تنظیمات خانوادگی جدید ایکس باکس وان

ایکس باکس وان:

والدین اکنون می توانند در آپدیت ماه ایکس باکس وان زمان حضور و بسیاری از فرایندهای دیگر را برای بچه های خود کنترل نمایند. در تنظیمات این آپدیت، دستورالعملی برای کنترل زمان روزانه ممکن برای انجام بازی های مختلف کامپیوتری اضافه شده تا والدین به راحتی حتی بدون حضور در خانه بتوانند این زمان را برای بچه های خود کنترل کنند. از این گذشته حتی امکان کنترل تعداد مراحل بازی های مختلف و نوع بازی ها هم در این آپدیت گنجانده شده است.

ایکس باکس وان:
ایکس باکس وان

تنظیمات خانوادگی جدید برای کنترل زمان حضور بچه ها در کنسول XBOX ONE، چیزی که همه والدین آرزوی آن را داشتند. اتفاقی که در آپدیت ماه اکتبر ایکس باکس وان شاهد آن خواهیم بود. قولی که مدیران مایکروسافت آن را اعلام کرده اند و تا عملی شدن آن چیزی باقی نمانده است. بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی کامپیوتری هر چقدر هم جذاب و هیجان انگیز باشند، یک نقطه ضعف بسیار بزرگ برای نوجوانان و گیمرهای مختلف دارند. تقریبا کمتر کسی پیدا می شود تا بتواند زمان حضور خود را در فضای بازی های مختلف کامپیوتری کنترل نماید.

مایکروسافت اما در اقدامی جذاب قرار است در آپدیت ماه اکتبر خود این قابلیت را به ایکس باکس وان اضافه نماید تا همه والدین به راحتی بتوانند زمان حضور بچه های خود را در فضای بازی های کامپیوتری جذاب و مدرن کنترل نمایند. اتفاقی که هر چند می تواند باعث کاهش زمان استفاده از این کنسول بازی توسط گیمرها شود، اما برای والدین آپشن بسیار جذابی خواهد بود.

آپدیت جدید ایکس باکس وان یا ایکس باکس ایکس؟

همانطور که می دانید کمپانی بزرگ مایکروسافت چندی پیش اقدام به معرفی کنسول بازی نسل جدید خود یعنی کنسول بازی ایکس باکس ایکس نمود و برخی از مشخصات و ویژگی های آن را نیز بیان کرد. حال با این اوصاف آیا اعلام زمان آپدیت های جدید برای ایکس باکس وان می تواند طرفدارانی را برای خود جذب نماید؟

قضیه از این قرار است که تا زمان ارائه این کنسول بازی جذاب و هیجان انگیز که از هم اکنون منتظر ارائه آن هستیم، فرصت زیادی باقی مانده و تا آن زمان هم پلی استیشن برای کنسول بازی پلی استیشن ۴ و هم مایکروسافت برای کنسول بازی ایکس باکس وان احتمالا آپدیت هایی را روانه بازار خواهند کرد.

جالب است که پلی استیشن یک نسخه به روز از باندل پلی استیشن ۴ پرو را معرفی نمود و زمان ارائه دقیق آن را نیز ذکر کرد و حالا شاهد هستیم که ایکس باکس هم برای آپدیت ماه اکتبر خود برنامه ریزی کرده است. این سیایت نشان می دهد که کاربران در حال حاضر می توانند به راحتی روی کنسول های بازی خود تمرکز کرده و از ویژگی های جدید و جذابی که به دست خواهند آورد، لذت ببرند.

محدودیت های خانوادگی آپدیت اکتبر ایکس باکس وان

مایکروسافت در یک خبر شگفت انگیز اعلام کرد که برنامه های بسیار جالبی را برای آپدیت ایکس باکس وان خواهد داشت. که در ادامه به بررسی برخی از این تغییرات خواهیم پرداخت. اما مهم ترین تغییری که همه درباره آن صحبت می نمایند، اضافه شدن تنظیم محدودیت زمانی در این کنسول بازی برای والدین است.

انتشار بازی های ترسناکی که می تواند روی روحیه بچه ها تأثیرات منفی زیادی داشته باشد، یکی از معضلاتی است که در سال های اخیر با شدت زیادی در کنسول های بازی و بازی های کامپیوتری رواج پیدا کرده است. در روحیه بچه هایی که با این بازی ها در گیرد هستند، صدمات جبران ناپذیری شکل گرفته و می تواند در زندگی آینده آن ها نیز تأثیرات منفی زیادی داشته باشد. از این گذشته حضور ساعت های زیادی پشت مانیتورها هم از نظر جسمی و هم از نظر ذهنی می تواند روی بچه های کم سن و سال تاثیر منفی زیادی داشته باشد.

با این اوصاف داشتن یک برنامه ریزی دقیق برای حضور بچه ها پشت صفحه مانیتور و انجام بازی های مور علاقه آنها می تواند امری واجب و ضروری برای والدین باشد که در صورت غفلت از آن در نهایت این بچه ها هستند که آسیب خواهند دید. اما چطور این زمان و بازی های ناجور و ترسناک را کنترل نماییم؟

نیازی به پاک کردن صورت مسئله نیست!

بسیاری از والدین در این مواقع تصمیم می گیرند تا صورت مسئله اولیه را پاک کرده و کلا بازی های کامپیوتری و کنسول بازی را از آنها دریغ نمایند. این رفتار هم تأثیرات منفی خود را به دنبال خواهد داشت. در وهله اول آنها از هم سن و سالان خود عقب خواهند افتاد.

در محافلی که همه از بازی های جذاب کامپیوتری رایج و مثبت صحبت می کنند، این بچه ها حرفی برای گفتن نداشته و علاوه بر آن تأثیرات مثبت دیگری نیز در این بازی ها وجود دارد که از آنها نیز محروم خواهند بود. بازی های کامپیوتری آموزنده، اصول زندگی را به بچه ها آموخته و به زبان خود آنها با آنها شروع به صحبت می نمایند. از این رو پاک کردن صورت مسئله اصلا نمی تواند نتیجه نهایی جذابی را برای شما و بچه ها به دنبال داشته باشد.

ایکس باکس وان
تنظیمات خانوادگی جدید ایکس باکس وان

ارائه یک راه حل عالی از مایکروسافت

والدین اکنون می توانند در آپدیت ماه ایکس باکس وان زمان حضور و بسیاری از فرایندهای دیگر را برای بچه های خود کنترل نمایند. در تنظیمات این آپدیت دستورالعملی برای کنترل زمان روزانه ممکن برای انجام بازی های مختلف کامپیوتری اضافه شده تا والدین به راحتی حتی بدون حضور در خانه بتوانند این زمان را برای بچه های خود کنترل کنند. از این گذشته حتی امکان کنترل تعداد مراحل بازی های مختلف و نوع بازی ها هم در این آپدیت گنجانده شده است.

در واقع بچه ها برای هر بازی جدیدی ابتدا باید با شما هماهنگ کرده و در صورت تایید آن بازی را در کنسول بازی ایکس باکس وان خود به اجرا در خواهند آورد. اتفاق جذابی که می تواند همه نگرانی های والدین را در این باره حل نماید.

البته تنظیم زمان در این آپدیت مربوط به دستگاه خواهد بود. به این معنی که وقتی شما یک ساعت بازی در روز را برای فرزند خود تنظیم کرده باشید، این یک ساعت برای همه بازی های موجود در کنسول بازی خواهد بود و نه اینکه برای هر بازی یک ساعت زمان به کاربر بدهید.

سایر تنظیمات جذاب

مایکروسافت در معرفی آپدیت اکتبر خود تنها به همین ویژگی بسنده نکرده و مزایای دیگری را نیز در این آپدیت در نظر گرفته است تا گیمرها رغبت آپدیت کردن دستگاه خود را داشته باشند.

افزایش نوتیفیکیشن ها برای کالاهایی که در جریان بازی ها تخفیف می خورند. این هم یکی از دیگر از جذابیت هایی است که در این آپدیت شاهد آن خواهیم بود تا دیگر هیچ کالای تخفیف خورده ای را از دست نداده و افسوس فرصت های گذشته را نخورید. این ویژگی مخصوصا برای گیمرهای حرفه ای که مدام در حال بررسی بازی های مورد علاقه خود هستند می تواند بسیار عالی باشد.

میکسر نیز در آپدیت جدید با تغییرات مثبتی همراه خواهد بود. دیگر نیازی به دردسرهای قبلی برای تماشای ویدئوها و بازی ها در داشبورد کنسول بازی خود نخواهید بود و به راحتی و با چند کلیک به لیست دلخواه خود خواهید رسید. ساده سازی یکی از اصول اصلی است که در آپدیت اکتبر ۲۰۱۹ ایکس باکس وان در نظر گرفته شده است تا کاربران و گیمرها با راحتی بیشتر رد فضای بازی های جذاب کامپیوتری خود حضور داشته باشند.

Xbox Game Pass

مایکروسافت یک بایگانی بزرگ برای Xbox Game Pass for Console در نظر گرفته است تا کاربران به راحتی بتوانند بازی های مورد علاقه خود را با سایر دوستان خود به اشتراک بگذارند. با عضویت در این برنامه به راحتی به این بایگانی دسترسی داشته و می توانید از این فضا برای خود استفاده نمایید.

Xbox Game Pass for Console این امکان را برای شما فراهم می آورد تا علاوه بر دانلود بازی های مورد علاقه خود آن را با سایر دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. در این صورت اگر آنها نیز در Xbox Game Pass for Console عضویت داشته باشند می توانند بازی مد نظر شما را دانلود کرده و یک رقابت جذاب را با هم در فضای آن بازی تجربه نمایید.

ارتباط های آنلاین

مایکروسافت برای آپدیت اکتبر ایکس باکس وان تجربه ای را برای کاربران خود در نظر گرفته تا به وسیله آن بتوانند به راحتی با سایر گیمرهایی که آنلاین در حال استفاده از فضای بازی ها هستند، در ارتباط باشند. آنها را به لیست دوستان خود اضافه نموده و یا هر چالش دیگری را با هم تجربه کنند. این پیشرفت مخصوصا در بازی های چند نفره سرعت ارتباط کاربران را با یکدیگر به شدت افزایش داده و باعث بهبود کیفیت بازی تیم شما خواهد شد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 3 =