اولین بروزرسانی پلی ‌استیشن ۵

بروزرسانی پلی ‌استیشن 5

اولین بروزرسانی پلی ‌استیشن ۵ در راه است. در این به ‌روزرسانی به بازیکنان اجازه می‌دهد بازی‌های پلی‌ استیشن ۵ را در هارد درایو خارجی ذخیره کنند و همچنین چند ویژگی اجتماعی جدید به کنسول اضافه می‌شود.

سونی کنسول پلی ‌استیشن ۵ را در ماه نوامبر عرضه کرده و از آن زمان تنها چند ارتقاء سیستم کوچک ارائه کرده بود. این شرکت اولین به ‌روزرسانی عمده خود را عرضه می‌کند. قرار است در روز چهارشنبه ۱۴ آوریل در سراسر جهان عرضه شود.

این به ‌روزرسانی به بازیکنان اجازه می‌دهد بازی‌های پلی ‌استیشن ۵ خود را در هارد درایو USB ذخیره کنند، البته یک شرط وجود دارد. بازی‌های پلی ‌استیشن ۵ را به دلیل سرعت بالای اولترای SSD، نمی‌توان از هارد درایو بازی کرد. بازی‌ها را نمی‌توان مستقیم از PlayStation Store در درایو دانلود کرد، بازی‌هایی که مجدداً از درایو به کنسول منتقل می‌شوند به صورت خودکار به‌ روزرسانی می‌شوند. سونی تأیید کرده که پشتیبانی از درایو M.2 همچنان کار خواهد کرد.

این به ‌روزرسانی حاوی چند ویژگی اجتماعی جدید، شامل بازی اشتراکی بین کنسولی برای سیستم است. این ویژگی به بازیکنان اجازه می‌دهد صفحه ‌نمایش خود را حین چت با بازیکنانی از کنسول پلی ‌استیشن ۴ به اشتراک بگذارند. بازیکنان پلی ‌استیشن ۴ و پلی ‌استیشن ۵ اکنون می‌توانند به راحتی و با انتخاب گزینه “درخواست پیوستن” به بازی‌های هم ملحق شوند.

این کنسول دارای گزینه‌های جدید سفارشی‌سازی است، که به بازیکنان اجازه می‌دهد صدا در چت بازی را تنظیم کنند. همچنین قابلیت “پیش دانلود” را برای به ‌روزرسانی بازی‌ها فعال کرده و بزرگ نمایی صفحه را تنظیم کنند. ویژگی‌های اصلی بازی کنسول نیز تغییر داده می‌شود تا بازیکنان راحت‌تر بین دوستان و لیست مهمانشان جا به جا شوند.

برای همراهی با بروزرسانی پلی ‌استیشن ۵، سونی هفته آینده برنامه PlayStation را به‌ روز می‌کند. این به ‌روزرسانی به بازیکنان اجازه می‌دهد به بازی‌های چند نفره بپیوندند، فضای ذخیره‌ سازی کنسول و برنامه‌های دیگر را مدیریت کنند.

 

منبع: DigitalTrends

امیرمحمد ترابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =