توضیح اندرو هاوس مدیر سابق پلی استیشن ارتباط با آینده کنسول ها

اندرو هاوس

علاقه مندان به دنیای تکنولوژی و بازی های کامپیوتری احتمالا با اندرو هاوس آشنایی دارند. شخصی که مدتی طولانی سمت مدیریت کمپانی سونی قرار داشت.

اندرو هاوس
اندرو هاوس

هاوس مدتی است که از سمت خود در شرکت سونی کناره گیری کرده است. وی چندی پیش در طی مصاحبه ای راجع به آینده کنسول های بازی اظهار نظر کرده است و به پیش بینی هایی در این باره پرداخته است.

در جریان یک رویدادی مربوط به بازی های کامپیوتری به نام گیمزییت، اندرو هاوس در ارتباط با آینده کنسول های بازی به خصوص کنسول پلی استیشن سخنانی را اظهار داشته است. این رویداد سه شنبه همین هفته برگذار شد. لازم به ذکر است که این اولین مصاحبه ای است که آقای هاوس پس از جدایی از سونی انجام داده است.

احتمالا اطلاع دارید که اندرو هاوس نقش پررنگی در پیشرفت دادن به کنسول پلی استیشن ۴ داشته است و قطعا تجربه لازم برای اظهار نظر درباره کنسول های بازی را دارا است. آقای هاوس اعلام کرد که هنوز کنسول پلی استیشن ۴ راه طولانی در پیش دارد و نمی توان کار آن را تمام شده دانست و هنوز پلی استیشن ۴ در دنیای بازی های ویدیویی نقش پررنگی را ایفا خواهد کرد. 

توضیح اندرو هاوس در مورد پلی استیشن ها

اگر اخبار مربوط به پلی استیشن و شرکت سونی را دنبال می کنید متوجه شایعاتی پیرامون انتشار پلی استیشن ۵ شده اید. اندرو هاوس در این باره توضیحی را اعلام نداشت. هاوس گفت که به دلیل جدایی او از شرکت سونی ترجیح خواهد داد تا در ارتباط با استراتژی های آینده این شرکت اظهار نظری نداشته باشد.

اندرو هاوس در بخشی از صحبت های خود می گوید که کنسول های خانگی یکی از محبوب ترین پلتفرم های بازی حال حاضر می باشند و نمی توان تصور کرد که به زودی از خانه های کاربران حذف شوند و قطعا عمری طولانی را در صنعت بازی های کامپیوتری خواهند داشت. وی در این باره گفت:

بنده شکی ندارم که عمر کنسول های خانگی بیشتر از آن چیزی هست که تصور می کنید. به یاد داشته باشید پیش از انتشار پلی استیشن ۴ بسیاری از منتقدین و کاربران معتقد بودند که کنسول های خانگی شانسی برای ادامه حیات ندارند و به پایان راه خود رسیده اند.

یکی از عواملی که باعث تقویت چنین تصوری شد پیشرفت بازی های موبایلی و افزایش فروش تلفن های همراه هوشمند بود. اما دیدیم که با وجود پیشرفت زیاد بازی های موبایلی به هیچ وجه کنسول های بازی دچار ضرر نشدند و همچنان در میان طرفداران گیم جایگاه خود را حفظ کردند و همچنان در میان محبوب ترین و پرفروش ترین پلتفرم ها قرار دارند.

همانطور که گفته شد اندرو هاوس اشاره ی دقیقی به پلی استیشن ۵ نکرد اما در بخشی از این مصاحبه گفت شد که:

روی هم رفته شرکت های تولید سخت افزار باور داشتند که کنسول های خانگی عمر چندانی ندارند و زود به انباری ها منتقل خواهند شد. اما من باور دارم که کنسول ها رفته رفته عمری طولانی تر خواهند داشت. این موضوع در مورد کنسول های فعلی و کنسول های آینده صدق خواهد کرد.

هنوز زود است که بخواهیم در ارتباط با کنسول های نسل بعدی مانند پلی استیشن ۵ اظهار نظر کنیم اما چیزی که می دانیم این است که پتانسیل فروش بسیار بالیی برای این کنسول ها وجود دارد و کمپانی های سازنده باید از این پتانسیل به خوبی استفاده کنند. برای مثال بازار چین یکی از بهترین بستر های فروش برای کنسول های بازی خواهد بود. 

اگر نگاه دقیقی به روند عرضه و فروش کنسول های پلی استیشن بیندازیم می بینیم که کنسول های سونی همواره شش یا هفت سال به صورت فعال در میان گیمر ها حضور داشته اند. اکنون پلی استیشن ۵ در پنج سالگی خود قرار دارد و این ظرفیت وجود دارد که این کنسول تا ۲ سال دیگر میزبان بازی های مختلفی باشد و کاربران بتوانند از آن استفاده کنند.

اندرو هاوس معتقد است که کنسول های میان نسلی همچون پلی استیشن ۴ پرو و حتی کنسول رقیب پلی استیشن یعنی ایکس باکس وان که از جمله کنسول های میان نسلی می باشند، یکی از عوامل طولانی تر کردن عمر کنسول های حال حاضر هستند.

بسیاری از افراد معتقد اند که در کنسول بعدی سونی نیز همچنان از دیسک ها و نسخه های فیزیکی بازی پشتیبانی خواهد شد و قرار نیست تنها راه بازی کردن استفاده از دیتای مجازی باشد، اقای هاوس در این باره گفته:

نمی توان به صورت قطعی در این باره چیزی گفت اما این که دیسک های فیزیکی به زودی حذف شوند، چندان عاقلانه به نظر نمی رسد. هنوز بخش بزرگی از فروش بازار مربوط به دیسک ها است و هنوز این ظرفیت میان کاربران وجود ندارد که بتوانند استفاده از دیسک ها را فراموش کنند. شاید در آینده و با پیشرفت اینترنت و نسل های بعدی شبکه این ظرفیت ایجاد شده و شاهد حذف شدن نسخه های فیزیکی بازی ها باشیم.

هاوس بر این باور است که صنعت بازی های کامپیوتری همواره در حال تحولات است و ممکن است در آینده ای نزدیک تحولی عظیم در شیوه انتقال اطلاعات پیدا شده و بازی ها به صورت استریم اجرا شوند و نمی توان بر این موضوع با قطعیت رای صادر کرد. مثال او از این مورد اولین کنسول پلی استیشن است که از کارتیج ها به دیسک ها انتقال داده شد و بسیار موفق نیز واقع شد که هم مورد پسند توسعه دهندگان بازی ها و هم مورد پسند کاربران بود. اندرو هاوس اعلام کرد که ممکن است چنین تحولی نیز در شیوه استریم نیز رخ دهد.

اندرو هاوس
اندرو هاوس

به صورت دقیق تر شیوه انتقالی استریم به سرویس هایی مانند پلی استیشن nowگفته می شود که از پردازش کننده های ابری برای اجرای بازی کمک می گیرند و شما با اتصال به اینترنت قادر خواهید بود که به انجام بازی ها بپردازید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 1 =