انتشار بازی Fall of Light

بازی Fall of Light

استودیوی دیجراتی و استودیوی رون‌هدز اعلام نموده اند که بازی Fall of Light با سبک اکشن نقش‌آفرینی در آینده ای نه چندان دور در اختیار دارندگان کنسول های ایکس باکس وان، پلی استیشن ۴ و همچنین نینتندو سوییچ قرار داده خواهد شد.

بازی Fall of Light
عکس بازی Fall of Light

Fall of Light مهر سال قبل در اختیار مخاطبان پی سی قرار گرفت و دارندگان کنسول ‌های بازی از اینکه در رابطه با تاریخ انتشار این اثر برای سایر پلت فرم ‌ها اطلاعی در اختیار نداشتند، ناراحت بودند. اکنون در جدیدترین اخبار منتشره از بازی آگاه شدیم که وضعیت تغییر پیدا نموده و ۲ استودیوی رون‌هدز و دیجراتی از عرضه قریب الوقوع این اثر اکشن نقش‌ آفرینی با اسم Darkest Edition برای پلت فرم ‌های پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ خبر داده اند.

Darkest Edition علاوه بر کلیه محتوای نسخه پایه محصول دارای ۱ سیاه‌ چاله منحصر به فرد جدید نیز می باشد که اطلاعات چندانی در رابطه با آن منتشر نشده است. علاوه بر این، این محصول تروفی ها و اچیومنت ‌ها را در کنسول ‌های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان به طور کامل ساپورت می کند. همچنین توسعه دهندگان بازی برای افرادی که در پی خرید نسخه فیزیکی محصول می باشند همکاری تازه ای را با شرکت Eastasiasoft شروع کرده‌اند تا تعداد محدودی نسخه فیزیکی این بازی را نیز برای کنسول play station 4 تولید نمایند.

گیمرها در بازی Fall of Light در نقش یک مبارز گوشه گیر به اسم نیکس ظاهر می شوند که می بایست برای دخترش مبارزه کند و در این راه مجبور است به آخرین محلی برود که احتمال می رود در آنجا همچنان اثری از روشنایی وجود داشته باشد. مبارزه کردن در سیاه ‌چاله‌ های خطرناک و تاریک از جمله مهم ترین بخش های بازی به شمار می رود. مخاطبان با جست و جو کردن در محیط بازی و اکتشاف داستان‌ ها می توانند پاداش بگیرند و با تخصصی نمودن شیوه مبارزه ها به حفاظت از دختر نیکس یعنی ایتر بپردازند.

بازی Fall of Light
عکس بازی Fall of Light

بازی Fall of Light

تا کنون تاریخ عرضه بازی Fall of Light: Darkest Edition مشخص نشده است، اما احتمال می رود که این محصول در تابستان جاری در اختیار دارندگان کنسول ‌های مختلف قرار بگیرد. بازی Fall of Light Darkest Edition به نوعی قرار است که به عنوان برادر کوچک دو اثر Dark Souls و ICO عرضه گردد. ظاهرا تولید کنندگان بازی نیز ترسی از بابت اذعان به این این موضوع نداشته اند و اصلا شباهت به دو اثر مذکور جزو اهداف اصلی این بازی بوده است.

با توجه و دقیق شدن روی پوسته تاریک، شیوه روایت داستان و همچنین فضاسازی این بازی می توان ادعا کرد که Fall of Light تا حدودی موفق شده خودش را به دو بازی Playstation یاد شده نزدیک نماید. البته نباید انتظار روایت داستانی گسترده و همچنین یک فضاسازی فوق حرفه ای همچون بازی Dark Souls را بکشید، ولی چارچوب قصه همان چیزی می باشد که در ICO و Dark Souls مشاهده کرده ایم.

بازی با ۱ میان پرده شروع خواهد شد که در آن روایت کننده قصه به کلیات داستان بازی می پردازد. خلاصه این روایت این است که در ابتدای امر ترس و وحشت همه جا را فرا گرفته بود و بعد دختری ظهور کرده و امید و روشنایی را به زندگی مردم بازمی گرداند. بعد از این، مردم سیزده دوره در ثروت و آرامش و امید زندگی می کنند تا اینکه نوبت به دوره ۱۴ رسیده و دوباره تاریکی و وحشت بر همه جا سایه می گستراند.

در این بازی، گیمر در نقش شوالیه ای در بازی ظاهر می شود که وظیفه دارد دخترش را که Aether نام دارد و همچون کرم شب تاب نور و روشنایی تولید می نماید را به آخرین محلی که هنوز مردم در آنجا روشنایی می بینند برده و از دنیای تاریک خارج نماید. به طور کلی این بازی در مورد جنگ روشنایی و تاریکی است که دارای روایتی خلاقانه بوده و در نتیجه موجب خستگی مخاطب نخواهد شد.

قصه این بازی در ترکیب با موسیقی جذاب و رازآلود آن باعث القای احساسی ناشناخته و مبهم به مخاطب می شود. این موارد جزو مهم ترین نکات مثبت بازی به شمار می روند. بازی Fall of Light در قسمت اصلی خود یعنی گیم پلی چندان لذت بخش نبوده و تا حدودی نیز برای مخاطب اذیت کننده می باشد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 12 =