بازگشت مجدد کاراکتر لی در بازی The Walking Dead The Final Season

بازگشت مجدد کاراکتر لی در تریلر جدید اپیزود سوم بازی The Walking Dead The Final Season PS4

بازی The Walking Dead: The Final Season توسط استودیوی تل تیل گیمز طراحی شده است. اما استودیوی سازنده مدتی را با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کرد و همین امر باعث شد تا مدت ها خبری از نسخه ی جدید The Walking Dead: The Final Season نباشد. به همین خاطر ساخت ادامه ی بازی به استودیوی اسکای باند واگذار شد.

چندی پیش این استودیو با پخش یک ویدئو خبر از انتشار نسخه ی جدید بازی The Walking Dead: The Final Season با حضور کاراکتر لی را داد. در این بازی شخصیت کلمنتاین سعی دارد، تا با مردگان متحرک ارتباط برقرار نماید و لی است که باید با نقشه های او را نقشه برآب کند. نسخه ی جدید بازی پلی استیشن ۴ که با نام Broken Toys به مراحل پایانی نزدیک می شود، در ۱۵ ژانویه یعنی ۲۵ دی ماه در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

بازگشت مجدد کاراکتر لی در تریلر جدید اپیزود سوم بازی The Walking Dead The Final Season PS4
بازگشت مجدد کاراکتر لی در تریلر جدید اپیزود سوم بازی The Walking Dead The Final Season PS4

بررسی بازی The Walking Dead: The Final Season

با توجه به این که ادامه بازی توسط استودیوی اسکای باند طراحی شده است، انتظار می رود که پایانی عالی داشته باشد. البته این کار بسیار سخت خواهد بود، چون بازی توسط یک طراح جدید ادامه می یابد. باید تقابل خوبی با گذشته و هم چنین اتفاقات آینده داشته باشد.

بازی از دقایق اولیه بازی با هیجان زیادی شروع می شود. در بازی کاراکترهای جدیدی به چشم می خورد که یکی از آن ها AJ نام دارد. تصمیمات شما در بازی می تواند روی AJ اثراتی بگذارد. همچنین کاراکتر جمیز که می تواند در یک دو راهی بازی روی تصمیمات شما اثر بگذارد.

در این قسمت از بازی نتایج تصمیمات نسخه ی پیشین را مشاهده می کنید. بازی طوری پیش می رود که می توان به طراحی نسخه ی چهارم آن امیدوار بود. کلمنتاین به خوبی یک شخصیت بی رحم را به تصویر می کشد. دیالوگ هایی که برای شخصیت های بازی به خصوص کاراکتر AJ قرار داده شده است، به جذابیت بازی می افزاید.

بعضی از مراحل بازی می تواند نشانه هایی از سرنوشت کلمنتاین را مشص کند و این یعنی این که بازی دارد، به قسمت های آخر نزدیک می شود. یکی از این مراحل دیالوگ بین AJ و کلمنتاین است که تصمیمات ما را در اواخر فصل دوم تداعی می کند.

مرحله ی بعدی هم به ملاقات مجدد لی و کلمنتاین بر می گردد. در این نسخه از بازی بر خلاف نسخه های قبلی بازی کننده، تا حد قابل قبولی در صحنه های اکشن حق انتخاب دارد.

در واقع برخلاف نسخه های پیشین به جای پیروی کردن از چند قاعده ی از قبل مشخص شده، می توانید با انتخاب خود مبارزه کنید. بعضی مراحل مثل پنهان شدن پشت مردگان متحرک برای رسیدن به کشتی کفر بازی کننده را بالا می آورد؛ زیرا دکمه ها چندین بار عمل نمی کنند و همین امر باعث مردن کاراکتر اصلی می شود. بر خلاف این نقص گرافیک بازی بسیار عالی است و به خوبی به جزئیات بازی پرداخته است.

نکته ی هیجان انگیز بازی زاویه دید و دوربین بازی است؛ در بعضی از مراحل می توان بازی Playstation 4 را از دید کاراکتر اصلی مشاهده کرد که این امر می تواند آدرنالین خون شما را به اوج خود برساند. بخش های احساسی بازی که با نورپردازی ها، موسیقی و صداگذاری خاصی عجین شده است که به خوبی می تواند با بازی کننده ارتباط برقرار نماید. در بازی بخشی به نام Take Us Backقرار داده شده است که به وسیله ی آن می توانید مجددا مراحل مهیج گذشته بازی را تماشا کنید.

گرافیک این نسخه از بازی نسبت به نسخه های پیشین بسیار بهتر است. طراحان سعی کرده اند تا در پایان بازی به تمامی سؤالات موجود در ذهن بازی کننده پاسخ بدهند. مشکل این نسخه داشتن زیرمجموعه ی زیادی از داستان است که باعث می شود بازی کمی مبهم به نظر برسد. همچنین در نسخه ی جدید بازی مراحل آن به نسخه های پیشین خود شباهت دارد و از چالش جدیدی خبری نیست.

بازگشت مجدد کاراکتر لی در تریلر جدید اپیزود سوم بازی The Walking Dead The Final Season PS4
بازگشت مجدد کاراکتر لی در تریلر جدید اپیزود سوم بازی The Walking Dead The Final Season PS4

جذاب ترین بخش بازی لحظه ی دست و پنجه نرم کردن کلمنتاین با مرگ است، درست در همین دقایق بخش های مهمی از داستان نشان داده می شود. در واقع این امر می تواند یک شخصیت خنثی به کلمنتاین و ای جی ببخشد. زیرا هم شاهد زجرهای این دو هستیم و هم می توانیم بخش های شیطانی آن ها را مشاهده کنیم. به گفته ی استودیوی طراح در نسخه چهارم پس از مرگ کلمنتاین داستان آلوین جونیور که همان AJ است شروع می شود.

نتیجه گیری درباره ی بازی The Walking Dead: The Final Season

در کل بازی The Walking Dead: The Final Seasonهمانند نسخه های قبلی خود از هیجان خاصی تبعیت می کند و علاوه بر آن یک پایان منحصر به فرد در انتظار شما خواهد بود. با صرف نظر کردن از تکراری بودن مراحل بازی، واقعا هیچ مرحله ای در این بازی خسته کننده نیست و هر مرحله جذابیت های خاص خودش را دارد. شاید هیجان انگیزترین بخش بازی پیدا کردن سرنخ هایی راجع به گذشته ی کاراکترهای بازی می باشد. پس باید منتظر پایان بازی و فهمیدن سرنوشت این شخصیت ها بود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − پنج =