اولین تصویر لو رفته از کنترلر کنسول بازی پلی استیشن ۵

اولین تصویر لو رفته از کنترلر کنسول بازی پلی استیشن 5

اولین تصویر لو رفته از کنترلر کنسول بازی پلی استیشن ۵

اولین تصویر لو رفته از کنترلر کنسول بازی پلی استیشن ۵ PlayStation ۵ Controller Design Rumors

درست همین چند وقت پیش بود که کمپانی سونی اطلاعاتی را در خصوص سیستم سخت افزاری کیت کنسول پلی استیشن ۵ یا ps5 منتشر کرد و در خصوص نحوه ساخت و قابلیت های جدید این کنسول کمی پرده ها را کنار زد. در این اطلاعیه به برخی از جزئیاتی اشاره شده بود که عمدتا به اطلاعات خاص سخت افزاری و  قدرت موجود و به کار گرفته شده در دستگاه پلی استیشن ۵ پرداخته شده بود اما به طور دقیق و واضح در خصوص قابلیت ها و جزئیات بیشتر آن اطلاعاتی ارائه نشد.
اما پس از آن و به تازگی این شرکت بزرگ اقدام به رونمایی از تصاویری از کیت گسترش کنسول بازی پلی استیشن ۵ نموده که اطلاعات دقیق تری حداقل از نظر ظاهری در خصوص این دستگاه می توان از آن برداشت کرد که در این تصاویر از دسته جدید یا کنترلر جدید پلی استیشن ۵ نیز اطلاعات گرفته شده است.
این اطلاعات که توسط کابر نا شناسی با نام مستعار SUPERSONIC4k و در یک حساب توئیتری انشتار داده شده است به تصاویر ظاهر و بدنه دستگاه ps4 و همچنین کنترلر این دستگاه  بسنده کرده است. حال با توجه به اطلاعاتی که از این تصاویر استخراج شده است می توان متوجه استفاده از صفحه نمایشی لمسی در کنترلر یا دسته دستگاه پلی استیشن ۵ به جای ترک پد پی برد.

اولین تصویر لو رفته از کنترلر کنسول بازی پلی استیشن 5
اولین تصویر لو رفته از کنترلر کنسول بازی پلی استیشن ۵

به نظر می رسد اطلاعاتی که قبلا در خصوص استفاده از صفحه نمایش لمسی بر روی دسته چلی استیشن ۵ انتشار داده شده بود و بیشتر به گمانه زنی و حدس و گمان می ماند به حقیقت پیوسته است و این شرکت برای اولین بار و برای ارائه یک تجربه بسیار متفاوت اقدام به عرضه کنترلر دستگاه پلی استیشن ۵ با یک کاربرد جدیدتر یعنی صفحه نمایش لمسی نموده است.
همچنین به غیر از تغییراتی که در دسته این دستگاه پیشررفته حاصل شده است و با توجه به وضوح تصاویر انتشار داده شده به نظر می رسد که ابعاد خود کنسول پلی استیشن ۵ نیز بسیار گسترده تر شده است و به آن یک صفحه نمایش بزرگ یا ۴ درگاه USB 3 تنها در جلوی دستگاه اضافه شده است.
البته ذکر این نکته اهمیت دارد که از تصاویر منتشر شده نمی توان به خروجی نهایی دستگاه پلی استیشن ۵ به صورت جدی و مطمئن نگاه کرد چرا که تصاویر فعلی رونمایی شده مربوط به Dev Kit کنسول پلی استیشن ۵ است  که با اطمینان می توان گفت محصول نهایی شرکت سونی به هیچ عنوان نمی توان با این ابعاد و یا حتی ظاهر منتشر شود.
نکته مهم دیگر این است که هنوز هیچ یک از منابع معتبر و یا حتی کارشناسان و مدیران شرکت سونی در خصوص این عکس های منتشر شده واکنشی نشان نداده اند و حتی این تصاویر را تایید و یا رد نکرده اند و شاید این نوع تصاویر حاصل ذهن خلاق یک فرد پیش گو باشد که تنها واکنش های مختلفی را در فضای مجازی به همراه داشته است.
این موضوع جایی جالب تر می شود که نوع طراحی این کیت و دسته آن کمی غیر منتظره و عجیب به نظر می رسد، بخصوص این که استفاده از صفحه نمایش لمسی این هم در دسته و یا کنترلر دستگاه پلی استیشن به نظر خیلی منطقی و کاربردی نیست ، زیرا نه تنها استفاده مشخصی را نمی تواند به همراه داشته باشد بلکه می توان در تعیین و قیمت گذاری نهایی دسته ها نیز روند بسیار صعودی را به دنبال داشته باشد و می تواند باعث نا رضایتی زیادی در بین هوادارن این کنسول بازی شود.

اولین تصویر لو رفته از کنترلر کنسول بازی پلی استیشن 5
اولین تصویر لو رفته از کنترلر کنسول بازی پلی استیشن ۵

اگر به تصاویر اکتفا کنیم می توان اینگونه برداشت کرد که استفاده از این صفحات لمسی نمایشی بر روی کنترلر دستگاه پلی استیشن ۵ می تواند تنها کاربرد ثبت رویداد و یا ارسال پپیام و دریافت اطلاعیه ها و غیره را داشته باشد. هر چند هنوز مشخص نیست که زمان رونمایی از دستگاه جدید پلی استیشن سونی موسوم به ps5 چه زمانی خواهد بود اما اگر این تصاویر صحت داشته باشد می توان گفت باید به زودی شاهد رونمایی از کنسول نسل نهمی سونی با قابلیت ها و تفاوت های بسیار فاحش تر و متفاوت تر از قبل در بازار جهان باشیم.
این موضوع می توان هم در قیمت نهایی این محصول اثر بسیار جدی بگذارد و هم اینکه کاربران دستگاه پلی استیشن ۵ را با چالش ها و نوآوری های جدیدی مواجه کند که ممکن است برخی به آن واکنش مثبت و برخی واکنش منفی نشان دهند. حال باید دید  در چه زمان از این دستگاه جدید پلی استیشن ۵ رونمایی می شود و آیا تصاویر انتشار یافته از دسته پلی استیشن ۵ واقعیت دارد و دقیقا پیش بینی ها و استنباط ها درست خواهد بود یا خیر.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + نوزده =