بازگشت جک ترتون مدیرعامل سابق پلی استیشن

جک ترتون مدیرعامل سابق پلی استیشن

مدیر عامل سابق پلی استیشن سونی جک ترتون نام دارد همه طرفداران بازی های پلی استیشن جک ترتون آن را می‌شناسند جک در سال ۲۰۱۴ از بین طرفداران و سازندگان پلی استیشن سونی جدا شد او ۱۹ سال در این کمپانی مشغول به کار بود جک بعد از مدتی دوباره به صنعت بازی سازی برگشته است و با تأسیس شرکت سرمایه گذاری خود قصد همکاری با سازندگان کوچک و مستقل را دارد جک اعلام کرده است که شرکتی را تاسیس کرده با هزینه درآمده از همین شغل بوده است.

هدف از تاسیس این استودیو این است که بتواند ۲ تا ۳ پروژه در سال ساخته شود و شرکت‌هایی را که تاسیس شده و نیاز به کمک مالی دارند برای بیشتر شناخته شدن را قرار است که پشتیبانی کند و زمانی که بازی شرکت‌های دیگر با کمک مالی هم ساخته شد و انتشار پیدا کرد و فروخته شد یک مبلغی از فروش که از قبل توافق کرده‌اند را به جک و شرکتش پرداخت می‌کنند اعلام شده است که در کنار جک ترتون داگ کندی هم قرار است به او و شرکتش اضافه شود.

مدیرعامل سابق پلی استیشن
مدیرعامل سابق پلی استیشن

جک اعلام کرده است که تمام تلاشش فقط کیفیت خود بازی است شرکت سونی با PS4 توانست در بین هواداران و رقبای خود از همه بالاتر رود و بقیه را شکست دهد اعلام کرده است که بین سونی و مایکروسافت و گوگل رقابت زیادی وجود دارد که مایکروسافت عملکرد خوبی خواهد داشت به دلیل سرمایه گذاری خود وی اعلام کرد که بازیکنان جدیدی به سمت ما خواهند آمد.

در حال حاضر ایکس باکس وان ایکس در رده اول قرار دارد بعد از آن ps۴ استو بعد سونی و بعد از سونی مایکروسافت هستش که در رده بندی قرار دارند که مایکروسافت با توجه به پیشرفت کلانی که در بعضی بازی‌هایش داشته است توانسته است به سونی نزدیک شود مدیرعامل فعلی پلی استیشن آقای جانکودرا نام دارد او نقشه موفقیت سه ساله خود را مطرح کرده است او اعلام کرده است که احتمال انتشار کنسول ۵ شاید به گوش هواداران برسد.

بازی های آنلاین پلی استیشن باعث شده است که جای خالی کم فروشی های بازی های معمولی را داشته باشد پلی استیشن پلاس در یک سال رشد ۶۰ درصدی داشته است سونی هم با ساختن بازی های جدید می‌خواهد طرفداران و بازیکنان زیادی را جذب خود کند. باید سرمایه‌گذاری بیشتری داشته باشد تا به نتیجه برسد شرکت سونی هنوز هیچ اطلاعات دقیقی از برنامه خود عنوان نکرده است.

تنها چیزی که از سونی شنیده شده است این بود که در آینده ی سونی همه چیز قرار است واقع گرایانه تر دیده شود در زمان توزیع پی اس ۴ ۸ ماه طول کشید تا به فروشگاه های موجود برسد ولی پی اس ۳ ۱۸ ماه تا عرضه طول کشید که این برای هواداران خیلی سخت گذشت بازیکنان امیدوار هستند که نسخه بعدی پی اس ان قدر برای توضیع هواداران را معطل نکند مدیرعامل سونی اعلام کرده است که چهار سال زمان برای حیات ps۴ فرصت باقی است.

در بین کنسول های نینتندو از همه زودتر به جمع نسل جدید ها رفت ولی زودتر از همه هم با شکست مواجه شد مایکروسافت در قسمت مدیریت ضعف زیادی داشت و قدم‌های اول این کنسول بسیار ضعیف برداشته شده و در مقابل ؛شرکت سونی از این نقطه ضعف ها استفاده کرده و خودش را بالا کشیده است در زمان این پیشرفت‌ها تلویزیون ها هم قابلیت فورکی پیدا کردند سونی کنسول قویی را ساخت که در آن ارتقای وضوح تصویر بالایی با کیفیت فورکی ایجاد شده بود.

نینتندو امسال کنسول جدید خود را ساخته است که امکان دارد تا دو سال آینده نتواند چیز جدیدی را ارائه دهد مایکروسافت نیز در اواخر امسال خبر ساخت ایکس باکس وان ایکس را داده است به نظر می‌رسد که نسخه جدید سونی هم در دو الی سه سال دیگر به بازار عرضه شود این کنسول ۲۰ سال است که بین بازیکنان روزهای با شکوه و عظمتی را ایجاد کرده است کسی که بیشترین سهم را در حرکت سونی در سال‌های اولیه داشته است کن کوتاراگی نام دارد او علاقه دختر خود را به famicom دید و همین باعث به فکر انداختن کوتاراگی برای ساخت کنسول های بازی شد.

اولین قدم او ساخت قطعه صوتی snes بود و ساخت این قطعه راه را برای سونی و نینتندو باز کرد بعد از ساخت این قطعه دو کمپانی بزرگ ژاپنی طراحی قطعه جدید را زدند که سی دی بود و این مدل را ارتقا دادند و بعد از آن تلاش کردند که بخواهند چیزی را بسازند که سیدی بتواند روی آن اجرا شود رئیس نینتندو هم هیروشی یامااوچی نام دارد که در حال حاضر در گذشته است.

شرکت سونی اعلام کرد که با نینتندو به مشکل خورده است و دلیل اصلی آن بر سر پول بود سونی اعلام کرد که برای همکاری با نیتندو قرار بود که پول سود سی‌دی‌ها به سونی برسد و سود فروش کارتریج ها هم به او برسد که این مسئله با مخالفت روبرو بود کریس ایرینگ در آن زمان زیر مجموعه سونی بود که درباره این پیشنهاد اعلام کرد که نینتندو بعد از شنیدن این پیشنهاد به شدت عصبی شد و اصلا راضی نبود و اعلام کرده بود که این پیشنهاد به ضررش است و قرارداد را کنسل کرد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 10 =