرمی و لذت را برای کاربران خود ایجاد نماید و هرروز بر کیفیت این مجموعه افزوده گردد. جیم رایان سال‌ های بسیاری است که در شرکت سونی مشغول به فعالیت می‌ باشد و از سال ۱۹۹۴ تا کنون در شرکت سونی فعالیت می‌کند و بعد از این انتصاب می‌ بایست تمام گزارش‌ های کاری خود را به آقای کنیچیرو یوشیدا ارائه نماید.

آقای جان کوردا که قبل از جیم رایان در این سمت مشغول به فعالیت بوده است قرار است به سمت بخش گسترش شبکه پلی‌ استیشن درآید. قبل از جان کوردا نیز دز این بخش آندرو هاوس مشغول به فعالیت بوده است و در پایان سال ۲۰۱۷ این شرکت را ترک نموده است. همان‌ طور که گفتیم آقای جیم رایان ریاست بخش سرگرمی‌ های شرکت سونی را بر عهده‌ گرفته است که ما قبل از این در بخش پلی‌ استیشن شرکت مشغول به فعالیت بوده است.

جیم رایان در مصاحبه‌ هایی که تاکنون انجام داده است بیان نموده است که امکان اجرای بازی‌ های پلی‌استیشن قدیمی بر روی جدیدها وجود ندارد و اعلام کرده است چون بازی‌ های قدیمی از گرافیک بسیار پایین‌ تری برخوردار هستند قابلیت این را ندارند که مجدداً برنامه‌ ریزی شوند. در ضمن جیم رایان بیان کرد که از اهداف شرکت سونی این است که از قابلیت اجرای بازی کراس  پلی یعنی بازی کردن بر روی پلتفرم‌های متفاوت ممانعت نماید و این تصمیم در راستای حفاظت از کودکان می‌باشد و به همین خاطر اجازه نمی‌دهد بازیکنان پلتفرم به سمت پلی‌ استیشن بیایند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 2 =