اخبار

اولین پیش‌نمایش بازی‌ها و سخت‌افزارهای پلی‌ استیشن ۵

سخت‌ افزارهای پلی‌ استیشن 5

سونی از نشریات ژاپنی و یوتیوبرها دعوت کرد تا به تماشای پیش‌ نمایش پلی‌ استیشن ۵ رفته و تصاویر و فیلم‌های عالی تهیه کنند که کنسول را نشان دهد.

سونی بسیاری از نشریات ژاپنی و یوتیوبرها را به رویداد نمایشی پلی‌ استیشن ۵ دعوت کرد. این اولین باری است که این نمایش با سیستم برگزار می‌شود. همچنین اولین باری است که این سخت‌ افزار را خارج از تصاویر تبلیغاتی می‌بینیم. کسانی که توانستند کنسول جدید را ببینند، تصاویر و فیلم‌هایی از جزئیات، اندازه و گیم پلی عناوین خاصی مانند Astro’s Playroom و Godfall ارائه داده‌ اند.

در زیر عکس‌هایی که از ۴Gamer (از طریق The Verge) منتشر شده را مشاهده می‌کنید که پلی‌ استیشن ۵ را به صورت عمودی و افقی نشان داده شده است. در رأس همه این موارد، برخی دیگر از تصاویر نشان داده‌ اند که پلی‌ استیشن ۵ چگونه خود را خنک می‌کند. ۴Gamer نشان داد که فن داخل سیستم کاملاً بی صدا است و کسی نمی‌تواند صدای آن را بشنود. همچنین مشخص شد که در طول این نمایش، سیستم گرمای زیادی را ایجاد نکرد.

تصویر منتشر شده از ۴Gamer

سخت‌ افزارهای پلی‌ استیشن 5

یک تصویر هم وجود دارد که ۴Gamer منتشر کرده و نشان‌ دهنده یک قفل نقره‌ای کوچک است که در بخش بالایی سمت راست پلی‌ استیشن ۵ پنهان شده است. این قسمت، احتمالاً همان بخشی است که به‌ واسطه آن دارندگان پلی‌ استیشن ۵ می‌توانند محل ذخیره‌ سازی کنسول را با درایوهای SSD معمولی گسترش دهند. با این حال، هنوز استدلال این قفل و قسمت کمری مشخص نشده است.

متأسفانه ما نتوانستیم نمایش داشبورد یا عناصر رابط کاربری کنسول PS5 را ببینیم. البته بخش کوتاهی از آن را در ماه ژوئن مشاهده کردیم. اما معتقدیم که آن فقط صفحه راه‌ اندازی اولیه بوده است. کمپانی سونی قول داده است که یک داشبورد کاملاً جدید برای PS5 طراحی کند، بنابراین امیدواریم که به‌ زودی نگاهی اجمالی به آن بیاندازیم.

سرانجام توانستیم نگاهی اجمالی به گیم‌ پلی بازی‌های Astro’s Playroom، Godfall و Balan Wonderworld بیاندازیم. البته در گذشته نیز به وفور این بازی‌ها را دیده‌ ایم. ای کاش می‌توانستیم نگاهی به بازی‌هایی که قبلاً چیز زیادی از آن‌ها ندیده‌ ایم، بیاندازیم و بدین ترتیب SSD سریع درون کنسول بهتر به نمایش گذاشته می‌شد. شما می‌توانید در فیلم زیر نگاهی به آن سه بازی یاد شده برای کنسول PS5 بیاندازید.

قرار است کنسول PS5 اواخر ماه آینده در تاریخ ۱۲ نوامبر با قیمت ۴۹۹ دلار به بازار عرضه شود. همچنین کنسول PS5 یک نسخه تمام دیجیتالی دارد که فاقد دیسک درایور است و به قیمت ۳۹۹ دلار فروخته خواهد شد. اکثر پیش‌ فروش‌ها در زمان جنگ سال ۲۰۲۰ بر سر پیش‌ فروش PS5 پس گرفته شده است. اما بازهم هر از چندگاهی سهام خرید کنسول در برخی خرده‌ فروشی‌ها در دسترس قرار می‌گیرد. اگر هنوز هم می‌خواهید که پیش‌خرید انجام دهید، بهتر است سریع‌تر عمل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 2 =