ایستراگ های بازی سایبرپانک ۲۰۷۷

ایستراگ سایبرپانک 2077

همانطور که احتمالاً می‌دانید، ایستراگ ها در سایبرپانک ۲۰۷۷ خیلی زیاد هستیند که می‌توانید آن‌ها را در Night City پیدا کنید. برخی از آن‌ها اشارات واضحی مانند Batmobile هستند، اما بسیاری از این اشاره‌ها مبهم هستند و بیشتر جنبه شوخی دارند که درک آن‌ها برای اکثر بازیکنان که به دنبال ایستراگ Cyberpunk 2077 هستند، دشوار است. در اینجا لیستی از ایستراگ‌های بزرگ Cyberpunk 2077 برای شما تهیه کرده ‌ایم.

توجه: بعضی از ایستراگ سایبرپانک ۲۰۷۷ کوچک مانند نام مأموریت‌ها، ژست‌های عکاسی و دیوار نوشته‌ها به عمد از این لیست حذف شده ‌اند. بنابراین، این لیست تنها شامل ایستراگ‌های مهم و اصلی می‌شود.

Akira & Ghost in the Shell – Kusanagi CT-3X

ایستراگ Cyberpunk 2077

موتور نمادین Shotaro Kaneda از فیلم Akira با عنوان Kusanagi CT-3X در Cyberpunk 2077 وجود دارد. شما می‌توانید آن را در بخش شمالی Japantown پیدا کنید و به مبلغ ۲۲۰۰۰ Eddies از Wakado بخرید. نام این موتور، Kusanagi، نیز اشاره به کاراکتر Major Motoko Kusanagi از انیمه Ghost in the Shell دارد.

Batman – Batmobile

ایستراگ Cyberpunk 2077

با یک سفر سریع (Fast Travel) به Sunset Motel بروید و در شمال این نقطه یعنی Badlands به دنبال یک تونل بگردید. به رانندگی خود ادامه دهید تا در نیمه راه به یک کانتینر حمل و نقل برسید که درون آن Batmobile وجود دارد. با این کار، بلافاصله این خودرو به لیست اتومبیل‌های شما اضافه خواهد شد. همچنین یک Datashard بر روی میز قرار گرفته که پر از اشاره به Batman است، فقط شخصیتی که به آن اشاره می‌کند، به جای Batman، “Murk Man” نام دارد.

Blade Runner – “I’ve seen things you people wouldn’t believe”

ایستراگ Cyberpunk 2077

یکی از نمادین‌ترین صحنه‌های فیلم Blade Runner – اگر با آن آشنایی ندارید، یک فیلم کلاسیک Cyberpunk است – مونولوگ “Tears in Rain” (اشک ریختن زیر باران) توسط Roy Batty است. Roy در این صحنه، یک قمری سفید رنگ به همراه دارد که اشاره به آن را می‌توانید در پشت بام Advocet Hotel در Vista Del Rey بیابید. با رفتن به بالای پشت بام این هتل، شخصیتی را خواهید دید که کاملاً شبیه به Roy است و پرنده‌ای را در دست دارد.

Blade Runner – “Let me tell you about my mother”

ایستراگ Cyberpunk 2077

یکی دیگر از نشانه‌های Blade Runner در یکی از چند پایان بازی Cyberpunk 2077 وجود دارد. البته باید بگوییم که این قسمت از راهنما شامل اسپویلر می‌شود، بنابراین اگر هنوز بازی را تمام نکرده ‌اید، از خواندن این مطلب صرف نظر کنید.

در پایان Arasaka، هنگامی که متحمل یک سری آزمایشات می‌شوید، یکی از آزمایشاتی که بر روی شما انجام می‌گیرد، آزمایش Voight-Kampff است که برای دنیای Blade Runner ساخته شده بود. این آزمایش برای تشخیص انسان‌ها از نمونه‌های کپی شده‌، طراحی شده است – البته تشخیص اندرویدها (ربات‌های انسان‌نما) غیرممکن است.

Breaking Bad – The Heisenberg Principle

ایستراگ Cyberpunk 2077

Regina در غرب Watson یک مأموریت جانبی اختیاری (Gig) با نام Heisenberg Principle به شما می‌دهد. جدا از اینکه نام این مأموریت، خود یک اشاره واضح محسوب می‌شود، شما باید یک آزمایشگاه نابود شده را برای ساخت یک داروی تخیلی به نام “glitter” پیدا کنید. فقط حواستان باشد که هنگام منفجر کردن آن، زیاد نزدیک به تجهیزات نایستید.

تیم سازنده CD Projekt Red

ایستراگ Cyberpunk 2077

در داخل Kabuki، یک اتاق مخفی وجود دارد. در این اتاق تلویزیونی قرار گرفته که تصویری از تیم سازنده CD Projekt Red را نشان می‌دهد. به سمت تابلوی شمال-شرق بروید، از پله‌های نزدیک تابلوی نئونی “hotel” پایین بروید، سپس به دنبال یک در کرکره‌ای بسته در گوشه‌ای بگردید.

برای دسترسی به آن باید کدی را وارد نمایید، اما در واقع این کد، درون پیام CD Projekt Red که همراه با هر نسخه از بازی می‌آید،‌ قرار گرفته است. اگر نمی‌خواهید به دنبال آن بگردید، این کد ۶۰۵۱۸۵ است. وارد اتاق شوید، همراه با Johnny – کسی که گیتار خود را بیرون آورده و چند آهنگ می‌نوازد – روی مبل بنشینید، تلویزیون را روشن کنید و تصویر تک تک افرادی که بر روی این بازی کار کرده ‌اند را مشاهده کنید.

CohhCarnage – Garry the Prophet

ایستراگ Cyberpunk 2077

درست در خارج از محل کار Misty و کلینیک Viktor ،Garry the Prophet را خواهید دید که در حال پیشگویی و فریاد زدن است. این بخش، در واقع اشاره به CohhCarnage، یک استریمر محبوب Twitch، دارد که در کانال خود بازی‌های مختلفی را انجام داده و یکی از معتبرترین محتواسازان است. کاراکتر این استریمر،  از شخصیت واقعی او فرسنگ‌ها فاصله دارد.

Death Stranding – BB Pod and Hideo Kojima

ایستراگ Cyberpunk 2077

یکی از معروف‌ترین ایستراگ‌های Cyberpunk 2077، مربوط به Hideo Kojima می‌شود. البته برای این موضوع، یک مقاله اختصاصی در نظر گرفته شده است، اما به طور خلاصه می‌توان گفت که Hideo Kojima نویسنده، تهیه کننده، کارگردان و طراح معروف بازی‌های ژاپنی است که احتمالاً با بازی Death Stranding او آشنا باشید.

در طول مأموریتی با نام «Heist»، شما با Jackie قرار ملاقات دارید که برای حاضر شدن، به هتلی می‌روید. پس از این ملاقات، مجدداً می‌توانید به این هتل بازگردید. Hideo Kojima در بار این هتل حضور دارد. در رابطه با BB نیز شما با تکمیل مأموریت «I Fought the Law»، با کارگاهی به نام River Ward آشنا خواهید شد. سپس او در رابطه با پرونده‌ای با شما تماس گرفته و تقاضای کمک می‌کند. در قسمتی از این مأموریت که «The Hunt» نام دارد، باید درباره کلینیکی تحقیق کنید. در حین جستجوی این کلینیک، BB را خواهید یافت.

Demolition Man – Three Seashells

ایستراگ Cyberpunk 2077

در آپارتمان V، یک توالت دارید. اما به جای دستمال توالت، سه صدف دریایی در کنار مستراح قرار گرفته است. این صحنه ممکن است برای بسیاری از بازیکنان مبهم باشد، اما کسانی که فیلم Demolition Man را دیده باشند، می‌دانند که این اشاره به استفاده از صدف به جای دستمال توالت در این فیلم دارد. اینکه چگونه از آن‌ها استفاده می‌شد را هنوز کسی نمی‌داند.

Die Hard & Dirty Harry – Joan McClane & Henry Callahan

ایستراگ Cyberpunk 2077

در طول انجام مأموریت River همراه با River Ward، شما با فرزندان Joss، یعنی Monique و Dorian مشغول بازی AR می‌شوید. وقتی که بچه‌ها، هدست‌ها را روی سر خود می‌گذارند، تبدیل به Joan McClane و Henry Callahan می‌شوند؛ که اشاره به John McClane (در فیلم Die Hard) و Harry Callahan (در مجموعه سریال Dirty Harry) دارد.

Dukes of Hazzard – General Lee

ایستراگ Cyberpunk 2077

اتومبیل General Lee برای تمام طرفداران Dukes of Hazzard نمادین است، اما آیا می‌دانستید که شما می‌توانید این اتومبیل را در Cyberpunk 2077 بخرید؟ Type-66 Jen Rowley (General Lee، Jen Rowley) که در منطقه Rancho Coronado یافت می‌شود، برای شما ۵۸۰۰۰ Eddies هزینه در بر خواهد داشت. دقیقاً همان اتومبیل کلاسیک است، اما بدون بوق معروف.

Fallout – Vault 101 LARPers

ایستراگ Cyberpunk 2077

در Badlands، تقریباً ۶۵۰ متر از حاشیه شرقی و ۷۵۰ متر از جنوب غربی منطقه سفر سریع Regional Airport، چند جسد در اطراف یک دیش دایره‌ای شکل که بر روی آن عدد “۱۰۱” نوشته شده است، پیدا می‌کنید. اگر مکالمه بایگانی شده میان Albert Cole و Gary Epps را به دست آورید، خواهید فهمید که این LARPerها در حال ایفای نقش یک سناریوی پساآخرالزمانی بودند که در آن برای اولین بار پس از جنگ هسته‌ای، امنیت پناهگاه ۱۰۱ را ترک می‌کنند.

Grand Theft Auto – Grove Street

ایستراگ Cyberpunk 2077

این ایستراگ، کمی ضعیف است، اما در Rancho Coronado خیابانی وجود دارد که شدیداً شبیه به Grove Street است. در نبش منطقه سفر سریع Almunecar و Jerez یک خیابان بن بست وجود دارد که پر از باندهای خلافکار است و بسیار به Grove Street شباهت دارد. البته بیشتر شبیه به Grove Street موجود در نسخه GTA V است تا نسخه اصلی آن.

Grand Theft Auto – “Follow the damn train, CJ!”

ایستراگ Cyberpunk 2077

در نزدیکی نقطه سفر سریع Trailer Park در ناحیه Red Peaks نقشه، یک ریل قطار وجود دارد. با رفتن به سمت تونل، دو جسد به همراه یک موتور تصادفی خواهید دید. از طریق یکی از این جسدها Datashard (نوعی اطلاعات) به دست خواهید آورد که مکالمه مخفی میان CJ و Little Smoke در رابطه با گرفتن یک قطار است. تنها کاری که باید انجام دهید، این است که آن قطار لعنتی را دنبال کنی CJ!

Hidan no Aria – Aria H. Kanzaki

ایستراگ Cyberpunk 2077

این ایستراگ، مخصوص طرفداران پروپاقرص این انیمه‌ است و احتمالاً برای عده‌ای مبهم باشد. اما یکی از خیابان‌های Japantown به نام Aria H. Kanzaki، قهرمان اصلی Hidan no Aria و یکی از نوادگان Sherlock Holmes (حرف H مخفف Holmes است) نام گذاری شده است. در انگلیسی، این نمایش Aria the Scarlet Ammo نام دارد و او به Sherlock Holmes چهارم معروف است.

Indiana Jones and the Crystal Skull – Refrigerator man

ایستراگ Cyberpunk 2077

در فیلم Indiana Jones and the Crystal Skull صحنه معروفی وجود دارد که در آن Indiana با مخفی شدن در داخل یک یخچال، از انفجار هسته‌ای جان سالم به در می‌برد. در طی ده سال اخیر، چندین بار به این صحنه در بازی‌های مختلف اشاره شده است – از جمله یک نمونه کلاسیک در Fallout New Vegas – که یکی از این اشارات درCyberpunk 2077 وجود دارد. به سمت Badlands بروید، در امتداد جاده شمالی به منطقه سفر سریع ایستگاه سوخت Medeski و درست قبل از چهار راه، می‌توانید یخچالی را پیدا کنید که یک جنازه به همراه یک کلاه کابوی در آن قرار گرفته است.

Jesse Cox – Flaming Crotch Man

ایستراگ Cyberpunk 2077

سومین و آخرین چهره معروفی که در این بازی پیدا کرده ‌ایم، مربوط به Jesse Cox می‌شود که یک YouTuber و استریمر Twitch به همراه تقریباً یک میلیون مشترک می‌باشد. او معمولاً ژانرهای ترسناک را بازی می‌کند و کاراکتر او در Cyberpunk 2077 نیز واقعاً وحشت‌زده است. این کاراکتر، از مأموریت جانبی (Gig) Burning Desire به دست می‌آید و شما باید او را نجات داده و به Ripperdoc برسانید. نام او در این بازی هیچ تغییری نکرده و همان Jesse است.

John Wick – A little misunderstanding

ایستراگ Cyberpunk 2077

در طول مأموریت جانبی (Gig) Olive Branch، از شما خواسته می‌شود که با مردی به نام Sergei ملاقات کنید. هنگامی که با او وارد صحبت می‌شوید، به شما اطلاعاتی در مورد یک قاتل مزدور می‌دهد که ریش معمولی و کفش قهوه‌ای رنگ دارد و همیشه یک سگ همراه او است. Keanu Reeves (کسی که در نقش Johnny Silverhand بازی می‌کند) درست مانند مجموعه فیلم‌های John Wick نقش یک دوست را ایفا می‌کند. Sergei حتی می‌گوید که هیچ چیز به اندازه او نفس گیر نیست، که اشاره به حضور Keanu در صحنه E3 در سال ۲۰۱۹ دارد.

Jovem Nerd – Ozob Bozo

ایستراگ Cyberpunk 2077

یکی دیگر از اشاره‌های فوق‌العاده مبهم Cyberpunk 2077 در شکل Ozob Bozo ظاهر می‌شود، که الهام گرفته از یکی از کاراکترهای Jovem Nerd (پادکست RPG رومیزی برزیلی) است. Ozob یک نارنجک به جای بینی‌اش دارد و چهره‌اش شبیه به یک دلقک است – شما در طول مأموریت Beat on the Brat با او گلاویز خواهید شد.

Mad Max: Fury Road – Crashed war rig

ایستراگ Cyberpunk 2077

در منطقه Technica در جنوب نقشه، یک کامیون سوخت‌گیری و یک سری جنازه وجود دارد. بنا به دلایلی، هنگام بازگشت به این محل، جنازه‌ها از این قسمت بازی حذف شده ‌اند. اما باید بگوییم که در میان این اجساد می‌توانید افرادی را پیدا کنید که بسیار شبیه به Immortan Joe و Imperator Furiosa هستند. همچنین یک مکالمه بایگانی‌شده میان Charlize Fury و Dakota Smith می‌توانید پیدا کنید که در مورد نحوه زخمی شدن Max و اینکه تمام خانم‌ها باردار بودند، صحبت می‌کنند.

The Matrix – Guns, lots of guns

ایستراگ Cyberpunk 2077

در کانال تلویزیونی Just Ads، ممکن است آگهی آشنایی ببینید. “Guns, lots of guns” (تفنگ، یک عالمه تفنگ) صحنه‌ای از فیلم Matrix است که در آگهی با جمله “Clothes, lots of clothes” (لباس، یک عالمه لباس) به آن اشاره شده است. هنگامی که با Zuleikha در خانه او هستید، این مورد در طول مأموریت جانبی There Is A Light That Never Goes Out توجه شما را به خود جلب می‌کند.

The Matrix – Red or Blue Pill? (قرص قرمز یا آبی؟)

ایستراگ Cyberpunk 2077

هنگامی که به Johnny اجازه می‌دهید که برای اولین بار به عنوان V بازی کند و او وحشیانه وارد کلاب Afterlife می‌شود، در یکی از صحنه‌ها نشان می‌دهد که یک مرد شوم با کت مشکی رنگ از Johnny می‌خواهد که از میان یکی از قرص‌های آبی و قرمز رنگ، یکی را انتخاب کند. این اشاره‌ای به فیلم Matrix دارد.

Mike Pondsmith – Pondsmith Street

ایستراگ Cyberpunk 2077

Mike Pondsmith خالق اصلی Cyberpunk است و در این بازی مستقیماً با CD Projekt Red همکاری می‌کند. در نتیجه، خیابانی در Japantown وجود دارد که Pondsmith Street نام گذاری شده است.

Mortal Kombat – Scorpion

ایستراگ Cyberpunk 2077

پس از تکمیل مأموریت I’ll Fly Away with Mitch، او به شما یک مجسمه کوچک هدیه می‌دهد که می‌توانید آن را در آپارتمان V بر روی میز عسلی زیر پنجره قرار دهید. این مجسمه شبیه به Scorpion است که به خاطر ژستی که گرفته، هم شبیه به یکی از شخصیت‌های Cyberpunk است و هم شبیه شخصیت معروفی در Mortal Kombat. اگر آن را اسکن کنید، نام “KO Kombat” را خواهید دید.

The Office US – Surgeon from Japan

ایستراگ Cyberpunk 2077

هنگامی که مأموریت Big In Japan را تکمیل می‌کنید، با این ایستراگ سایبرپانک ۲۰۷۷ روبه رو می‌شوید. شما با Haruyoshi، یک جراح مغز ژاپنی آشنا می‌شوید. طرفداران The Office US داستان او را به خوبی می‌دانند. بسیار شبیه به داستان Hidetoshi Hasagawa، جراح قلبی است که جان Darryl را نجات می‌دهد. این داستان در شش فصل اتفاق می‌افتد.

Portal – GLaDOS

ایستراگ Cyberpunk 2077

در طول مأموریت Epistrophy، وقتی که Delamain از شما می‌خواهد تا اتومبیلش را پیدا کنید، در این میان صدای آشنایی به گوشتان می‌رسد. با نزدیک شدن به این اتومبیل در Coastview متوجه خواهید شد که این صدا دقیقا شبیه به صدای GLaDOS، هوش مصنوعی معروف در بازی ویدیویی Portal است. حتی به جمله معروف “the cake is gone” نیز اشاره شده است.

Rihanna – Disturbia

ایستراگ Cyberpunk 2077

یکی از غیر منتظره‌ترین ایستراگ سایبرپانک ۲۰۷۷ ، اشاره به Rihanna می‌باشد. به طور دقیق‌تر باید بگوییم که به آهنگ Disturbia او در سال ۲۰۰۸ اشاره شده است. وقتی که اسلحه Skippy را پیدا می‌کنید، هنگام استفاده از آن، اغلب آهنگ Disturbia را زمزمه می‌کند. در میان آن آهنگ‌های رباتیک، این آهنگ از جذابیت و گیرایی خاصی برخوردار است.

Romancing the Stone – Colby “Little Mule”

ایستراگ Cyberpunk 2077

اگر کمدی عاشقانه Romancing the Stone با بازیگری Michael Douglas ،Kathleen Turner و Danny DeVito محصول سال ۱۹۸۴ را دیده باشید، پس با اتومبیل Colby “Little Mule” که می‌توانید آن را از منطقه Badlands خریداری کنید، آشنا هستید. البته این اتومبیل دقیقاً شبیه به آن نیست، اما به خاطر طراحی و نامی که برای آن در نظر گرفته‌ اند، می‌توان آن را اشاره‌ای به اتومبیل Little Mule در Romancing the Stone دانست.

The Shining – Room 1237

ایستراگ Cyberpunk 2077

در طول اولین مأموریت ویژه بازی یعنی The Rescue، شما همراه با Jackie به پناهگاه scav می‌روید. شماره اتاقی که وارد آن می‌شوید، ۱۲۳۷ است – اشاره‌ای به اتاق ۲۳۷ فیلم The Shining وDanny Torrance دارد. همچنین در این فیلم، جسد یک زن را در وان حمام می‌بینید و حدس بزنید که قرار است چه کسی را در این مأموریت نجات دهید؟ درست است، زنی که در وان حمام است.

Terminator 2: Judgment Day – Truck chase scene

ایستراگ Cyberpunk 2077

در Rancho Coronado، در فاضلاب‌های پارک صنعتی Arasaka، می‌توانید یک کامیون تصادفی به همراه دو موتور سیکلت و دو جسد در نزدیکی آن بیابید. یک مرد و یک ربات؟ این اشاره به صحنه تعقیب و گریز کامیون در فیلم Terminator 2: Judgment Day دارد. همچنین یک مکالمه بایگانی شده میان Arnold Blake و Tex در آن نزدیکی وجود دارد که در مورد اینکه می‌خواهند Jimmy O’Connor را زنده نگه دارند، صحبت می‌کنند.

Tori Amos – Muhammed My Friend

ایستراگ Cyberpunk 2077

این ایستراگ سایبرپانک ۲۰۷۷ در هتل زنجیره‌ای که در Night City قرار گرفته، Dewdrop Inn نام دارد که اشاره خاصی به آهنگ Muhammed My Friend از Tori Amos می‌کند. در شعر این آهنگ می‌گوید: “do drop in at the dew drop inn”.

The Witcher 3 – Roach Race

ایستراگ Cyberpunk 2077

در شهر Night City، دستگاه‌های بازی آرکید زیادی به همراه بازی‌های مختلف وجود دارد. یکی از این بازی‌ها Roach Race نام دارد که شبیه به یک بازی اسب‌سواری است – البته دستگاه‌های دیگر ممکن است بازی‌های اشتباهی را نشان دهند. Roach نام اسب Geralt در The Witcher 3 بود.

The Witcher 3 – Smuggler’s Cache

ایستراگ Cyberpunk 2077

اگر The Witcher 3: Wild Hunt را تا انتها بازی کرده باشید، درد از دست رفتن غنائم Smuggler در Skellige را به خاطر می‌آورید. سه بشکه حاوی غنائم، که شناور در سطح اقیانوس هستند. اگر به پل ارتباطی Heywood به Pacifica بروید، می‌توانید بشکه دیگری را در آب پیدا کنید. هیچ گنج افسانه‌ای وجود ندارد، اما در نزدیکی خشکی جسدی دیده می‌شود که هنگام تلاش برای به دست آوردن آخرین گنجینه Smuggler غرق شده است.

 

منبع: GamesRadar

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =