انتشار اطلاعاتی جدید از بازی Vampire:The Masquerade-Bloodlin کمپانی Troika Games

انتشار اطلاعاتی جدید از بازی Vampire:The Masquerade-Bloodlin کمپانی Troika Games

رونمایی از تریلر آخرین نسخۀ Vampire: The Masquerade-Bloodline برای بسیاری از کاربرانی که پس از گذشت پانزده سال از زمان ارایۀ اولین نسخۀ کامپیوتری این بازی، منتظر درج اطلاعات و اخبار پیرامون آن بودند، بالاخره به تحقق پیوست و خبر امکان اجرای بازی بر روی پلتفرم های ایکس باکس وان و پی اس ۴ به گوش رسید.
در این نوشتار سعی داریم شما را نسخۀ جدید بازی Vampire: The Masquerade-Bloodline بر طبق آنچه در تریلر ابتدایی بازی توسط کمپانی سازنده به نمایش گذاشته شد، آشنا سازیم. فیلم ها و بازی های حول محور خون آشام ها همیشه در بین گیمرها و طرفداران ژانر وحشت، علاقمندان زیادی داشته است. در مورد Vampire: The Masquerade-Bloodline، داستان بازی در شهر سیاتل به وقوع می پیوندد.

انتشار اطلاعاتی جدید از بازی Vampire:The Masquerade-Bloodlin کمپانی Troika Games
انتشار اطلاعاتی جدید از بازی Vampire:The Masquerade-Bloodlin کمپانی Troika Games

خون آشام های خاندان Thinblood که پیش از این در رتبۀ پایینی قرار داشته اند، اکنون با به قدرت رسیدن Camarilla، فرصت دستیابی به رتبه های بالاتر را یافته اند. بنابراین Thinbloodها بایستی برای رسیدن به رتبۀ Full-blood یا خون آشام کامل تلاش کنند. این تلاش در قالب مبارزات خونین با اتکاء به نیروهای ماورایی و عجیب اتفاق می افتد که همگی با روح حاکم بر فیلم ها و داستان هایی که در مورد خون آشام ها ساخته شده اند، همخوانی دارد.
گیمر در جریان این جنگ خونین قبیله ای در ابتدای بازی باید یکی از سه خاندان Thinblood ها را به عنوان کاراکتر نقش آفرین خود انتخاب کند و در قالب نقش خود بکوشد و رتبۀ خود را تا رسیدن به خون آشام کامل ارتقاء دهد. همانطور که سازندگان بازی قول داده بودند، جنگ ها به صورت تن به تن دنبال می شود و داستان بازی حول محور اول شخص روایت می شود.
آنچه در سایت DualShockers از زبان یکی از نویسندگان بازی عنوان شده است، حاکی از این است که نقشۀ بازی در اختیار گیمرها قرار داده شده است تا بتوانند بر اساس روند پیشرفت بازی قسمت های مختلف آن را ببینند. نکتۀ دیگری که در مورد فضای بازی باید ذکر شود این است که بازی در شب اتفاق می افتد، چرا که خون آشام ها در معرض نور خورشید از بین خواهند رفت! برای بازی چند نوع قدرت ماوراء طبیعی معرفی می شوند که در جریان بازی با استفاده از آن ها می توانید رتبۀ خود را بهبود ببخشید. این قدرت های ماوراء طبیعی، توانسته اند به خوبی با فضای رعب آور مد نظر سازندگان بازی همگرایی پیدا کنند و بر جذابیت کار بیفزایند.
قدرت Mentalism: در واقع توانایی تاثیر بر اجسام بدون تماس فیزیکی با آن هاست که از ویژگی های اصلی و ابتدایی خون آشام ها به شمار می رود. در شکل ابتدایی تر این قدرت (Pull)، خون آشام قادر به تاثیرگذاری و حرکت دادن اجسام غیر زنده است. اما در شکل پیشرفته تر قدرت (Levitate) حتی می تواند بر افراد نیز تاثیر بگذارد.
نوع دوم قدرت Nebulation نام دارد که مربوط به علاقۀ فوق العادۀ خون آشام ها به مه و توانایی کنترل هوای مه آلود است. در زیر مجموعه اول این نوع قدرت (Mist Shroud) توانایی ایجاد هالۀ مه، محو شدن در آن و اثرگذاری بر محیط وجود دارد و در زیر مجموعه دوم این نوع قدرت (Envelop) خون آشام قادر به آسیب زدن به هدف از طریق ایجاد هالۀ مه در اطراف اوست.
بدین ترتیب که هدف را کور و سپس خفه می کند. 
اما طبقه بندی دیگری نیز وجود دارد که مربوط به خاندان Thinbloodها است و گیمر می تواند برای شروع بازی یکی از این چند نوع را انتخاب کند.

انتشار اطلاعاتی جدید از بازی Vampire:The Masquerade-Bloodlin کمپانی Troika Games
انتشار اطلاعاتی جدید از بازی Vampire:The Masquerade-Bloodlin کمپانی Troika Games

دستۀ اول Chiropterans ها هستند: خون آشام هایی که عاشق خفاش هستند. دارای دو نوع قدرت ویژه به نام های Glide (قدرت ویژه ای که امکان شناور شدن در فضا، بالا رفتن در ارتفاع و فرود آمدن را فراهم می کند) و Bat Swarm (قدرت ویژه ای که امکان احضار و دستور دادن به دسته ای از خفاش ها و استفاده از نیروی خفاش ها برای حمله به دشمن را فراهم می کند).
دستۀ دوم Mentalismها هستند: این دسته از خون آشام ها توانایی کنترل از راه دور دارند.
دستۀ سوم Nebulationها که قدرت استفاده از مه برای مبارزه را دارند.
آنچه از جزییات خبرهای درج شده در مورد PS4 Vampire: The Masquerade-Bloodline بدست می آید، نشان می دهد در نسخۀ جدید بازی، خون آشام ها از قدرت بیشتری نسبت به قبل برخوردارند. به هرحال خبر ارایۀ بازی Vampire: The Masquerade- Bloodline در پلتفرم ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴، به تنهایی برای هواداران ژانر وحشت می تواند خوشحال کننده باشد. اما قوت گرفتن شخصیت ها و نزدیک به واقعیت شدن گرافیک، تاثیر بسزایی در افزایش استقبال از پلتفرم های جدید بازی دارد.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 9 =