اولین جزئیات کنسول نسل نهمی ایکس باکس با اسم رمز اسکارلت [E3 2019]

 در حال حاضر هر روز منتظر خبرهای جدید و به روز از کمپانی های بزرگ صنعت بازی هستیم، در همین راستا کمپانی مایکروسافت خبرهای جدیدی درباره نسل جدید کنسول خود به نام ایکس باکس اسکارلت منتشر کرده است. خبرهایی که هر کدام می توانند یک قدم بزرگ برای رسیدن به تکنولوژی های آینده باشد. شناخت این تکنولوژی ها نیز می توانند کیفیت بهتری را برای کاربران ایجاد کرده و لذت حضور در فضای بازی های کامپیوتری را چند برابر نماید.

رقابت مایکروسافت و سونی
رقابت مایکروسافت و سونی

رقابت مایکروسافت و سونی

در میان همه این خبرها و پیشرفت هایی که شاهد هستیم، رقابت دو کمپانی مایکروسافت و سونی برای ارتقاء دو کنسول بازی ایکس باکس و پلی استیشن بیش از سایر رقبا در چشم کاربران قرار دارد. این روند در سال های اخیر حتی پر رنگ تر نیز شده است. دو کمپانی که رقابت تنگاتنگی برای ارائه بهترین و پرطرفدارترین کنسول بازی را دارند. جالب تر اینکه در حال حاضر هر کدام از این کمپانی ها یکی از این مقام ها را در دست دارند.

کنسول بازی پلی استیشن ۴ پرو با توجه به نسل های قبلی پلی استیشن و بازی های ارائه شده توسط سونی تبدیل به پرطرفدارترین و پرکاربرترین کنسول بازی خانگی شده و کنسول بازی ایکس باکس وان ایکس نیز با پردازنده های غول آسایی که در آن تعبیه شده رتبه بهترین کنسول بازی خانگی را در اختیار دارد تا این دو رقیب دیرینه تا اینجای کار بتوانند کیفیت تقریباً یکسانی را ارائه دهند. اما همه چیز در نسل بعدی این دو کنسول بازی می تواند تفاوت ها را رقم بزند و مسیر را برای یکی از این دو روشن تر کند.

نسل بعدی کنسول های بازی

با اینکه هنوز به زمان اعلام شده از طرف سونی و مایکروسافت برای ارائه نسل بعدی کنسول های بازی یک سال باقی مانده است، اما از همین اکنون خبرهای مربوط به این کنسول های بازی در همه نشریه های مربوط به تکنولوژی و بازی های کامپیوتری تیتر اول را به خود اختصاص داده است. تقریباً همه فعالان در بازار بازی های کامپیوتری و گیمرها از این دو نسل آینده معرفی شده توسط مایکروسافت و سونی صحبت می کنند. سونی که با کمی تاخیر درصدد ارائه کنسول بازی پلی استیشن ۵ بوده و مایکروسافت نیز شدیداً در تلاش است تا در نسل نهمی کنسول های بازی خود که با اسم رمز اسکارلت در سال آینده روانه بازار خواهد شد، رتبه بهترین کنسول بازی را همچنان در اختیار داشته باشد.

مایکروسافت در جریان کنفرانس E3 2019 اقدام به معرفی نسل نهمی کنسول بازی ایکس باکس با اسم رمز اسکارلت نمود و اطلاعاتی را از این نسل از کنسول بازی خود ارائه داد. این خبر به اندازه ای بزرگ و غول آسا بود که هر شنونده ای را بهت زده نمود. در حال حاضر همه کاربران ایکس باکس منتظر زمان ارائه این نسل هستند و از همین الآن در حال ایجاد تمهیداتی برای تهیه آن می باشند. اما چه نکاتی از نسل بعدی ایکس باکس را تاکنون می دانیم و مایکروسافت چه اطلاعاتی را برای کاربران فاش کرده است؟

افشاگری مدیر ایکس باکس

همزمان با سخنرانی مدیر ایکس باکس در کنفرانس E3 2019 یک تیزر تبلیغاتی نیز از ایکس باکس نسل بعدی با اسم رمز اسکارلت در فضای مجازی پخش شد که اطلاعاتی از این کنسول بازی را به کاربران ارائه داد. هر چند جزئیات ایکس باکس اسکارلت به قدری نیست که بتوانیم همه مشخصات و ویژگی های نسل بعدی کنسول بازی ایکس باکس را برآورد کنیم اما همین میزان اطلاعات نشان از یک کنسول بازی قدرتمند و ویژه دارد.

مدیر ایکس باکس در این مصاحبه تاکید کرد که تیم طراحی اسکارلت همان تیمی است که روی کنسول بازی ایکس باکس وان ایکس کار کرده و توانسته اند قدرتمندترین و سریع ترین کنسول بازی خانگی را در جهان ایجاد نمایند. از همین رو دوباره هسته اصلی تیم طراحی اسکارلت را تشکیل داده تا دوباره این عنوان در دست مایکروسافت باقی بماند. آنها به قدری از کسب این رتبه خوشحال هستند که به این راحتی ها تمایلی برای از دست دادن آن ندارند. از این مدیران ایکس باکس از هیچ تلاش و برنامه ریزی برای حفظ این رتبه دست بردار نخواهند بود.

تیزر تبلیغاتی ایکس باکس اسکارلت

در تیزر تبلیغاتی که برای کنسول بازی اسکارلت ارائه شده است، توضیحاتی درباره ویژگی های ساختاری و اصلی این کنسول بازی ارائه می شود. در درجه اول همه می دانیم که پردازنده اصلی این کنسول بازی را کمپانی AMD مبتنی بر Zen 2 ساخته و پرداخته خواهد کرد. در تیزر تبلیغاتی، اعلام می شود که این پردازنده قدرتی ۴ برابر بیشتر از پردازنده ایکس باکس وان ایکس خواهد داشت. همین یک خط خبر است که همه کاربران را بی صبرانه منتظر ارائه این محصول نگه داشته است. ایکس باکس وان ایکس در حال حاضر هم از لحاظ قدرت و هم از لحاظ سرعت بالاترین میزان کیفیت و کارایی را نشان داده و ارائه قدرت های ۴  برابر بیشتر از آن می تواند یک شگفتی بزرگ را در کنسول های بازی رقم بزند. اتفاقی که ایکس باکس از همین الآن قول آن را در اسکارلت به کاربران خود داده است.

حافظه گرافیکی در نظر گرفته شده برای پروژه اسکارلت ایکس باکس نیز از نوع GDDR6 می باشد. این پروژه همچنین می تواند بازی های کامپیوتری مخصوص خود را با نرخ فریم ۱۲۰ فریم بر ثانیه به اجرا در آورد. مدیر ایکس باکس همچنین توضیح می دهد که سرعت انتقال داده ها و لود بازی ها در اسکارلت چیزی حدود ۴۰ برابر بیشتر از نسل فعلی ایکس باکس خواهد بود. این ها اعداد و آماری است که به سادگی نشان می دهد که ایکس باکس قرار است در پروژه بعدی خود یک غول را به جای نسل قبلی خود معرفی نماید.

جزئیات ایکس باکس اسکارلت

ایکس باکس اسکارلت همچنین دارای ویژگی پشتیبانی از بازی های نسل قبلی این کنسول بازی خواهد بود و از آن گذشته از نسل جدید SSD ها نیز در آن استفاده خواهد شد تا کاربران از این پس بتوانند حجم عظیمی از بازی های مورد علاقه خود را در هارد آن در اختیار داشته باشند و دیگر نیازی به ذخیره این اطلاعات در دیسک های سخت افزاری و پرحجم نخواهد بود. مدیر ایکس باکس در پایان این کنفرانس همچنین از بازی Halo Infinite به عنوان اولین بازی مخصوص اسکارلت پرده برداری می نماید که قرار است همزمان با این کنسول بازی روانه بازار شود.

جزئیات ایکس باکس اسکارلت
جزئیات کنسول بازی ایکس باکس اسکارلت

با این حساب باید منتظر یک معجزه بزرگ در میان کنسول های بازی در نسل نهم ایکس باکس باشیم. معجزه ای که هم از نظر قدرت و سرعت و هم از نظر کیفیت نمایش می تواند همه نسل های قبلی را به یک کنسول بازی ساده تبدیل نماید. اما برای اطلاع از جزئیات ایکس باکس اسکارلت همچنان باید تا زمان عرضه این کنسول یعنی تعطیلات سال ۲۰۲۱ منتظر باشیم.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − شانزده =