بررسی بازی Middle-earth Shadow of War

انتشار اولین گسترش دهنده داستانی بازی Middle-earth Shadow of War PS4

صنعت بازی‌های رایانه‌ای، صنعتی بسیار پیچیده و دارای چالش‌ های بسیار زیادی است. چالش‌ هایی که از زمان تعریف یک بازی رایانه‌ای شروع بکار کرده و تا زمان پس از انتشار یک بازی ادامه دارد. برای تولید یک بازی هزینه‌ های بسیار زیادی تعریف می‌شود که انواع متخصصان و کارشناسان حیطه‌های مختلف برای چند سال کار بر روی موضوع مورد نظر را شامل می‌‌ شود.

از انواع مهندسان کامپیوتر و برنامه‌نوس گرفته تا روانشناسانی که وظیفه مطالعات اجتماعی را بر عهده دارند، همگی در طراحی و ساخت یک بازی رایانه‌ای دخیل هستند. پس از اتمام مراحل ساخت یک بازی، مرحله ظهور بازی با تبلیغات خاص از مهم ترین قسمت‌های ارائه بازی مورد نظر است. تبلیغاتی که از ترفندهای بسیار خلاقانه و جدیدی برای معرفی محصول مورد نظر استفاده می‌کند تا موج طرفداران زیادی را از همان ابتدای انتشار بازی، طرفدار خود کند.

پس از انتشار بازی رایانه‌ای نیز، شرکت‌های طراح با قدرت فراوان در رفع مشکلات بازی مورد نظر گام برمی‌دارند و با ارائه نسخه‌های جدید سعی در رفع مشکلات بازی پلی استیشن رایانه‌ای دارند. امروزه قدرت یک محصول بیش از هر عامل دیگری به اعتبار شرکت سازنده آن بستگی دارد. وجود شرکت‌هایی چون سونی، گوگل و مایکروسافت در ارائه محصولاتشان سبب شده تا اعتبار و کیفیت حرف اول را در محصول مورد نظر بزند.

انتشار اولین گسترش دهنده داستانی بازی Middle-earth Shadow of War PS4
انتشار اولین گسترش دهنده داستانی بازی Middle-earth Shadow of War PS4

از میزان ارزش سهامی شرکت‌های بیان شده می‌توان جایگاه بسیار والای این شرکت‌ها را دریافت. ساخت کنسول‌هایی با تکنولوژی بسیار بالا که شاید هیچ کس فکر آن را نمی‌کرد سبب شده تا همیشه یک امید به آینده روشن در صنعت بازی‌ های رایانه‌ ای به شدت دیده شود. در کنار سیستم‌های سخت‌افزاری، بحث نرم‌افزار نیز در بازی‌های رایانه‌ای به شدت قابل توسعه است.

محتواهایی جذاب که با الهام از یک داستان مهیج که گاهی فیلم یا سریال آن نیز ساخته شده است، توانسته روز به روز علاقه‌مندان بیشتری را در این صنعت پاگیر کند. اما همه موضوعات و محتوای بازی‌های رایانه‌ای امروزه پسندیده نیستند. چرا که گاهی سود بیشتر جای انسانیت را گرفته و به هر کاری برای رسیدن به سرمایه بیشتر دست می‌ زنند. حتی در بسیاری از بازی‌های رایانه‌ای دیده شده که به ترویج استفاده از مواد مخدر در بین جوانان پرداخته شده است که بسیار ناراحت‌کننده است.

در هر حال امروزه بازی‌های رایانه‌ای بسیار متنوعی طراحی و ساخته می‌ شود که یک نمونه از آن بازی جذاب و مهیج Middle-earth: shadow of war می‌باشد. این بازی با گرافیکی بسیار بالا توانسته مخاطبان و کاربران بسیار زیادی از بازی‌ های رایانه‌ ای را مجذوب خود کند. در اخبار جدید منتشر شده از شرکت سازنده این بازی به گوش می‌رسد که بسته جدیدی از این بازی زیبا طراحی و ساخته شده است.

ارائه نسخه‌های جدید از یک بازی رایانه‌ ای در زنده نگه داشتن روح گیمرها بسیار تاثیرگذار است و در غیر این صورت در زمان اندکی بازی مورد نظر تمامی طرفداران خود را از دست خواهد داد. نام این بسته جدید Blade of Galadriel است که با محتوایی جدید سعی در افزایش جذابیت بازی فوق با ایجاد داستانی فرعی در کنار داستان اصلی بازی دارد. در این بسته سعی شده تا روایت اصلی داستان مورد نظر حفظ و تنها با افزودن کاراکترها و شخصیت‌هایی فرعی در بازی بتوان تا حدودی هیجان را به بازی مورد نظر برگرداند.

معمولا بسته‌های جدید در دو حیطه وارد عمل می‌شوند. حیطه اول موضوع کاراکتر های بازی مورد نظر است که با افزودن و یا ایجاد تغییراتی در آن موضوع جدیدی را به بازی منتقل می‌ کنند. در حالت دوم شخصیت‌ ها و کاراکتر های بازی رایانه‌ ای تغییر نکرده و تنها تجهیزات و امکانات موجود در بازی مانند انواع سلاح یا حتی نقشه‌های درگیر در بازی دچار تغییرات زیبایی می‌شود.

انتشار اولین گسترش دهنده داستانی بازی Middle-earth Shadow of War PS4
انتشار اولین گسترش دهنده داستانی بازی Middle-earth Shadow of War PS4

در کنار بسته‌های الحاقی به بازی همواره ایجاد نسخه‌های بهینه از بازی پلی استیشن نیز می‌تواند کمک بسیار بزرگی به رونق بازی مورد نظر کند. نسخه‌هایی که گاهی با هدف رفع مشکلات گذشته و گاهی با هدف ایجاد چالشی جدید در بازی آینده پا به این عرصه می‌گذارند. همان‌طور که دیده می‌شود صنعت بازی‌های رایانه‌ای با صنایع دیگر مشابه خود یک تفاوت اساسی دارد و آن ماندگاری و پایایی آن است.

در بسیاری از صنایع پس از انتشار یک محصول، موضوع آن به پایان می‌رسد و شاید تنها با ارائه یک خدمات پس از فروش، ادامه این موضوع در شرکت مورد نظر باقی بماند. اما در صنعت بازی رایانه‌ای همواره یک بازی در شور و هیجان خاصی به عمر خود ادامه می‌دهد تا همه روزه بتواند طرفداران بیشتری را نسبت به روز قبل پیدا کند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 13 =