بازی Battlefield 1 به مناسبت روز پایان جنگ جهانی اول

جزئیات و بررسی ادای احترام بازیکنان بازی Battlefield 1 PS4 به مناسبت روز پایان جنگ جهانی اول

از جمله بازی هایی که در انتقال حس و حال جنگ جهانی اول به خوبی عمل کردند و توانستند فضای آن را به خوبی بازسازی کنند، می توان به بازی Battlefield 1 اشاره کرد. بتلفیلد ۱ از جمله بازی هایی است که در سبک شوتر نظامی اول شخص کار شده و شما را وارد دنیای جنگ جهانی اول می کند. ساخت این بازی پلی استیشن ۴ بر عهده استودیو دایس بوده و این استودیو به خوبی از عهده این کار برآمده و توانسته به اهداف خود برسد.

این بازی از معدود بازی هایی است که به این جنگ پرداخته چرا که دیگر بازی ها بیشتر به جنگ جهانی دوم پرداخته اند و جنگ اول زیاد مورد توجه قرار نگرفته بود اما بتلفیلد ۱ با ورود به زمان این جنگ، به خوبی توانست، کاربر را وارد دنیای آن زمان کند. این بازی، به خوبی از عهده نمایش صحنه های جنگ برآمده و هرج و مرج آن زمان را به خوبی نشان می دهد. بخش چند نفره آن، در ارائه حس و حال زمان جنگ بهتر عمل کرده و کاربر را به شدت جذب خود می کند.

شما در طول بازی دارای انواع سلاح های مختلف و ماشین های متنوع هستید و با داشتن نقشه هایی بزرگ در محیطی که از تنوع زیادی برخوردار است، پیش روی کرده و سعی در نابودی دشمنان خود خواهید داشت. به طور کلی، تعداد این نقشه ها، ۹ عدد است که مناطق مختلفی از جمله صحرای عربستان تا کانال سوئز و کوهستان‌های ایتالیا را دربرمی گیرد.

جزئیات و بررسی ادای احترام بازیکنان بازی Battlefield 1 PS4 به مناسبت روز پایان جنگ جهانی اول
جزئیات و بررسی ادای احترام بازیکنان بازی Battlefield 1 PS4 به مناسبت روز پایان جنگ جهانی اول

در ساخت این بازی از موتور فراست بایت ۳ کمک گرفته شده و همین امر موجب به وجود آمدن گرافیک با کیفیت بالا و جلوه های بصری زیبا در آن شده است. از مواردی که به جذابیت بازی افزوده است، تغییرات آب و هوایی در آن است چرا که به یکباره شما را که در یک محیط آرام قرار گرفته اید، وارد طوفانی می کند که کل فضای بازی را تغییر می دهد و در این هنگام است که ماشین آلات شما به درد نخواهد خورد و باید به جنگ با پای پیاده بپردازید. در مجموع می توان گفت که بتلفیلد ۱ توانست با ورود به جنگ جهانی اول، حس آن زمان را به کاربر منتقل کند.

کاربران بازی Battlefield 1، به مناسبت روز اتمام جنگ جهانی اول که مصادف با ۱۱ نوامبر است، تصمیم گرفتند تا با شلیک نکردن به سمت هم، به مناسبت جشن آرمیستیک یا همان روز پایان جنگ جهانی اول، به آن ادای احترام کنند. بیانیه صلح مربوط به پایان جنگ جهانی اول در ساعت ۱۱ در یازدهمین ماه این جنگ صادر شد و به آن پایان داد. همه ساله در این روز و ساعت، اقدامات مختلفی در راستای ادای احترام به آن انجام می شود.

از رژه های نظامی گرفته تا پخش انواع برنامه های تلویزیونی در این زمینه، سعی در این کار دارند. به همین مناسبت بازی کنان بازی بتلفیلد ۱ نیز با عدم شلیک به سمت هم در این ساعت، اقدام به ادای احترام نسبت به آن کردند. طراح فنی استودیو دایس (EA Dice)، جان دیوید هسل اقدام به انتشار توییتی کرده که نشان دهنده این اقدام کاربران و ادای احترام آنان است.

او در این توییت، ویدئوی ارسالی یکی از کاربران بازی را که در ساعت مشخص در روز ۱۱ نوامبر در هنگام بازی ضبط کرده است را به نمایش گذاشت. در این ویدئو مشخص است که کاربران در زمان جنگ با هم در نقشه Cape Helles در ساعت مقرر اقدام به ادای احترام کردند. آن ها در این ساعت، در منطقه ساحلی نقشه مورد نظر گرد هم جمع شده و بدون هیچ شلیکی به هم، در کنار یکدیگر به ادای احترام به قطعنامه صلح پرداختند.

شما در این ویدئو شاهد برخی شلیک ها در پس زمینه بازی هستید اما توجه داشته باشید که آن ها مربوط به خود بازی است و ربطی به کاربران ندارد. اما با نهایت تاسف، شاهد وجود حملاتی از جانب یک کاربر بودیم. در حالی که دیگر بازی بازان، بدون هیچ قصد حمله ای، در آن محل جمع شده اند، یک کاربر که در هواپیما قرار دارد، به سمت بازیکنان دیگر شلیک می کند و فضا را کمی متشنج می کند.

بازیکنان بازی Battlefield 1 PS4 به مناسبت روز پایان جنگ جهانی اول ادای احترام کردند
بازیکنان بازی Battlefield 1 PS4 به مناسبت روز پایان جنگ جهانی اول ادای احترام کردند

هم چنین یکی دیگر از بازیکنان، با حمله به فردی که اقدام به ضبط این ویدئو کرده، این اوضاع را بدتر می کند. البته این کاربر ضمن انتشار پیامی از این کار خود ابراز پشیمانی کرده و بیان داشته است که چون در این زمان، اعضای تیمم در حال کشته شدن بودند، اقدام به این کار کردم اما کار درستی نبود و به همین دلیل، از شما عذرخواهی می کنم. برخی از کاربران این عذرخواهی را صمیمانه دانسته و پذیرفتند اما برخی دیگر از پذیرش آن سرباز زدند.

درست است که این موارد کمی تشنج در فضا ایجاد کرد اما نتوانست آن حس خوبی که دیگر کاربران با اقدام نکردن به حمله در ساعت مشخص شده ایجاد کردند را از بین ببرد. اقدام به ادای احترام توسط این کاربران، لحظه ای احساسی و خوشایندی را رقم زد و این کار آنان شایسته تقدیر بود. بازی بتلفیلد ۱ برای پلتفرم های اکس باکس وان، پی سی و پلی استیشن ۴ عرضه شده است و همان طور که گفته شد، در زمان جنگ جهانی اول جریان دارد. سری بعدی این مجموعه، Battlefield V نام دارد و کاربر را به زمان جنگ جهانی دوم خواهد برد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 16 =