جزئیات انتشار بازی Mafia 3 برای XBox One

جزئیات انتشار بازی Mafia 3 برای XBox One

جزئیات انتشار بازی Mafia 3 برای XBox One

جزئیات انتشار بازی Mafia 3 برای XBox One

ما تصمیم داریم در این مقاله در مورد بازی Mafia 3 با شما صحبت کنیم. بازی که به یک اثر دوست داشتنی تبدیل شده است. شاید در سال ۲۰۰۲ میلادی که نخستین نسخه مافیا منتشر شد، هیچ کس فکرش را هم نمی کرد که تا این حد مورد استقبال قرار بگیرد. اما چنین اتفاقی افتاد و بازی مافیا خیلی زود در میان گیمرها محبوب شد. شاید محتوای منحصر به فرد این بازی مهم ترین علت درخشش آن به حساب آید.
زیرا در آن زمان تمامی بازی های ویدئویی سبک و سیاقی شبیه به هم داشتند و گویا تحت تاثیر بازی GTA قرار داشتند. اما مافیا با استفاده از مضمونی تازه توانست به عنوان تک ستاره ای درخشان در آسمان بازی های ویدئویی بدرخشد.
استقبال از بازی مافیا به حدی زیاد بود که این روزها نسخه سوم آن هم در بازار منتشر شده است. Mafia 3 یکی از بازی های جذاب و دوست داشتنی برای XBox One به حساب می آید که ما تصمیم داریم در ادامه این مقاله به بررسی ان بپردازیم.

آشنایی بیشتر با بازی ایکس باکس وان Mafia 3
Mafia 3 یک بازی خوب به نظر می رسد. اما با یک نگاه کلی متوجه می شوید که به هیچ عنوان به پای نسخه اول خود نمی رسد. در خوشبینانه ترین حالت ممکن می توان Mafia 3 را چیزی شبیه به نسخه دوم دانست. نسخه دوم هم روی هم رفته اثر بدی نبود. اما نتوانسته بود مخاطبان را به اندازه کافی از خود راضی کند. شاید هم کیفیت بالای نسخه اول موجب شده بود که سطح توقع گیمرها افزایش پیدا کند.
اما چیزی که واضح است، این است که Mafia 3 در رده پایین تری در مقایسه با مافیای۱ قرار دارد.
“هنگر۱۳” به عنوان سازنده این بازی تلاش زیادی برای درخشش Mafia 3 کرده است. به طوری که پس از باز کردن بازی و کمی پیش رفتن در آن متوجه پتانسیل بالا و کیفیت بخش های مختلف بازی می شوید. البته در این میان نمی توان برخی نواقص و عیب ها را نادیده گرفت. نواقصی که تا حد زیادی کیفیت بازی را تحت تاثیر قرار داده اند.

جزئیات انتشار بازی Mafia 3 برای XBox One
جزئیات انتشار بازی Mafia 3 برای XBox One

این نواقص از همان ابتدای بازی حسابی توی ذوق می زنند. اما وقتی که کمی در بازی پیش می روید، این نواقص را فراموش می کنید و درگیر داستان جذاب بازی می شوید. داسان بازی در Mafia 3 واقعا بی نظیر است. البته تصور نکنید که داستان بازی Mafia 3 منحصر به فرد و متفاوت است. اتفاقا Mafia 3 یک داستان کاملا کلیشه ای دارد. اما به قدری خوب به آن پرداخته شده است که در طول بازی به شدت جذب همین داستان کلیشه ای می شوید! بسیاری از منتقدان Mafia 3 را از لحاظ داستان بازی در میان بهترین ها جای می دهند.

داستان بازی در Mafia 3
شما در Mafia 3 با شخصیتی به نام “لینکلن کلی” مواجه هستید. شخصیتی که پس از بازگشتن از جنگ به کلی عوض شده است و می خواهد رویه تازه ای را برای زندگی خود در پیش بگیرد. او می خواهد از گروه مافیایی شهر فاصله بگیرد و به مکان تازه ای مهاجرت کند تا بتواند با آرامش کامل به زندگی تازه خود مشغول شود. اما گویا برای تغییر فقط خواستن ملاک نیست. شرایط زندگی به سمتی پیش می رود که لینکلن چاره ای به جز پذیرفتن آن ندارد. او به خاطر شرایط خاص به نبرد مستقیم رئیس مافیا می رود و در ادامه، اتفاقات جذاب بازی رقم می خورد.

شخصیت پردازی در بازی Mafia 3
بدون شک شخصیت پردازی حرفه ای در بازی Mafia 3 تاثیر به سزایی بر کیفیت داستانی ان داشته است. شما در طول بازی با کاراکترهایی مواجه هستید که به خوبی عمق دارند و از توان بالایی در تاثیرگذاری بر مخاطب برخوردار هستند. اتفاقی که در Mafia 3 افتاده است و از نکات مثبت بازی هم به حساب می آید، حضور کاراکترهای خاکستری در طول بازی است. در واقع هنگر۱۳ تلاشی برای خلق اسطوره و یا شیاطین نداشته است.

جزئیات انتشار بازی Mafia 3 برای XBox One
جزئیات انتشار بازی Mafia 3 برای XBox One

به همین جهت حتی لینکن هم یک شخصیت مطلقا سفید نیست. این مسئله در مورد سایر کاراکترهای بازی هم صدق می کند. تمامی کاراکترها شباهت زیادی به انسان های معمول دارند. انسان هایی که می توانند مرتکب خطا و اشتباه شوند و شاید پس از این کار حسابی عذاب وجدان بگیرند! خلق شخصیت های خاکستری در Mafia 3 موجب شده است تا مخاطب ارتباط بهتری با کاراکترهای بازی برقرار کند و آنها را به عنوان انسان هایی شبیه به خود بپذیرد.

گرافیک بازی در Mafia 3
اگر یادتان باشد در ابتدای مقاله گفتیم یک سری از نواقص بازی از همان ابتدای کار توی ذوق می زند. لازم است بدانید که بخش اعظمی از این نواقص در بخش گرافیک فنی بازی به چشم می خورد. اگر چه نسخه اول و دوم این بازی از گرافیک فنی قابل قبولی برخوردار بود، اما حالا همه چیز در این زمینه خاص در Mafia 3 افت پیدا کرده است.
شما از همان ابتدای بازی شاهد بافت ها، ماشین ها و ساختمان هایی هستید که به هیچ عنوان از کیفیت قابل قبولی برخوردار نیستنند. البته در این میان طراحی چهره کاراکترهای بازی با بیشترین میزان دقت انجام شده است. گویا هنگر۱۳ تمام وقت خود را در خلق ظاهر کاراکترهای بازی صرف کرده است و از رسیدگی به سایر بخش های فنی بازمانده است.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 17 =