انتشار تریلر داستانی جدید بازی Mortal Kombat 11 در State Of Play

انتشار یافتن تریلر داستانی جدید بازی Mortal Kombat 11 PS4 در State Of Play

کمپانی سونی در برنامه ویدئویی State of Play خود قسمت هایی از نسخه ی جدید بازی Mortal Kombat 11 در معرض دید علاقه مندان به بازی های پلی استیشن گذاشت. در این بازی سه شخصیت مهم طراحی شده و این سه کاراکتر مهم Liu Kang ،Jax و Kung Lao نام دارند. بازی کنندگان می توانند با انتخاب هر کدام از شخصیت ها به مبارزه بپردازند.

داستان این بازی مبارزه کردن با آینده ی منفی شخصیت های داستان است مثلا در بخشی از بازی PS4لو کنگ از گذشته به آینده می رود تا با کونگ لائو که قصد دارد نقشه ی پلیدی را پیاده سازی کند مبارزه کند و او را شکست دهد. به گفته ی کمپانی سونی نسخه ی جدید بازی Mortal Kombat 11 تا ۲۳ آوریل یعنی سوم اردیبهشت ماه، برای دستگاه های پی سی، ایکس باکس وان و پلی استیشن همچنین تا ۱۰ مه یعنی ۲۰ اردیبهشت برای دستگاه نینتندو سوییچ عرضه خواهد شد.

بررسی بازی Mortal Kombat 11

این بازی توسط استودیوی ندررلم طراحی شده است و اساس آن بر مبارزه است. استودیوی ندررلم با وجود تمام تغییراتی که در سیستم بازی و ترفندهای مبارزه در نسخه ی جدید اعمال کرده است، ولی باز هم توانسته است تا اصالت بازی را حفظ کند، چون بازی Mortal Kombat 11 از آن دسته از بازی های قدیمی است که در هر برهه ای از تاریخ طرفداران زیادی داشته است.

داستانی که برای بازی در نظر گرفته شده است از هر نظر بی نقص و فوق العاده است. در نسخه ی جدید بازی یک کاراکتر منفی دیگر به نام کرونیکا نیز به بازی اضافه شده است که قادر است در زمان اختلالاتی ایجاد نماید. قضیه از این قرار است که کاراکتر شیناک در برابر ریدن شکست خورده و در چنگ ریدن اسیر شده است. ریدن نیز نیز به شدت شیناک را آزار می دهد و کتک می زند.

تا این که سر و کله ی اختلال گر زمان داستان یعنی کرونیکا پیدا می شود. او می تواند شخصیت های بازی را در بازه های زمانی مشخصی به افراد متفاوتی تبدیل نماید. مثلا می توان شاهد مبارزه ی جکس یک زمان با جکس زمان دیگر باشیم. نقص این بازی تکراری بودن این مبازرات و داستان پردازی ضعیف راجع به کاراکترهای منفی بازی است. مثلا کاراکترهایی مثل کلکتور و گراس که در نسخه ی جدید به بازی اضافه شده اند، برای بازی کننده همچنان نا شناخته هستند.

بیشتر به این دلیل است که داستانی برای آن ها مشخص نشده و فقط به عنوان دو قدرت بزرگ شناخته می شوند.از طرف دیگر کاراکترهای جدید نمی توانند به خوبی بازی کننده را به خود جذب کنند. با صرف نظر از این نقص های کوچک بازی می توانیم شاهد بازی های تک نفره و گروهی باشیم. Towers of Time یکی از حالت های بازی های تک نفره است که بر روی برج هایی صورت می گیرد و به مرور در طول بازی پی اس ۴ برج های بیشتری ظاهر می شود.

حالت Krypt که با تغییرات خاصی در نسخه ی جدید قرار گرفته است، بر این اساس است که به یک جزیره ی نا شناخته وارد می شوید و با باز کردن یک سری صندوق می توانید تجهیزات بیشتری به دست بیاورید. این بازی به صورت آنلاین نیز برگزار می شود و ایرانی ها نیز می توانند بدون هیچ مشکلی در این بازی شرکت نمایند.
نسخه ی جدید بازی علاوه بر تغییرات دیگر در روند مبارزه نیز تغییراتی ایجاد کرده است. مثلا تنها نواری که در نسخه ی قبلی برای حرکات شما در نظر گرفته شده بود در نسخه ی جدید به دو نوار حمله و دفاع تبدیل شده است. با وجود این همه تغییرات شخصیت های پر طرفداری مثل اسکورپیون و لوکنگ در روش مبارزه تغییری نکرده اند و می توان با ضربه پا و پرشی این دو کاراکتر حس مبارزه را با تک تک سلول های خود حس کرد.

انتشار یافتن تریلر داستانی جدید بازی Mortal Kombat 11 PS4 در State Of Play
انتشار یافتن تریلر داستانی جدید بازی Mortal Kombat 11 PS4 در State Of Play

تغییر جذاب دیگر شامل ایجاد تنوع در شخصیت های بازی و صحنه های مبارزه است. گرافیک و جزئیات صحنه های مبارزه از هر جهت بی نقص و گیرا هستند. در نسخه ی جدید شما قادر هستید تا شخصیت های مورد نظر خود را از نظر ظاهر و روش مبارزه تغییر دهید. در این نسخه چهره ی مبارزان تغییرات چشمگیری داشته است تا حدی که ممکن در وهله ی اول قهرمانان محبوب خود را نشناسید. حرکات مبارزان بسیار طبیعی تر و انعطاف پذیرتر شده است.

نتیجه گیری درباره ی بازی Mortal Kombat 11

بازیMortal Kombat 11 با وجود همه ی جذابیت ها و تغییرات مثبت در موسیقی، کمی ضعیف عمل کرده است، اما با این حال در کل نمی توان آن را عاملی بر جذاب نبودن بازی دانست. این بازی به شدت خشن است، پس اگر عاشق بازی های خشن هستید می توانید در مبازرات آنلاین و آفلاین آن شرکت کنید و هیجان پیروزی را بیشتر از هر زمانی تجربه کنید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 16 =