بازگشت نویسنده بازی Portal 2 به شرکت ولو

بازگشت نویسنده بازی Portal 2 PS4 به شرکت ولو

Portal 2 جز آن بازی های محبوبی است که سال ها از زمان عرضه آن می گذرد. در سال ۱۳۹۰ شمسی یا ۲۰۱۱ میلادی بود که این عنوان به بازار معرفی شد و از همان زمان با استقبال خوبی از سوی مخاطبان همراه شد. کاربران در این عنوان پلتفرمی اول شخص را تجربه می کردند و در قالب شخصیتی به نام “شل” در میان اتفاقات بازی پیش می رفتند. این بازی PS4 خیلی زود جای خودش را در میان مخاطبان باز کرد و به عنوان یک اتفاق بزرگ در میان بازی های ویدئویی شناخته شد.

اگر چه این بازی توانسته بود به جایگاهی ویژه در میان بازی های ویدئویی برسد. اما گویا تیم سازنده استعداد خوبی در نگهداری تیم خود نداشت. ” جی پینکرتون” از جمله نویسندگان این عنوان به حساب می آمد که کار نویسندگی بخشی از این بازی را بر عهده داشت. اما بنا بر دلایلی پس از مدتی از این مجموعه جدا شد.

بازگشت نویسنده بازی Portal 2 PS4 به شرکت ولو
بازگشت نویسنده بازی Portal 2 PS4 به شرکت ولو

جی پینکرتون اولین نویسنده ای نبود که کمپانی ولو را رها کرده بود. پیش از این هم نویسندگان مختلفی از مجموعه ولو جدا شده بودند. جدا شدن سه نویسنده قبل از جی پینکرتون از کمپانی ولو آن هم در مدت زمانی کمتر از دو سال چیزی نیست که بتوان به راحتی از آن چشم پوشی کرد.
نخستین نویسنده ای که از این مجموعه جدا شد، “مارک لیدلاو” نام داشت که جدایی او در سال ۲۰۱۶ اتفاق افتاده بود. بسیاری از افراد او را از روی سری بازی محبوب Half-Life می شناسند. زیرا پیشتر کار نویسندگی دو نسخه از این سری بازی ها به لیدلاو سپرده شده بود.

“اریک ولپاو” نویسنده دیگر کمپانی ولو بود که سال بعد یعنی در سال ۲۰۱۷ از این مجموعه جدا شد. نویسنده سوم هم “چت فالیشک” نام داشت که با ولو خداحافظی کرد تا پای پینکرتون به این کمپانی باز شود. اما پینکرتون هم در این مجموعه ماندگار نبود و پس از مدت کوتاهی اخباری مبنی بر جدایی او شنیده شد.

به تازگی یکی از کاربرهای تیزبین OWLverlord اطلاعات تازه و جالبی را منتشر کرده است که سر و صدایی را برای کمپانی ولو به پا کرده است. این کاربر اعلام کرده است که به تازگی نام پینکرتون را در میان کارمندان این مجموعه دیده است. ضمن اینکه این کاربر معتقد است در بیوگرافی که در کنار نام پینکرتون آمده است، حضور مجدد او در کمپانی ولو با اتفاقات خوبی همراه خواهد شد.

بازگشت مجدد پینکرتون برای طرفداران کمپانی ولو خبر خوب و مسرت بخشی است. زیرا جی پینکرتون یکی از نویسندگان موفق و نام آشنایی است که عموما در آثار موفق و دوست داشتنی حضور دارد. او پیشتر به عنوان نویسنده همکار در بازی Portal 2 حضور داشته است. اما این تمام دستاورد پینکرتون نیست. زیرا او پیشتر روی عناوین پرمخاطب دیگری از جمله Left 4 Dead و Left 4 Dead 2 هم کار کرده بوده است.

لازم به ذکر است که تمام فعالیت پینکرتون به کار بر روی بازی های ویدئویی محدود نشده است. بسیاری از مخاطبان او را از روی کامیک ها می شناسند. زیرا او بر روی کامیک های Team Fortress 2 هم کار فعالیت داشته است.

 

بازگشت نویسنده بازی Portal 2 PS4 به شرکت ولو
بازگشت نویسنده بازی Portal 2 PS4 به شرکت ولو

علت حضور پیکرتون در کمپانی ولو چیست؟

از زمانی که خبر فعالیت دوباره پینکرتون در کمپانی ولو به گوش مخطبان رسیده است،هیاهویی به پا شده است. علاقمندان می خواهند علت اصلی این حضور پینکرتون را بدانند و البته به نظر می رسد به عنوان مخاطبان وفادار حق دارند تا علت این همکاری را بدانند. اغلب مخاطبان می خواهند بدانند که علت اصلی بازگشت پینکرتون به ولو به معنای شروعی دوباره برای عناوین گذشته خواهد بود یا خیر؟

متاسفانه تا کنون پاسخ مناسبی برای این سوال مخاطبان از سوی کمپانی ولو اعلام نشده است. شاید علت حضور تازه پینکرتون همین باشد. شاید هم علت ساخت و توسعه یک بازی پلی استیشن جدید باشد! در حال حاضر هیچ خبری به قطعیت تائید یا رد نشده است و همین موضوع موجب شده است تا پاسخ سوالات رایج کاربران در هاله ای از ابهام باقی بماند.

برخی از کارشناسان و طرفداران بر این باورند که حضور تازه پینکرتون به معنای آغاز کاری تازه است. زیرا کمپانی ولو دست به استخدام نیروهایی تازه زده است و در میان آن ها پینکرتون هم حضور دارد. به همین دلیل به نظر می رسد که این جذب نیرو با انگیزه ساخت بازی تازه ای انجام شده باشد.

به نظر می رسد که این پیش بینی علاقمندان و طرفداران چندان هم به دور از واقعیت نباشد. زیرا پیشتر هم کمپانی ولو اعلام کرده بود که در حوزه ساخت بازی های جدید فعالیت دارد و تصمیم دارد تا عناوینی جذاب و به روز را روانه بازار کند.

البته در این میان، صحبت های “گیپ نیوول” دوباره شک و تردید را در خصوص عرضه عناوین تازه توسط کمپانی ولو در میان مخاطبان به وجود آورده است. او به تازگی اعلام کرده است که Portal 2 بازی مورد علاقه او در میان بازی های تک نفره است. حالا با این صحبت گیپ نیوول، عده ای از مخاطبان به عرضه نسخه ای تازه از Portal امیدوار شده اند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =