بازی‌های بیشتر توسط کپکام درآینده به صورت رسمی اعلام شد

بازسازی بازی‌های بیشتر توسط کپکام درآینده

در قسمتی از گزارش مالی شرکت کپکام بازسازی بازی‌های بیشتر توسط کپکام درآینده اعلام شده که بعد از عرضه بازی Resident Evil 2 Remark باز هم می خواهد بازی های بیشتری را بازسازی کند. همانطور که می دانید یکی از موفق ترین نمایش های نمایشگاه E3 2018، نمایش بازی Resident Evil 2 Remark بود که حتی موفق به دریافت جایزه بهترین نمایش این نمایشگاه نیز شد.

بازسازی بازی‌های بیشتر توسط کپکام درآینده
عکس Resident Evil 2

کپکام نامی آشنا برای گیمر های بازی های ویدئویی فرقی نمی کند که اهل بازی های شرقی باشید یا به بازی های اروپایی علاقه مند باشید. این شرکت قدیمی و با سابقه که زمینه فعالیتش تولید بازی های ویدئویی است فراز و نشیب های زیادی را طی کرده است. کنزو سوجیموتو (Kenzo Tsujimot) شرکت I.R.M Corporation را در ۳۰ ماه می سال ۱۹۷۹ میلادی را با سرمایه اولیه ۱۰ میلیون ین در شهر اوزاکا تاسیس کرد.

در سال ۱۹۸۱ شرکت زیر مجموعه CAPSULE COMUTER Co را تاسیس کرد. علت نام گذاری کپسول برای این شرکت در واقع به معنی بسته بندی ایمنی محصول برای ماشین های کامپیوتری بود. دو سال بعد در ۱۹۸۳ از مخفف این دو کلمه استفاده شد و نام کپ کام برای این شرکت انتخاب شد. که در کنار نام جدید هدف های جدید نیز برای شرکت تعریف شد. از جمله تولید و فروش بازی های جدید، پس از گذشت مدتی شرکت پیشرفت کرد و گسترش یافت به طوری که شعبه های جدید آن در توکیو و کالیفرنیا تاسیس شد.

در ادامه مقاله بازسازی بازی‌های بیشتر توسط کپکام درآینده باید افزود: بدین صورت، شرکت سوجیموتو بعد از ده سال جهانی شد و در سراسر دنیا مخاطبین زیادی به خودش جذب کرد. موفقیت های روز افزون کنسول های آتاری و نینتندو باعث شد که کپ کام رفته رفته روی همین کنسول ها تمرکز کند. در سال ۱۹۸۹ یک بازی با سبکی ترسناک با نام Sweet Home برای پلتفرم NES توسط کپکام منتشر شد که به شدت توجه کاربران و منتقدین را به خودش جلب کرد.

همچنین فروش ۶ میلیون نسخه ای بازی Street Fighter در سال ۱۹۹۲ میلادی باعث شد که این شرکت بیش از پیش معروف شود. موفقیت این بازی به اندازه ای بود که در سال ۱۹۹۴ یک فیلم هالیوودی با همین نام و با همان موضوع ساخته شد. این فیلم که خود سوجیموتو از تهیه کنندگان آن بود جزو اولین فیلم های سینمایی مبتنی بر بازی های ویدئویی بود که موفق به فروش ۹۰ میلیون دلاری در گیشه شد.

در سال ۱۹۹۶ این شرکت چندین استودیوی دیگر را نیز خریداری نمود. تا سال ۱۹۹۵ و قبل از ورود کنسول پلی استیشن به بازار، این شرکت یکه تاز میدان رقابت بازی های ویدئویی بود. دوران زرین و اوج این شرکت را می توانیم با ظهور و گسترش کنسول پلی استیشن یکی بدانیم. سال ۲۰۱۶ از مهم ترین سال های فعالیت کمپانی کپ کام بود. چرا که تاثیر زیادی در استراتژی های کلان آن می بینیم.

در این سال عناوین Dead Rising 4 و Street Fighter V و نسخه ای از مجموعه Resident Evil با نام Umbrella Corps را در معرض عرضه قرار داد. در این سال این شرکت قصد داشت که الگوی موفقیت سال های پیشین خودش را باز هم امتحان کند که با شکست بزرگی مواجه شد به طوری که بازی Street Fighter V با تمام حجم تبلیغاتی که داشت نهایتا ۱ میلیون نسخه فروش داشت.

بازسازی بازی‌های بیشتر توسط کپکام درآینده
استودیو بازیسازی کپکام

بازسازی بازی‌های بیشتر توسط کپکام درآینده

Dead Rising 4 که به صورت انحصاری برای کنسول های مایکروسافت تولید شده بود هنوز هم تحت انتقاد و حمله قرار دارد. اما جدید ترین عنوان کپ کام که همان Resident Evil 7 است و اخیرا منتشر شد ، نشان داد که کپکام باز هم به گردونه رقابت در این میدان پا گذاشته و نظر به جلب توجه کاربران دارد. این نسخه به موفقیت های زیادی رسید و توانست به شدت در میان طرفدارن و منتقدین محبوب شود.

در قسمتی از گزارش مالی شرکت کپکام بازسازی بازی‌های بیشتر توسط کپکام درآینده اعلام شده که بعد از عرضه بازی Resident Evil 2 Remark باز هم می خواهد بازی های بیشتری را بازسازی کند. همانطور که می دانید یکی از موفق ترین نمایش های نمایشگاه E3 2018، نمایش بازی Resident Evil 2 Remark بود که حتی موفق به دریافت جایزه بهترین نمایش این نمایشگاه نیز شد. کپکام با معرفی بازی Resident Evil 2 Remark نشان داد که می تواند حتی با یک تغییر جزئی مانند زاویه دوربین، یک بازی جدید با حس و حال قدیمی خودش بسازد که این موضوع باعث شد که طرفداران بازی Resident Evil 2 بی صبرانه منتظر این بازی جذاب و زیبا باشند.

همچنین کپکام در بیانیه های اخیرش گفته که بازسازی این بازی Playstation، پایان راه این کمپانی در کنار بازی های قدیمی نیست و قطعا به زودی شاهد بازسازی بازی‌های بیشتر توسط کپکام درآینده خواهیم بود. همچنین در ادامه صحبت ها آمده است:” یکی از استراتژی های ما، استفاده حداکثری از IP هایی است که در اختیار مان می باشد. بنابراین در آینده قصد بازسازی بازی های قدیمی مان را داریم”

این شرکت همچنین اعلام داشت که خط داستانی و ویژگی های اصلی بازی Resident Evil 2 در نسخه ری مارک دست نخورده مانده است.
در عین حال از تکنولوژی روز برای بهبود کیفیت و عملکرد این بازی استفاده شده است تا حال و هوایی امروزی داشته باشد. در مورد بودجه ساخت این نسخه صحبتی نشد اما به این نکته اشاره شده که بودجه این نسخه به اندازه ای است که این بازی بتواند فروش خوبی در سطح دنیا داشته باشد. کپکام IP های قدیمی و معروف زیادی را دارا است که گیمر های زیادی منتظر بازسازی هر کدام از آن ها هستند IP هایی نظیر Devil May Cry، Onimusha و Dino Crisis و Resident Evil.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 4 =