بازسازی مرحله‌ ای از LittleBigPlanet در بازی Dreams PS4 توسط مدیا مولکول

بازسازی مرحله‌ای از LittleBigPlanet در بازی Dreams PS4 توسط مدیا مولکول

بازسازی مرحله‌ ای از LittleBigPlanet در بازی Dreams PS4 توسط مدیا مولکول

مدیا مولکول بخشی از بازی دوست داشتنی little big planet را به علت ده ساله شدن این بازی در بازی dreams پیاده سازی کرده. مدیا مولکول زیر گروه شرکت سونی می باشد. نخستین اطلاعاتی که از بازی dreams به بیرون درز پیدا کرد در سال ۲۰۱۲ بود. در آن زمان مدیا مولکول خبر ارائه شدن دو بازی را انتشار داده بود. tearaway یکی از این بازی هایی بود که بر روی پلتفرم پلی استیشن ویتا قابلیت اجرا خواهد داشت.
Dreams نیز دومین بازی بود که برای نخستین بار به وسیله playstion meeting 2013 به تصویر کشیده شد و سپس بعد از گذشتن بیست و چهار ماه در کنفرانس E3 2015 رسما از آن رونمایی شد. مدیا مولکول تصویرهای متعددی را قبل از معرفی رسمی بازی ارائه کرده بود.
درسال ۲۰۱۶ شیبان ردی که مدیر کمپانی مدیا مولکول می باشد پستی را منتشر کرد که در آن خبر از ارائه این بازی در سال ۲۰۱۷ را میداد.
او برای این تاخیر از طرفدارانی که در انتظار عرضه کردن بازی به سر می برند معذرت خواست. او همچنین این امر را تمرکز بیشتر روی بازی اعلام کرد. شوهی یوشیدا نیز که مدیر کل کمپانی های سونی می باشد در طی مصاحبه ای این بازی را مثالی بارز از نسل آینده کنسول بازی خواند که بسیار منعطف تر از اثرهای پیشین این استودیو طراحی شده است. آن ها با ارائه اثر little big planet به کاربرهای خود این قابلیت را دادند که تا بخش های متننوع را بسازند و سپس آن را با بازیکن های دیگر اشتراگ گذاری نمایند.
این موضوع تا به حال توجه هیچ سازنده ای را به طور جدی به خود جلب نکرده بود و در حقیقت می شود گفت که مدیا مولکول موفق شد برای اولین بار بازیکن ها را سراسر دنیا در کنار هم قرار دهد و آن ها این اجازه را داشته باشند که به طور مداوم تجربه هایشان را با یکدیگرتقسیم نمایند. این موضوع همچنین به عاملی تبدیل میشد تا کاربران به طور مداوم با بخش های تازه ای در بازی روبرو شوند. اکنون مدیا مولکول تصمیم دارد که با ارائه بازی dreams به وسعت بخشیدن به این موضوع بپردازد.

بازسازی مرحله‌ ای از LittleBigPlanet در بازی Dreams PS4 توسط مدیا مولکول
بازسازی مرحله‌ ای از LittleBigPlanet در بازی Dreams PS4 توسط مدیا مولکول

Drams اثری است که تنها کاربران پلی استیشن ۴ می توانند از آن بهره بگیرند. این اثر همچنین به یک پلتفرم تشبیه شده است که بازیکن قادر می باشد به ساختن موارد مورد علاقه خود بر روی آن بپردازد. مدت زمانی طولانی برای طراحی و ارائه این بازی صرف شده است و سازنده آن تمامی توان خود را برای ارائه هرچه بهتر این بازی به کار گرفته است. هوادارن نیز از این بازی توقع دارند که از بهترین بازی های ساخته شده برای پلتفرم پلی استیشن چهار باشد.
البته باید اضافه کرد که مدیا مولکول تاکنون سابقه خوبی را از خود برجای گذاشته است. یکی از علت های موفقیت این استودیو را می توان خلاق بودن سازندگان آن در نظر گرفت. سازندهای بازی پیش بینی می کنند که بازیکن ها از چه چیزهایی لذت خواهند برد و بعد دقیقا همان را طراحی می نمایند.
اگر بخواهیم dreams را برای شما توصیف کنیم، باید از شما درخواست کنیم که چشم هایتان را ببندید و تصور کنید که بر روی ابرها درحال حرکت کردن هستید و شما قادر هستید به تمامی مکان هایی که دوست دارید بروید. در هنگام شروع شما در قالب فردی با رنگی نارنجی و شاخی بر بالای سرش ظاهر خواهید شد. او بی شباهت به سک بوی نخواهد بود. البته منظور ما ظاهر او نمی باشد او همانند سک بوی می تواند حالت های صورتش را عوض نماید.

بازسازی مرحله‌ ای از LittleBigPlanet در بازی Dreams PS4 توسط مدیا مولکول
بازسازی مرحله‌ ای از LittleBigPlanet در بازی Dreams PS4 توسط مدیا مولکول

در قسمت هایی از بازی همچنین رنگ او به بنفش تبدیل خواهد شد که این موضوع باعث می شود که احتمال عوض شدن ظاهر او نیز وجود داشته باشد. البته باید اضافه کرد که سازنده های بازی اعلام کرده اند که این کاراکتر از قابلیت شخصی سازی برخوردار می باشد و بازیکن ها این توانایی را دارند که ظاهر آن را مطابق با آنچه که می پسندند درست نمایند.
همچنین در بخش هایی از بازی شاهد خواهیم بود که او با استفاده از جسم موجودی دیگر، روند بازی را پیش خواهد برد. به طور مثال در بخشی از بازی او با بهره گرفتن از شاخی که بالای سرش قرار گرفته است یک در را می گشاید و فضایی زیبا در مقابلش ظاهر می شود سپس او ظاهر یک خرس را تصاحب می کند و با استفاده از آن به جستجو کردن در محیط های کنارش مشغول می شود.
مهم ترین بخش این بازی Playstation مرتبط با سیستم طراحی می باشد. بازیکن ها با استفاده از سیستم می توانند هر آن چه در سر دارند پیاده کنند. مدیا مولکول این سیستم را به گونه ای ساخته است که هیچ چیزی مانع بازیکن نخواهد شد و بازیکن از آزادی عمل بسیار بالایی برخوردار می باشد. همچنین برای ساختن قسمت های متنوع نیاز به آشنایی با مهارتی خاص نمی باشد. به عنوان مثال شما می توانید درد و رنج جنگ جهانی را به تصویر بکشید یا روند ادامه دادن زندگی یک حیوان را نمایش دهید.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − سیزده =