ایستراگ های رزیدنت اویل ویلیج

ایستراگ رزیدنت اویل ویلیج

طرفداران بازی رزیدنت اویل ویلیج به دنبال ایستراگ های آن هستند. کمپانی Capcom به تازگی منتشر شده است،  از طرفداران بازی Resident Evil با حادثه ناگواری با Ethan Winters، تنظیمات دقیق Resident Evil Village و وحشیانه‌تر شدن بقای آن استقبال کرد. اگرچه بازی RE 7 زامبی‌ها و Bio-Organic Weapons را به خانه‌های تسخیر شده افزوده بود، RE 8 بیو ترورسیم را به وحشت حومه شهر خود افزود. چرا، آخرین درگیری Ethan با هیولاهای قدرتمند او را ملزم کرده تا دخترش را پیدا کند و از این دهکده رمزآلود فرار کند.

در واقع، نسخه Village پیش‌ فرض کاملاً عجیبی دارد که باعث می‌شود طرفداران تصور کنند این بازی کاملاً جدید است. البته این موضوع به Chris Redfield هیجان‌ انگیز کمکی نمی‌کند که در مقابل تشعشعات قهرمانانه‌اش، روحیه ضد قهرمانانه‌ای داشته باشد. مسلماً، Village بینش بهتری نسبت به وضعیت موجود در Resident Evil را ارائه می‌دهد. با این حال، RE 8 بازهم رازهای مخفی دارد که علاقه‌مندان را مجبور می‌کند به این بازی ترسناک بقاء و مرحله اکشن آن بازگردند.

ایستراگ رزیدنت اویل ویلیج نوشیدنی از گذشته

ایستراگ رزیدنت اویل ویلیج

همانطور که احتمالاً طرفداران به یاد می‌آورند، تیم اصلی Resident Evil فرانچایز خواهر خود را توسعه داده بودند که Dino Crisis نام داشت. Dino Crisis یک عنوان ترسناک بقای دیگر بود که به جای زامبی‌های وحشتناک با دایناسورهای کشنده سروکار داشت. متأسفانه، Dino Crisis در مقایسه با Resident Evil روند اجرای بسیار کوتاه‌تری داشت.

با این حال، بازیکنان RE Village احتمالاً متوجه جزئیات زمینه‌ای کمی می‌شوند که یادآور آن فرانچایز دوست‌ داشتنی است. در خانه Ethan و Mia Winters، بازیکنان احتمالاً چندین بطری شراب را خواهند دید. با بررسی دقیق‌تر، مشخص می‌شود که یکی از بطری‌ها Regina Rosie نام دارد. این اسم احتمالاً به Regina، یکی از شخصیت‌های بازی Dino Crisis اشاره دارد.

Ethan بالاخره بیدار شد

ایستراگ رزیدنت اویل ویلیج

بعد از اینکه Chris Redfield حمله غافلگیر کننده‌اش علیه Winters را انجام می‌دهد و دخترشان Rosemary را می‌گیرد، Ethan نیز توسط تیم Redfield گرفتار می‌شود. با این حال، زمانی که Ethan وسط جنگل بیدار می‌شود، با خبرهای بدی روبرو می‌شود. به نوعی، نگهبانان او مرده‌ اند، کاروانشان واژگون شده و Rosemary پیدایش نیست.

همانطور که طرفداران به یاد دارند، Resident Evil 4 نیز با مأموریت Leon برای بازیابی Ashley Graham ربوده شده، دختر رئیس‌ جمهور ایالت متحده آغاز شد. مانند Ethan، Leon نیز در وسط جنگلی نزدیک روستای ناشناسی در اسپانیا قرار گرفته است. خوشبختانه، حداقل برای Leon، نگهبانانی که او را اطراف روستا اسکورت می‌کرده‌ اند، زنده‌ اند.

زنگ‌های یک‌ صدا

ایستراگ رزیدنت اویل ویلیج

وقتی Ethan در حوالی دهکده مرموز بیدار می‌شود، قبل از اینکه هیولاهای Lycans تلاش کنند او را بکشند، به سختی با انسان دیگری ملاقات می‌کند. خوشبختانه، زنگ‌های بلند از Castle درست به موقع و قبل از اینکه او کاملاً شکست بخورد، به صدا در می‌آیند. Lycans عقب‌ نشینی کرده و در نهایت زمانی که Ethan راهی خانه Luiza می‌شود، موقعیتی برای مبارزه پیدا می‌کند.

طرفداران این فرانچایز به اندازه کافی با این زنگ‌ها به وجد آمده و عناصر آشنایی از RE 4 را به یاد می‌آورند. زمانی که Leon سعی می‌کند Ashley Graham را در دهکده نامشخصی در اسپانیا نجات دهد، همه‌ چیز سریع بین او و روستاییان غیر قابل اعتماد بالا می‌گیرد. با این حال، به لطف زنگ کلیسایی کوچک، آن اتفاقات موجب خشونت بیشتر نمی‌شود.

The Convenient Duke

ایستراگ رزیدنت اویل ویلیج

زمانی که Ethan برای اولین بار Duke را می‌بیند، نه تنها به نظر می‌رسد او را می‌شناسد، بلکه مشخص می‌شود Ethan می‌خواهد دخترش را نجات دهد. با این حال، چیزی باعث هیجان‌ انگیز بودن Duke می‌شود این واقعیت است که او به یک شخصیت محبوب Ethan برای سلاح و کالاها می‌شود. نه تنها این، بلکه Ethan متوجه می‌شود او همیشه در اطراف در دسترس است.

دلیلی وجود دارد که بازیکنان RE Village را با RE 4 مقایسه می‌کنند، اما این Duke معمایی است که این دو بازی را به هم نزدیک کرده است. مثلاً، Duke بعضی از مواقع با صدا و خنده‌ای آشنا می‌گوید “What’re ya buyin?”. بازیکنان این بار آن را به عنوان یک بازرگان از RE 4 به یاد می‌آورند و Duke پس از آن بیان می‌کند “فقط یک دوست قدیمی من این‌ها را می‌گوید.”

مورد دو غول

ایستراگ رزیدنت اویل ویلیج

اگر هیچ هیولای عظیمی در بازی وجود نداشته باشد، بازی‌های Resident Evil واقعاً یک عنوان Resident Evil محسوب نمی‌شوند. بازی RE Village نیز دو مورد از آن‌ها را دارد، هر یک برای یکی از شخصیت‌های قابل بازی.

Ethan و Chris در طول سفرشان به دهکده با دو Lycans عظیم روبرو می‌شوند که نیروهای Mother Miranda هستند. در مورد Ethan، او با Urias که گرداننده چکش جنگی است روبرو می‌شود که زمانی رئیس دهکده بود تا اینکه Miranda با Mold او را آلوده کرد. در غیاب Ethan، Chris  با Urias Strajer برادر بزرگ‌تر Urias روبرو می‌شود.

بار دیگر با ارجاع به RE 4، به خاطر می‌آوریم که بازیکنان با نیروهای غول‌ پیکری در دهکده دور افتاده روبرو می‌شوند. رهبر همراه فرقه یعنی Osmund Salazar در واقع Father Bitores Mendez است، کسی که زمانی کشیش روستا بوده و اکنون کشیش Los Illuminados است.

چیزی در دریاچه است

ایستراگ رزیدنت اویل ویلیج

زمانی که روستاییان Ethan را گرفتند، او برای اعدام نزد Mother Miranda فرستاده شد. در لانه او، Ethan با چهار خانواده اصیل ساکن دهکده ملاقات می‌کند، یکی از آن‌ها Salvatore Moreau غوز کرده ماهی مانند است. مانند سایر خانواده‌های اصیل، Moreau قلمرو خود را این بار در Moreau Reservoir دارند. با این حال، به محض اینکه Ethan با Reservoir ملاقات می‌کند، مشخص می‌شود که او یک موجود جهش‌ یافته نهنگ مانند دارد. از آنجایی که این بازی یک بازی Resident Evil است، Ethan باید با این موجود روبرو شود.

از آنجایی که علامت‌ها از RE 4 متوقف نمی‌شوند، این موجود نهنگ مانند شبیه هیولاهای عظیم دیگری است که Leon در مأموریتش برای نجات Ashley با آن‌ها روبرو می‌شد. به جای یک نهنگ عظیم، Ashley باید با Del Lago می‌جنگید، که یک سمندر آلوده به Plaga بود که به یک هیولای بزرگ دو زیست تبدیل شده بود.

پیوند به چتر

ایستراگ رزیدنت اویل ویلیج

اگر مورد رازهای مخفی کوچک وجود نداشت، RE Village مانند یک بازی وحشت بقاء بود. در واقع، جدا از Chris Redfield، هیچ ارتباط آشکاری بین RE Village و بازی‌های قبلی وجود نداشت. به علاوه، اولین نشانه واقعی از Resident Evil که در RE Village وجود داشت مربوط به زمانی بود که Ethan تاج اصیل چهار خانواده را دید. ظاهراً، علامت مرکزی آن شباهت زیادی به لوگوی نمادین Umbrella Corporation دارد.

همانطور که مشخص شد، بنیان‌ گذار Umbrella Corporation یعنی Oswell Spencer یکی از اولین شاگردان Mother Miranda بود. با این حال، اختلافات دوستانه در فلسفه باعث شد Oswell از Miranda و تیمش جدا شود. زمانی که او Progenitor Virus را کشف کرد، Oswell، Umbrella Corporation را با اتخاذ نمادی ایجاد کرد که Miranda در روستای خود از آن استفاده می‌کرد.

لحظه حواس‌ پرتی

ایستراگ رزیدنت اویل ویلیج

پس از “مرگ” آشکار Ethan، Chris Redfield کشتن Miranda و نجات Rosemary از اسارت را وظیفه خود دانست. خوشبختانه، ارتباط Ethan با Mold به اندازه‌ای قوی بود که او را احیاء کند. زمانی که او Miranda را می‌گیرد، درباره کاری که انجام می‌دهد با او روبرو می‌شود. پس از یک ضربه حواس‌ پرتی از Chris، Ethan سعی می‌کند Rosemary را بگیرد اما این کار بی‌ نتیجه می‌ماند.

در لحظات نا امیدی، گاهی یک حواس‌ پرتی به موقع همه‌ چیزی است که قهرمانان برای نجات به آن نیاز دارند. خوشبختانه، فرانچایز Resident Evil پر از این لحظات حواس‌ پرتی نمادین است. اگرچه لحظه‌ای که Ethan سعی کرد Rosemary را نجات دهد بی‌نتیجه بود، اما اکثر بازی‌های دیگر این لحظات را به خوشی و به موقع سپری کردند. مثلاً، در حالی‌ که Leon با رئیسان RE 2 و RE 4 روبرو می‌شد، Ada Wong به راحتی یک پرتابگر موشک را به سمت او پرتاب کرد.

این فرم نهایی نیست

ایستراگ رزیدنت اویل ویلیج

مسلماً، هیولاهایی که در تریلر RE Village نشان داده شدند به اندازه کافی وحشتناک هستند. اگرچه Lady Dimitrescu یکی از شرورهای عالی در این فرانچایز است، حتی طرفداران هم می‌دانند که اولین حضور او شکل نهایی‌ اش نیست.

طبق سنت Resident Evil، شکل اولیه هیچ یک از شخصیت‌های خبیث مانند شکل نهایی‌شان نیست، مانند Tyrants در اولین بازی. در واقع، Ethan باید در بیشتر مراحل با اکثر رئیسان مبارزه کند و هر مرحله دارای تغییر شروران به شکل واقعی جهش‌ یافته و قدرتمندترشان است.

اتصال Mason

ایستراگ رزیدنت اویل ویلیج

در پایان RE Village، بازیکنان Rosemary بزرگ‌تری را می‌بینند که هم کتاب Village of Shadows را حمل می‌کند و هم حلقه ازدواج Mia را پوشیده است. او اشاره می‌کند که توسط یک سازمان ناشناخته مورد آزمایش قرار دارد، البته احتمالاً داوطلبانه این کار را می‌کند زیرا به نظر نمی‌رسد مخالف آن باشد. جالب این جا است که بازی با گفتن “داستان پدر تمام شده” پایان می‌یابد و این نشان می‌دهد که Rosemary می‌تواند قهرمان Resident Evil 9 باشد.

شاید آنچه ممکن است هواداران را فریب دهد این است که این پایان یادآور دو چیز است. اول، RE 2 با کودک Sherry Birkin همراه با Leon Kennedy و Claire Redfield پایان یافت. دومین و شاید مورد مهم‌تر اینکه شخصیت قهرمان Silent Hill 3 یعنی Heather Mason دختر خوانده Harry Mason، شخصیت قهرمان Silent Hill است.

 

منبع: GameRant

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =