انتشار بازی Observation در پایان اردیبهشت

انتشار تریلر جدید بازی Observation PS4 در پایان اردیبهشت

بازی پلی استیشن ۴ Observation یک بازی ترسناک و مهیج است که توسط استودیوی نوکد طراحی شده است. چندی پیش یعنی در اوایل ماه فروردین ماه کمپانی سونی در برنامه های ویدیویی خود که Stat of Play نام دارد، از نسخه ی جدید این بازی خبر داد و دقایقی را به پخش نیمی از بازی اختصاص داد. داستان نسخه ی جدید، در یک سفینه فضایی به نام AL SAM که همه ی افراد آن مرده اند ادامه پیدا می کند.

وظیفه ی شما به عنوان دکتر فیشر این است که دلیل این کشتار را پیدا کنید. در نسخه ی جدید نیز همانند نسخه ی قبلی فضای ترس به صورت فوق العاده طراحی شده است. سونی این نوید را می دهد که تا ۲۱ می یعنی اواخر ماه اردیبهشت نسخه جدید را منتشر می کند.

انتشار تریلر جدید بازی Observation PS4 در پایان اردیبهشت
انتشار تریلر جدید بازی Observation PS4 در پایان اردیبهشت

بررسی بازی Observation پلی استیشن ۴

Observation در واقع نسخه ی جدیدتر و بهتری از بازی Layers of Fear است. بازی Layers of Faer از سری بازی های ترسناک بود ولی نقص های زیادی در بازی به چشم می خورد. سرانجام استودیوی بلوبر بازی Observation را طراحی نمود، ولی کماکان امکان مشاهده مشکلات بازی Layers of Fear در این بازی نیز وجود دارد؛ با این وجود در کل نمی توان جذابیت و هیجان بازی را نادیده گرفت.

داستان نسخه ی قبلی بازی Observation در کشور لهستان اتفاق می افتد. در این بازی شما نقش دنیل لازارسکی را برعهده دارید. دنیل یک پسر دارد که مدت زیادی از هم بی خبر هستند تا اینکه یک شب سرد و بارانی تلفن دنیل زنگ می خورد و با دیدن شماره تعجب می کند و تماس را رد می کند. دنیل در این بازی یک کارآگاه است. با این تلفن دنیل راهش را به خانه ی پسرش کج می کند. او پس از چند دقیقه گشتن سرانجام موفق به پیدا کردن خانه ی پسرش می شود.

بازی در حالی ادامه پیدا می کند که باید مدام کاوش کنید و به کمک نشانه هایی که در بازی موجود است به داستان بازی پی ببرید. نکته ی منفی که در این بازی به چشم می خورد شخصیت پردازی ضعیف آن است. طراح صرفا توجه بیشتری به داستان بازی کرده است و این امری عادی است چون بازی بر اساس پی بردن به داستان بازی طراحی شده است. بر خلاف کاراکتر ضعیف دنیل صدایی که برای آن در نظر گرفته شده است، فوق العاده به نظر می رسد.

ضعف شخصیتی بازی باعث اختلال در تماس بازی کننده با داستان نیز می شود؛ زیرا در بازی های ترسناک این شخصیت ها بسیار مهم هستند و بازی بدون آن ها ممکن نیست. نکته ی دیگر ترسی است که در بازی حاکم است. این ترس می تواند روح مخاطب را تحت تأثیر قرار دهد. ترسی که کمتر در بازی های دیگر به چشم می خورد. نکته منفی دیگر بازی این است که با وجود کاوش های فراوان برای به دست آوردن نشانه ها و سرنخ ها درطول بازی استفاده ی از آن ها فایده ای ندارد.

انتشار تریلر جدید بازی Observation PS4 در پایان اردیبهشت
انتشار تریلر جدید بازی Observation PS4 در پایان اردیبهشت

قسمت جذاب ماجرا که این بازی را همه گیر کرده است طراحی ترسناک صحنه ها است. این صحنه ها می توانند به کمک موسیقی عالی و صداهای محیطی حس عجیبی از ترس را به مخاطب منتقل نمایند، از آن ترس هایی که مخاطب دوست دارد زودتر مراحل را پشت سر بگذارد تا نفس حبس شده ی خود را آزاد کند. گرافیک به کار برده شده در بازی فوق العاده است. بازی با نور هم به خوبی در بازی دیده می شود. طراحی مراحل آنقدر عالی است که ممکن است حس کنید مراحل شباهت زیادی به یکدیگر دارند. متاسفانه در صحنه هایی که جزئیات زیادی دارد کمی ضعف در کیفیت تصویر دیده می شود.

می دانید که مهم ترین بخش هر بازی شخصیت اصلی آن است، ولی متاسفانه در این بازی اهمیت چندانی به این موضوع داده نشده و همین امر باعث می شود تا بازی بیشتر شبیه یک فیلم سینمایی به نظر بیاید. همچنین مراحلی که از دست یک موجود پلید فرار می کنید هیجان آن چنانی ندارد.

نتیجه گیری درباره ی بازی Observation

با این که بازی Playstation 4 Observation مانند بازی همسان خود یعنی Layers of Fear ضعف هایی دارد اما به طور کل با در نظر گرفتن گرافیک مراحل، موسیقی و صداگذاری محیطی و شخصیت ها، اتمسفر فوق العاده ای که روان بازی کننده را تحت تأثیر قرار می دهد، می تواند جزء کم نظیرترین بازی های ترسناک تلقی شود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + 6 =