بررسی انتشار بازی دو بعدی و محبوب Trove استودیو Trion Worlds

بازی Trove

بازی دو بعدی و محبوب Trove توسط استودیوی Trion Worlds منتشر شده است. این استودیو طبق اخباری بخاطر خورشیدگرفتکی یک نسخه ی جدید از این بازی را ارائه کرده است. قرار است فضای بازی در نسخه ی جدید حال و هوای خورشیدگرفتگی را به تصویر بکشد.  Trove به طور رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد. نسخه ی جدید قرار است با نام Eclipse منتشر شود.

بازی Trove
بازی Trove

بازی دو بعدی و محبوب Trove توسط استودیوی Trion Worlds منتشر شده است. این استودیو طبق اخباری بخاطر خورشیدگرفتکی یک نسخه ی جدید از این بازی را ارائه کرده است. قرار است فضای بازی در نسخه ی جدید حال و هوای خورشیدگرفتگی را به تصویر بکشد.  Trove به طور رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد. نسخه ی جدید قرار است با نام Eclipse منتشر شود.

به جز تغییرات آب و هوایی می توان تغییراتی در Shadow Tower و دشمنان مشاهده نمود. ای نسخه امتیاز روزانه به بازی کننده ها می دهد. در این بازی ۱۴ بازی کننده در بازی حضور دارند. شما به عنوان یک بازی کننده وظیفه دارید تا آیتم های مخصوصی بسازید.

تاریخ انتشار نسخه ی رایانه ای بازی Trove

نسخه ی رایانه ای بازی در تاریخ ۱۸ تیر سال ۱۳۹۴ در اخیتیار عموم قرار گرفت. درست یک ماه پس از انتشار بازی یک بسته ی جدید به نام Megalithic به بازی افزوده شد. در نسخه ی کنسولی بازی دو مرحله ی فرعی وجود دارد که بازی کننده می تواند در آن امتیاز جمع کند. اکنون می توانید این بازی و نسخه ی جدید آن یعنی Eclipse را بر روی تمامی دستگاه های بازی در دسترس داشته باشید.

همان طور که متوجه هستید Trove یک بازی آنلاین است. مدتی است که ای بازی به صورت آزمایشی در اختیار بازی کنندگام قرار گرفته است. چنانچه نسخه ی نهایی منتشر شود شما با همین سطحی که در بازی هستید در نسخه ی نهایی ظاهر می شوید. به علاوه چون هنوز در نسخه ی آزمایشی به سر می بریم ممکن است در نسخه ی نهایی شاهد تغییراتی در بخش مکانیزم بازی باشیم.

به جز بازی Trove بازی هایی همچون  Minecraftو  Roblox طرفداران زیادی دارند بازیMinecraft  توسط کمپانی مایکروسافت منتشر شده است این بازی در بین طرفداران جذابیت خاصی دارد یک بازی با گرافیک پیکسلی که چندی پیش سالگرد ۱۰ سالگی اش را جشن گرفتند استودیوی طراح این بازی اعلام کرد که فروش این نسخه از بازی در کل جهان به بیش از ۱۷۶ میلیون نسخه می رسد؛ در این بین تنها ۳۰ میلیون نسخه فروخته شده مربوط به نسخه ی رایانه ای این بازی است.

بازی Trove
بازی Trove

در جدیدترین تریلری که از این بازی پخش شد قرار است تا بازی کننده ها به سیاه چاله های متعددی وارد شوند. در این سیاه چاله ها چالش های فراوانی از جمله معدن و باتلاق و دره های وحشتناک انتظار شما را می کشند.

این بازی در حال تک نفره و گروهی جریان دارد. داستان بخش تک نفره داستان یک دخترک را روایت می کند که با افرادی به ماجراجویی رفته است در این بین سرو کله ی اژدهای اندر پیدا می شود که جز دسته ی اژدهای خبیث است و سعی دارد تا شهر آن ها را خراب کند اینجاست که دخترک و گروه همراهش به مبارزه با او بر می خیزند.

بازی Roblox  نیز به اندازه ی دوبازی نامبرده محبوبیت درد تا جایی که طبق ارقام ۱۵ میلیون نفر کاربر در حال تجربه ی این بازی هستند. نکته ی جالب درباره ی این بازی این استکه توسط شخصی طراحی شده است که تخصصی در زمینه ی برنامه نویسی ندارد اما خلاقیت او منجربه طراحی چنین بازی محبوبی شد.

بیشترین بازی کننده های این بازی بچه های بین ۶ تا ۱۲ سال هستند. در این بازی ۴ میلیون بازی ساخت وساز نهفته است و همین امر باعث محبوبیت  آن شده است. به عبارت دیگر شما قادر هستید تا در بازی های مختلفی همچون رالی و یا ساختمان سازی حضور داشته باشید.

در گذشته از این بازی به عنوان نوعی وسیله ی آموزشی استفاده می شده است به این ترتیب که دانش آموزان می توانستند به صورت مجازی به پرسش های پیش آمده پاسخ دهند. در واقه شما در این بازی می توانید هر بازی که مد نظر دارید را بسازید. اوایل که این بازی منتشر شد تعداد کاربران آن به ۵۰ نفر می رسید؛ ولی چند سال بعد از مرز ۷ میلیون نفر گذشت.

گذشته از این حرف ها استودیوی سازنده بخشی از درآمد خود را از کاربران دریافت می کند، به طوری که تا سال ۲۰۱۷ مبلغی معادل ۴۰ میلیون دلار به دست آورده بودند. امروزه می توان اسباب بازی های این بازی را هم در بازار مشاهده نمود.

فروش این عروسک ها نیز خود به اقتصاد این استودیو کمک شایانی کرد. طبق اماری که چندی پیش منتشر شد تعداد بازی کنندهایی که در بازی Trove حضور داشته اند از ۱۵ میلیون نفر گذشته است. اما راز این موفقیت چیست؟ اسکات هارتسن رئیس استودیو این راز را بر ملا کرد؛ داشتن یک تیم با تجربه که با علاقه روی بازی کار کرده اند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =