انتشار بازی Frostpunk کمپانی ۱۱ bit studios

بازی Frostpunk کمپانی 11 bit studios

اگر به بازی های استراتژیک علاقه دارید، حتما بازی Frostpunk کمپانی ۱۱ bit studios را امتحان کنید. این عنوان به نوبه خود بی نظیر است. مطمئن باشید پس از به پایان رساندن این بازی لبخندی از سر رضایت خواهید زد. شما در این بازی مجبور هستید تا از خودتان در برابر سرمای شدید محافظت کنید و به شهرسازی مشغول شوید. اگر تمایل دارید در مورد Frostpunk بیشتر بدانید در ادامه این مقاله با ما همراه شوید. ما این عنوان را بر روی کنسول های قدرتمند ایکس باکس وان بررسی خواهیم کرد.

بازی Frostpunk کمپانی 11 bit studios
عکس بازی Frostpunk کمپانی ۱۱ bit studios

شاید با یک نگاه کلی بتوان گفت که بازی Frostpunk کمپانی ۱۱ bit studios یک بازی استراتژیک و شهرسازی است. اما وقتی با نگاهی دقیق تر به این عنوان توجه می کنیم، متوجه می شویم که Frostpunk هیچ شباهتی به بازی های شهرسازی رایج ندارد. اگر پیشتر بازی های شهرسازی را تجربه کرده باشید، حتما می دانید که در این عناوین همه چیز برای پیشرفت و ارتقای شهر مهیا است.

شما می توانید با اختیارات کامل به سراغ ساخت بناها و گسترش شهر بروید و حتی به فکر اماکن تفریحی و سرگرم کننده برای شهروندان باشید. می توانید خیابان ها و بزرگراه ها را ارتقا دهید و با در نظر گرفتن المان های مختلف و متفاوت به فکر ساخت شهری جذاب و منحصر به فرد باشید. اما در Frostpunk همه چیز به همین آسانی نیست. در بازی Frostpunk کمپانی ۱۱ bit studios همه چیز برای یک حرکت رو به رشد در دسترس نخواهد بود. شما باید در طول بازی برای رسیدن به اهداف مختلف، حسابی زحمت بکشید. در Frostpunk به تاریخ سفر خواهید کرد.

شما به برهه ای وارد می شوید که سرمای شدید تمام شهر را فرا گرفته است و مردم برای نجات جان خود از شهرهای بزرگ دور شده اند و تصمیم دارند تا در کنار ژنراتور سکونت کنند. این تصمیم موجب می شود تا داستان شهرسازی شکل بگیرد. شما در Frostpunk به عنوان رهبری هستید که باید به مردم در این راه کمک کنید.

البته تمام وظایف شما به مدیریت شهرسازی محدود نمی شود. شما وظایف مهمی خواهید داشت که مهم ترین آن، حفاظت از جان شهروندان است. برای این کار باید به دنبال چیدمان استراتژی هایی باشید که بتوانید با کمک آنها جان شهروندان را در برابر سرما حفظ کنید. در کنارش باید نیازهای مختلف مردم خود را در نظر بگیرید و سعی کنید به یک پاسخ خوب و منطقی برایشان برسید. به طور کلی در Frostpunk شما علاوه بر شهرسازی، مدیریت مردم و تامین نیازهای مختلف آنها را هم بر عهده خواهید داشت.

بازی Frostpunk کمپانی 11 bit studios
عکس بازی Frostpunk کمپانی ۱۱ bit studios

Frostpunk یک بازی واقعا جذاب است که همه چیز برای یک تجربه منحصر به فرد در آن وجود دارد. همان طور که پیشتر هم گفتیم این عنوان با سایر عناوین مربوط به شهرسازی متفاوت است. در سایر بازی های شهرسازی شما با آسایش تمام به فکر گسترش شهر هستید و سعی می کنید با استفاده از ایده های نو و تازه اتفاقات جذاب تری را برای شهرتان رقم بزنید.

اما در Frostpunk همه چیز به این آسانی ها نیست. شما مجبورید برای گسترش شهر سختی های زیادی را به جان بخرید. البته در این راه با چالش های مختلفی هم مواجه می شوید که این چالش ها به جذاب تر شدن بازی XBox کمک به سزایی کرده است. بگذارید در این رابطه مثالی بزنیم. بهتر است به ابتدای بازی اشاره کنیم. درست در زمانی که به همراه مردم به بیرون از شهر رفته اید و قصد دارید تا در کنار ژنراتور سکونت کنید.

اما وقتی متوجه می شوید که ژنراتور خاموش است، با یک چالش جدی مواجه می شوید. برای اینکه بتوانید از جان مردم خود در برابر سرما محافظت کنید، باید به دنبال راهی برای روشن کردن ژنراتور باشید. البته باید سرعت عمل خوبی هم داشته باشید. زیرا سرمای محیط در ابتدای کار منفی ۲۰ درجه است اما در ادامه بیشتر از منفی ۱۰۰ درجه خواهد شد.

برای اینکه بتوانید جان خود و مردم را از این مهلکه نجات دهید، باید به فکر جمع آوری ذغال باشید. خیال نکنید که با گذشتن از این مرحله همه چیز تمام شده است. اتفاقا از این مرحله به بعد همه چیز شروع می شود و شما هر بار با چالش های بزرگ تر و جدی تری مواجه خواهید شد. اتفاقات بازی به سمتی پیش می روند که گاهی اوقات در زمان مواجه با چالش های مختلف حسابی آشفته می شوید. در طول بازی کار به جایی می رسد که شاید گاهی اوقات فراموش کنید در میان یک بازی استراتژیک شهرسازی حضور دارید.

شاید پیش خودتان احساس کنید در میان یک بازی شوتر اول شخص هستید که تا این حد استرس دارید! بازی Frostpunk کمپانی ۱۱ bit studios بازی واقع بینانه ای است و به شما کمک می کند برای حل مشکلات به دنبال راهکارهای منطقی باشید. در این عنوان خبری از قدرت های ماورائی و شگفت انگیز نیست و همین موضوع Frostpunk را منحصر به فرد کرده است.

مخصوصا در زمانی که اکثر کاراکترهای بازی های پرطرفدار، ماهیتی خدای گونه پیدا کرده اند و می توانند با دستان پر قدرت خود در چند دقیقه به همه چیز سر و سامان دهند. شما در Frostpunk یاد می گیرید که چطور به عنوان یک انسان معمولی با مشکلات رو به رو شوید. در Frostpunk با رهبری از جنس مردم مواجه هستید که برای سر و سامان دادن به اوضاع هیچ قدرت ماورائی ندارد. او فقط می تواند با ایده ها و تصمیمات درست، اوضاع را بهتر از قبل کند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 17 =