انتشار تبلیغ جذاب سونی بازی Spider-Man

انتشار تبلیغ جذاب سونی برای بازی Spider-Man PS4

امروزه نقش تبلیغات و بازاریابی برای کسب درآمد و موفقیت در فروش محصولات و خدمات بر کسی پوشیده نیست. فارغ از آن که شما در چه زمینه ای فعالیت می کنید و یا این که بازار شما یک بازار کوچک محلی است یا در بازار های جهانی فعالیت می کنید، شما برای کسب موفقیت در تجارت خود به تبلیغات نیاز خواهید داشت. هدف از انجام تبلیغات و به طور خاص تبلیغات محیطی، جذب توجه و جلب نظر مخاطب است.
امروزه با توجه به تراکم شدید فضای تبلیغاتی ای که مردم را احاطه کرده است، جلب توجه و برقراری ارتباط بصری و مفهومی با مخاطب بسیار دشوار شده است. همین امر باعث گردیده است تا نیاز بیشتری به انجام کارهای خلاقانه و جدید برای دیده شدن به وجود آید.

انتشار تبلیغ جذاب سونی برای بازی Spider-Man PS4
انتشار تبلیغ جذاب سونی برای بازی Spider-Man PS4

فضای رقابتی موجود در بازار بازی های ویدئویی سبب شده است تا شرکتهای فعال در این بازار که عموماً یا در زمره تولیدکنندگان تجهیزات انجام بازی هستند و یا دست اندرکار تولید بازی های ویدئویی از هیچ تلاشی برای ارائه بهتر محصولات خود دریغ نکنند.

حتی شرکت های شناخته شده و کهنه کار که هم اکنون نیز سهم قابل توجهی از بازار بازی های ویدئویی را اختیار دارند نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به طور مستمر از طریق تبلیغات و بازاریابی برای محصولات جدید خود در این عرصه فعالیت می کنند. شرکت سونی نیز در همین راستا همواره حضور فعالی در عرصه انجام بازاریابی و تبلیغات برای محصولات خود داشته است.

شرکت سونی یک شرکت ژاپنی قدیمی است که عملاً فعالیت خود در بازار بازی های ویدئویی را از سال ۱۹۹۳ آغاز نموده است. این شرکت بیشتر از طریق کنسول بازی خود که تحت نام تجاری پلی استیشن تولید می شود، شناخته شده است. عرضه نخستین نسخه پلی استیشن به بازار در سال ۱۹۹۴ انجام شد و از آن پس تاکنون با تغییر چند نسل از تجهیزات بازی های ویدئویی شاهد حضور گسترده این شرکت در بازار با کنسول پلی استیشن ۴ هستیم.
اما فعالیت های این شرکت در بازار بازی های ویدئویی منحصر به تولید کنسول بازی و حتی تولید تجهیزات جانبی آن نمی شود. این شرکت علاوه بر فعالیت های فوق الذکر، در زمینه توسعه و انتشار بازی های ویدئویی که عموماً بنابر دلایل تجاری به صورت اختصاصی و انحصاری برای کنسول های همین شرکت تولید می شوند، نیز فعالیت گسترده ای دارد.

بازی Spider-Man یا همان مرد عنکبوتی که یکی از شخصیت های محبوب کمپانی آمریکایی Marvel است از جمله بازی هایی است که انتشار آن توسط شرکت سونی و انحصاراً برای کنسول پلی استیشن ۴ صورت گرفته است. توسعه این بازی توسط شرکت Insomniac Games انجام شده است.

یک شرکت آمریکایی که در سال ۱۹۹۴ تاسیس شده و سابقه کار به عنوان توسعه دهنده بازی های انحصاری هم با سونی و هم با مایکروسافت را داشته است. این بازی ویدئویی که یک بازی اکشن و ماجراجویی است و به طور تک نفره بازی می شود در سپتامبر ۲۰۱۸ توسط شرکت سونی منتشر گردید.

این بازی از سبک دنیای باز بهره می برد و از دید سوم شخص بازی می شود و طی آن شما علاوه بر دنبال کردن خط داستانی با درگیر شدن با شخصیت های مختلف قادر به انجام برخی ماموریت های فرعی با هدف کسب قابلیت های جدید و باز نمودن بخش های جدیدی از بازی نیز هستید.

شاید یکی از جذاب ترین قابلیت های این بازی امکان گشت و گذار آزادانه آن هم به سبک مردعنکبوتی در شهر نیویورک باشد.
آن چه که در چند وقت اخیر بیشتر باعث خبرساز شدن این بازی ویدئویی شده است نحوه تبلیغات انجام شده برای این بازی است. چندی پیش و پیش از انتشار این بازی بود که تبلیغات محیطی انجام شده در متروهای شهر نیویورک باعث شگفتی شهروندان شده بود. اکنون نیز برابر اخبار رسیده در کشور ایتالیا و هم زمان با انتشار این بازی در این کشور، شرکت سونی دست به ابداعات جدید و جذابی برای تبلیغ این بازی زده است.

انتشار تبلیغ جذاب سونی برای بازی Spider-Man PS4
انتشار تبلیغ جذاب سونی برای بازی Spider-Man PS4

تصور کنید صبح که از منزل خارج می شوید با یک اتوبوس که تا نیمه در دریاچه مرکزی شهر شما فرورفته و درحال غرق شدن است مواجه شوید. در اینجا شما درگیر چند اصل از اصول انجام تبلیغات یعنی برانگیخته شدن واکنش احساسی، تحریک کنجکاوی و شگفت زده گی شده اید و ناخود آگاه ذهن خود را در اختیار این ایده ی هوشمندانه قرار داده اید. شاید کمی دور از ذهن باشد و این نوع تبلیغ دقیقاً توسط شرکت سونی در شهر میلان ایتالیا انجام شده است.

این تار های نجات بخش مرد عنکبوتی است که جلوی غرق شدن اتوبوس مذکور را گرفته است. حال باید دید با این حجم از تبلیغات آن هم با چنین سبک های جسورانه و جذابی، آیا این بازی Playstation 4 شرکت سونی که در روزهای نخست انتشار قادر به جلب نظر مثبت منتقدان نیز شده بود خواهد توانست انتظار تولیدکنندگان خود را در بازار برآورده سازد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =