اپراتورهای رینبو سیکس قرنطینه

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

اپراتور های رینبو سیکس قرنطینه همچنان پرقدرت ادامه می‌دهند، به قدری که Ubisoft به دنبال گسترش جهان در اسپین ‌آف Rainbow Six Quarantine خود است. اگرچه بازی مدت زیادی به تأخیر افتاد و اطلاعات کمی از آن منتشر شده است، اما به نظر می‌رسد که قرار است تحت تأثیر رویداد Outbreak که Siege مدتی پیش شاهد آن بوده قرار بگیرد. آن به‌ روزرسانی شامل انتشار دو اپراتور جدید، Finka و Lion جنجالی و همچنین حالت تقویت شده بازیکن در مقابل محیط (PvE) همراه با هیولاها است.

یک مورد کاملاً قطعی در بازی Quarantine، حضور حداقل برخی از اپراتورهای بازی Siege است. شاید همه اپراتورها در این بازی وجود نداشته باشند، اما اکثر اپراتورها از Siege گجت­‌ها و سبک بازی‌ای داشتند که باید مناسب سبک بازی‌ای مانند Quarantine است.

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه: مهاجمین

در حالی ‌که مهاجمین و مدافعین در Quarantine احتمالاً با هم در مقابل قتل همدیگر تلاش خواهند کرد، اما به خاطر سازمان‌دهی بیشتر مقاله در این بخش تقسیم شده‌ اند. این مهاجمین Siege احتمالاً به دلایل مختلفی در Quarantine حضور خواهند داشت، مواردی که در ادامه حضور ندارند دارای گجت‌­هایی هستند که هنگام مبارزه با انبوهی از هیولاها چندان مفید نخواهند بود.

اپراتور Ash 

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

یک انتخاب مشخص عالی است. گجت او به او اجازه می‌دهد به راحتی هر چیزی را تخریب کند، دیوارها، درب‌ها و پنجره‌ها را به راحتی باز کند. بسته به سلامتی دشمنان در Quarantine، احتمالاً برای مواردی غیر از تخریب آرام مفید خواهد بود. او احتمالاً می‌تواند برخی هیولاها را با Breaching Round به ذرات کوچکی تبدیل کند.

اپراتور Sledge

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

یک انسان ساده است و این بدان معنا است که او تقریباً در هر سناریویی مفید است. او چکش بزرگی را با خود دارد و با آن چکش بزرگ می‌تواند سوراخ‌های بزرگی را برای تیم ایجاد کند تا از آن عبور کنند.

اپراتور Montagne

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

یک سپر بزرگ دارد که با آن به هر دشمنی که هر چیزی به سمت او یا تیمش شلیک کند، می‌تواند با سپرش سد راه آن شود. اگرچه بسیاری از هیولاها معمولاً چیزی شلیک نمی‌کنند، اما برخی از آن‌ها این کار را می‌کنند. بنابراین Montagne از این جهت، یا صرفاً برای حمله به دشمنان بزرگ‌تر احتمالاً مزیت بزرگی خواهد بود.

اپراتور Glaz 

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

برخورد سختی دارد و او با اپتیک حرارتی‌اش حتی در دود هم می‌تواند همه‌ چیز را ببیند. او باید بتواند از فاصله دور بازی کند، یا منطقه‌ای را با دود بپوشاند تا هیولاها را گیج کرده و به راحتی با آن‌ها مقابله کند.

اپراتور Fuze

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

توانایی Fuze در پاک کردن یک اتاق بدون ورود به آن بسیار ارزشمند است و این موضوع زمانی بهتر می‌شود که بیشتر از دشمن در محل باشند.

اپراتور Blitz

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

شباهت زیادی با Montagne دارد، او بسیار مفید است، اما با توجه به اینکه Blitz می‌تواند به سرعت به سمت دشمنان با سپر یا کور خود بدود، ظرفیت حملاتش کمی تهاجمی‌تر است.

اپراتور Buck

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

کمی متفاوت‌تر از Sledge است، اگرچه او نمی‌تواند تخریبی که مرد چکشی ایجاد می‌کند را کاملاً مدیریت کند. با این حال، بسیار مفید است و شات‌گان او هنگام حمله هیولاها به سمتش، بسیار ارزشمند خواهد بود.

اپراتور Capitao

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

در Siege اصلی نسبتاً کم ارزش بوده است و باید دید که اگر در Quarantine حضور داشته باشد هم همان‌طور خواهد بود یا خیر. صرف ‌نظر از این موارد، Bolt آتش‌زای او برای پاک‌سازی گروه هیولاها بسیار عالی است و Bolt دودزا نیز در ترکیب با کسی مانند Glaz خوب و مفید خواهد بود.

اپراتور Ying

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

نسبت به هر شخصیتی در بازی، توانایی بهتری در کور کردن شخصیت‌های دشمن دارند و زمانی که در اتاقی پر از هیولا قرار می‌گیرد، این مورد احتمالاً بسیار مفید خواهد بود.

اپراتور Zofia

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

هم مانند Ash، Sledge و Buck می‌تواند تخریب نسبتاً بزرگی ایجاد کند، اما Zofia با مزیت دیگر یعنی نارنجک‌های آسیب رسانش همراه است و می‌تواند برای مدت کوتاهی دشمنان را هم خیره کند (به علاوه، او در صحنه هیولاهایی در Zofia Resident Evil Elite Set نیز متناسب است.)

اپراتور Lion

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

با آپدیت Outbreak اصلی برای Siege منتشر شد، پس منطقی است که در Quarantine نیز وجود داشته باشد. زمانی که هزاران دشمن به طور هم‌زمان در حال حرکت هستند، توانایی او در نشان‌گذاری کردن موقت دشمن عالی است.

اپراتور Finka

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

اپراتور دیگری که با Outbreak عرضه شد، Finka است، او می‌تواند تقویت سلامت موقتی را به تمام هم‌گروهی‌هایش ارائه دهد و آن‌ها را از وضعیت بد نجات دهد. همچنین می‌تواند از هرگونه عوارض منفی که ممکن است متحمل شوند، خلاص شود. اگرچه هنوز باید دید این هیولاها چه اثرات منفی خواهند داشت، اما اگر وجود داشته باشد، قطعاً Finka می‌تواند به دوستانش کمک کند که از اثرات منفی که منجر به مرگشان می‌شود دور بمانند.

اپراتور Nomad

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

یک Airjab شلیک می‌کند که با نزدیک شدن دشمنان منفجر می‌شود و آن‌ها را به جهت مختلفی پرتاب می‌کند. زمانی که دشمنان از چند جهت حمله می‌کند، این شلیک احتمالاً مزیت چشمگیری محسوب می‌شود.

اپراتور Gridlock

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

عملکردی مشابه Nomad دارد، اگرچه گجت­‌های او سرعت دشمنان را علیرغم پرتابشان کم می‌کند. اما اگر کمتر سرگرم ‌کننده باشد، می‌تواند به همان اندازه هم مفید باشد.

اپراتور Iana 

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

اگرچه ممکن است به نظر برسد که Iana در شرایطی که تیمش توسط هیولاها محاصره شده ‌اند، چندان مفید نخواهد بود، اما احتمال اینکه تله‌هایش حواس هیولاها را پرت کرده و آن‌ها را به سمت تعقیب و گریز وحشیانه‌ای هدایت کند هم وجود دارد.

اپراتور Flores

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

جدیدترین اپراتوری که به Siege اضافه شده Flores است، او امکانات جالب ‌توجهی دارد. هواپیمای بدون سرنشین انفجاری او به او این فرصت را می‌دهد که دیوارها را منفجر کند یا هیولاها را بدون نزدیک شدن به صحنه نابود کند.

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه: مدافعان

مدافعان Siege زیادی وجود دارند که می‌توانند به Quarantine اضافه شوند، برخی از آن‌ها می‌توانند منطقه‌ای را با سخت ‌افزارهای جدی تقویت کنند.

اپراتور Tachanka

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

با داشتن چیزی که اساساً یک برجک و نارنجک ‌انداز متحرک است، تمایل زیادی به نابودی دارد که با هیچ‌ چیزی قابل ‌مقایسه نیست.

اپراتور Oryx

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

مرد Kool-Aid جهان Siege است، او استفاده کمی برای راهروها دارد و در عوض خودش می‌تواند از دیوارها بگذرد. او می‌تواند به طور هم ‌زمان گروهی از هیولاها را نابود کند، یا مسیر جدیدی را برای خود و تیمش باز کند که از آن عبور کنند.

اپراتور Smoke

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

دارای توانایی ذاتی برای مقابله با آسیب در اتاقی پر از دشمنان با نارنجک‌های گازی است. که البته این قابلیت زمانی که اتاق پر از چیزهایی باشد که می‌خواهند او را بکشند، بسیار مفید خواهد بود.

اپراتور Kapkan

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

می‌تواند در یک زمان پنج تله را کار بگذارد و ایده خوبی از محل ورود دشمنان به هم ‌گروهی‌هایش دهد. همچنین هنگامی ‌که دشمنان در راه هستند می‌تواند آسیب‌های جدی به آن‌ها وارد کند.

اپراتور Castle

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

می‌تواند موقعیت را برای دشمنان دشوارتر کند و این بدان معنا است که می‌تواند هیولاها را وارد منطقه تنگ‌تری کند و موقعیت بیشتر قابل دفاع خواهد بود.

اپراتور Goyo

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

سپر محافظ Goyo در نگاه اول در برابر دشمنان بدون سلاح احتمالاً خیلی مفید به نظر نمی‌رسد، اما با توجه به این واقعیت که این سپرها منفجر می‌شوند، مشخص می‌شود که بسیار مفید و سودمند هستند.

اپراتور Pulse

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

اگر تیم مطمئن نیست که هیولایی در کمین است، Pulse می‌تواند آن‌ها را پوشش دهد. یعنی، اگر آن دشمنان ضربان قلب داشته باشند این امر ممکن خواهد بود. اگر نداشته باشند، بهتر از Pulse را در خانه بگذارید.

اپراتور Doc

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

با توجه به اینکه گجت Doc به او اجازه می‌دهد هم خودش و هم هم‌ گروهی‌هایش را درمان کند، باید بدانید که در هر موقعیتی عالی است. اگر یکی از هم ‌گروهی‌ها در موقعیت بدی بود، با محرک به او ضربه بزنید و او در کمترین زمان سلامتی‌اش را به دست می‌آورد.

اپراتور Rook

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

مانند Doc در هر موقعیتی عالی است. زره او آسیب وارده را کاهش داده و زمان‌ سنج خونریزی را برای هر کسی که آن را پوشیده باشد افزایش می‌دهد و همین باعث می‌شود راهی عالی برای اطمینان از این موضوع باشد که وضعیت بدتر نمی‌شود.

اپراتور Valkyrie

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

اگرچه به نظر می‌رسد نظارت در بازی Quarantine خیلی هم ارزشمند نیست، اما ممکن است در شرایط خاصی که دشمن در راه هستند نیاز به اعلام باشد. Valkyrie با دوربین‌های Black Eye خود یکی از بهترین موارد برای این کار است.

اپراتور Mira

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

با وجود گروهی از هیولاها که شاید نتوانند از یک پنجره کوچک حمله کنند، Mira می‌تواند Black Mirrors خود را در منطقه‌ای قرار دهد و امکان شلیک‌های راحت را به او و هم ‌گروهی‌هایش بدهد، با استفاده از این ترفند، دشمنان نمی‌توانند به آن‌ها حمله کنند.

اپراتور Maestro

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

مانند Valkyrie می‌تواند قبل از رسیدن دشمن متوجه شود که قرار است از کدام قسمت حمله کنند. دوربین‌های او مزیت اضافی دارند و می‌توانند لیزرهایی را به سمت دشمنان شلیک کنند، با این حال دوربین‌های او به ‌اندازه Valkyrie نیست و نمی‌تواند آن‌ها را هر جایی قرار دهد.

اپراتور Alibi

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

مانند Iana می‌تواند باعث شود دشمنان به منطقه‌ای حمله کنند که برایشان مثمر ثمر نیست. هولوگرام‌های او چه به‌ عنوان حواس ‌پرتی و چه به ‌عنوان روشی برای کاهش سرعت دشمنان استفاده شوند، مفید هستند.

اپراتور Clash

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

زمانی که صحبت از Quarantine می‌شود، Clash می‌تواند نسخه مفیدتری از Montagne باشد. او هم سپری در تمام بدنش دارد، اگرچه می‌تواند از خود برق شلیک کند و می‌تواند به جای تپانچه یا رولور به SMG مجهز شود.

اپراتور Melusi

اپراتور رینبو سیکس قرنطینه

گجت بانشی Melusi صدای زیادی ایجاد نمی‌کند، اما به طور قابل‌ توجهی سرعت دشمنانی که در راه هستند را کم می‌کند. این روش، احتمالاً راهی عالی برای ایجاد مسیری است که از طریق آن می‌توان دشمنان را وارد مسیر قابل ‌کنترل‌تری کرد.

 

منبع: GameRant

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =